1.B

1.B

Mgr. Kateřina Kubínová

A přidávám i anglický jazyk

Holky:  https://1drv.ms/p/s!AlyOl4tFxlH2sENgHQRhTQCyFgnY?e=yCXol3

Kluci:  https://1drv.ms/p/s!AlyOl4tFxlH2sEc_h6YluYLlUOjs?e=EqFrwS

Pan učitel všem posílá spoustu pozdravů!

Učivo na týden : 30.3. - 3. 4.

ČTENÍ :

PSANÍ :

MATEMATIKA :

PRVOUKA :

Všechna práce vychází na 1 stránku každý všední den ( kromě prvouky ). Doporučuji takto práci skutečně plnit, nepracovat v blocích - nedělat si nejprve celou matematiku, pak písanku atd. Tím se co nejvíce přiblížíme běžné výuce, která také střídá činnosti každý den.

Děkuji za pochopení a spolupráci.

Další páteční pozdrav

Vážení rodiče, milí žáci!

zdravím Vás na konci dalšího týdne, kdy jsme nuceni pracovat každý ze svého domova a posílám učení na týden od 30. 3. do 3. 4.

Věřte mi, že bych si nic nepřála více, než být už zase ve třídě s dětmi a vrátit se ke klasické výuce, ale to zatím není možné, proto nám nezbývá nic jiného než se s tím vypořádat takto na dálku.

Velmi děkuji všem, kteří jsou se mnou v kontaktu, děkuji za Vaše slova podpory i přání pevného zdraví. Jsem ráda, že se Vám daří a nemáte s učením žádné velké problémy.

Děkuji za ofocené písanky či jiné práce, které mi posíláte. Věřte, že je pro mě zpětná vazba velmi důležitá a budu ráda za každou Vaši připomínku.

Stále se se mnou nespojili všichni. Velmi tedy prosím těch pár rodičů, kterých se to týká, aby byli tak laskaví a jakoukoli formou mi dali vědět, že s námi spolupracují, že se k nim dostává zadání učiva a v neposlední řadě, že jsou v pořádku. Připomínám, že můžete použít moje mobilní číslo, WhatsApp, skype či mailovou adresu.

Držte se!  

 

Anglický jazyk

A je to tu :-). Pan učitel posílá odkaz, tak ať se daří!

Holky: https://1drv.ms/p/s!AlyOl4tFxlH2sB3hEzm0ibgVWPF_?e=yLbkvb

Kluci: https://1drv.ms/p/s!AlyOl4tFxlH2sCDPPl0KF3cGa5w4?e=fknH59

Učení na týden od 23. 3. - 27. 3.

ČTENÍ :

PSANÍ :

MATEMATIKA :

PRVOUKA :

Pozdrav a učení na další týden

Dobrý den všem!

Mám pro Vás další dávku učení, tentokrát na týden od 23. 3. do 27. 3. Zatím bez AJ, ale pan kolega se jistě přidá 😊.

Mám velkou radost z toho, že mi voláte a píšete, jak se Vám práce daří. S několika dětmi jsme už často na skypu a tak si můžeme trochu i pomáhat s učením. Je mi jasné, že každá rodina má jiné podmínky a taky jiný způsob práce a v žádném případě nechci, aby pro Vás moje snaha pomáhat i z domova byla spíše zátěží. Je to jen nabídka. Byla bych velmi ráda, kdybych dostala zprávu i od rodičů, kteří mě zatím nekontaktovali ( email, SMS, WhatsApp,… ), že jsme ve spojení.

Mějte se co nejlépe! Hodně zdraví, sil a optimismu!

 

Pozdrav a přání o kontakt

Dobrý den všem,

pokud je to možné, bylo by moc fajn, kontaktovat se společně na skypu, kde si mě můžete najít pod mým jménem nebo kubinova@zshorni.cz. Pokud Vám tento způsob spojení nevyhovuje, znovu připomínám, že mi můžete kdykoli napsat SMS nebo zavolat na mobil nebo napsal email. 

Všechny zdravím, dětem připomínám, že nemáme prázdniny a že se těším, až se budu moci přesvědčit, jak doma pracujete a co nového už umíte. Nezapomeňte na hlasité čtení a taky na psaní podle diktátu. Stačí třeba jen 6 slov nebo 1 větu. Pokud to zvládnete každý den, budete potom ve škole za superhrdiny a já budu psát jen samé jedničky... s hvězdičkou :-).

Učivo od 16. - 20. 3. 2020

ANGLICKÝ JAZYK-holky

ANGLICKÝ JAZYK-kluci

ČTENÍ

PSANÍ

MATEMATIKA

PRVOUKA

Nedělní pozdrav

Pěkné nedělní odpoledne všem ! 

Ještě jedenkrát píši, protože stále přemýšlím, jakým způsobem Vám teď můžu být užitečná. A narážím na jeden problém...nemám žádný  facebook ani nenavštěvuji jiné sociální sítě a to vše proto, že jsem neuvěřitelný zpátečník a tyto věci mě spíše děsí než cokoli jiného. Ale mám rodinu, která mi včera přislíbila pomoci se zavedením nějaké sítě, pomocí které se s Vámi dostanu do spojení :-))). Podle mých nesouvislých slov asi chápete, že jsem touto technikou opravdu nepolíbená, ale je pravda, že je situace pro všechny nová a my ji můžeme uchopit i jako výzvu posunout se dál. Nejlépe zatím vyznívá založení skypu. Zítra ráno máme poradu vedení školy a následně pracovní poradu všech pedagogů. Hned po ní se Vám znovu ozvu.

Tak si užijte hezký zbytek neděle, pozdravujte děti a držte palce, ať je dcera po mně a naučí mě nějaký ten zázrak používat:-))). 

Začátek nucených prázdnin

Všechny Vás zdravím!

Včera jsme se rozloučili ve velkém spěchu. Vše proběhlo během poslední vyučovací hodiny a situace ani dnes není o nic jasnější, respektive není jisté, kdy se školy opět otevřou. Z toho důvodu jsem přesvědčená, že je nutné, ady děti pracovaly i doma pod Vaším vedením. První třída je totiž mimořádná mimo jiné i tím, že si nemůžeme dlouhotrvající přerušení výuky dovolit. Situace jistě není nijak zoufalá, ale na druhé straně ani nijak jednoduchá. Prosím Vás tedy o to, aby děti dělaly zatím 1 stránku denně v matematice, písance i slabikáři. Vzhledem k tomu, že děti dobře znají náš systém  čtení, psaní i počítání, jistě Vás rádi povedou :-). Všem děkuji za spolupráci a věřím, že se situace rychle zlepší. 

Teď víc než dřív je jasné, že přání pevného zdraví není klišé! Držte se a udržujte si dobrou jarní náladu :-))))! 

Pokud budu mít cokoli nového, hned se Vám zase ozvu.

Poslední fotky jsou z moc pěkného představení Milenci z bedny neboli Pohádka z bedny. 

 

 

2. září 2019 našich prvňáčků!

Především vítejte na půdě ZŠ a MŠ Horní!

Po otevření školní budovy, tj. v 7.40 na Vás budou čekat naše nejstarší žákyně a doprovodí Vás na školní hřiště, kde Vás přivítá pan ředitel a zástupce zřizovatele. Poté se odebereme každý do své třídy.

Děti ani jejich doprovod se 2. září nepřezouvají.

Ve třídě s Vámi paní učitelka třídní prožije dlouho očekávanou 1. vyučovací hodinu, ve které jsou milými hosty i všichni rodiče. Přibližně v 8.40 zůstávají prvňáčci s třídní učitelkou ve třídě, zatímco rodiče odchází do školní jídelny na informační schůzku s vychovatelkami školní družiny a paní zástupkyní školy. Tam dostanou jak zápisní lístky do ŠD, tak nabídku kroužků, které naše škola pro nastávající školní rok vyhlásí.

Po ukončení této schůzky si rodiče individuálně vyzvednou své děti ve třídě u paní učitelky.

Ostatní dny v 1. týdnu mají následující hodinovou dotaci:

3. 9. ÚT:                 2VH ( 9.40 )

4. 9. ST :                3VH (10.45 )

5. – 6. 9. ČT, PÁ :  4VH (11.40 )

V týdnu od 9. 9. probíhá vyučování plně dle rozvrhu, včetně plavání a 5. VH ve středu

 (12.35).

Na závěr nám dovolte popřát Vám hodně sil, klidu a příjemných zážitků spojených se školní docházkou na ZŠ a MŠ Horní.

                                                          Mgr. Radka Zadražilová a Mgr. Kateřina Kubínová

                                                 třídní uč. 1.A a 1.B

Co nás čeká v nejbližších měsících

ZÁŘÍ :

30.9. 16.00 hod. : třídní schůzky

ŘÍJEN :

29. -30. 10. : podzimní prázdniny

LISTOPAD :

20.11. : zimní výlet do Dolních Kounic

PROSINEC :

4. 12. : předvánoční koncert cimbálové skupiny Réva

 Tradiční rozsvěcení vánočního stromečku na naší škole a jarmark.

… máme za sebou první měsíc

Čas rychle utíká a my máme za sebou první měsíc ve škole. Všichni máme plné ruce práce a taky plnou hlavu nových informací, zkušeností, nápadů… Všichni děláme co je v našich silách, abychom uspěli. Je jasné, že každý začátek je těžký a o první třídě to platí dvojnásobně. Ale statečně jsme se dali do práce a tak to jistě vybojujeme 😊. Budeme moc rádi, když nám budete držet palce a víme, že pro nás vždy budete pevnou oporou a jistotou, když to někdy nepůjde. K tomu přeji hodně sil a pevné nervy. Předem posílám naše díky.

O školních radostech a starostech si popovídáme už v pondělí 30.9. na první třídní schůzce, která proběhne v naší třídě v 16.00 hod.

                                                                                                                                                   Těším se na Vás a na další spolupráci. Kateřina Kubínová

 

Záchranáři zvířátek

Měli jsme ve škole velmi zajímavou návštěvu - záchrannou stanici pro volně žijící zvířata. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a společně se pobavili. Podívejte se na fotky a uvidíte sami.

P.S. Děkujeme všem za dárky v podobě dobrot, dek, ručníků atd.

Barevný týden

Děkujeme všem maminám a tátům za bezvadnou spolupráci. Užili jsme si to! Koukněte na fotky.

A mám dodatek : obsadili jsme spolu s II.A druhé místo !!!

Posílám další sadu fotografií

Zdravím Vás na konci října a posílám další dvě sady fotografií. Ta první s názvem " o nás " je ze dne, který jsme si užili s paní psycholožkou a povídali si o tom, jak to udělat, aby z nás byla správná parta, ve které má každý své místo a cítí se v ní dobře.

Druhá je z oslav halloweenu. Přeji stále tak krásný podzim, jako byl doposud!

Hovorové hodiny

V pondělí 11. 11. 2019 od 16,00 se uskuteční plánované hovorové hodiny. Vzhledem k třídní schůzce, která se konala v říjnu, není účast všech rodičů nutná. Proto jsem to některým dětem napsala do žákovské knížky, což neznamená, že mě navštívit nemůžete :-), ale pouze to, že se vše vyvíjí tím správným směrem a také to, že jsem s prací ve škole spokojená. Je to teď podle očekávání dřina, ale statečně bojujeme a daří se nám zvládat vše se ctí :-).

Na rodiče, které jsem požádala o schůzku, se těším a budu je očekávat v I.B.

 

 

Pracovní výchova

Někdy nám k prima hodině a dobré náladě stačí maličkost. Tentokrát hra nebo spíše skládačka, kterou jistě pamatují naše babičky, možná i prababičky :-). Podívejte na fotky.

Zimní výlet do Dolních Kounic

Navštívii jsme společně zámek v Dolních Kounicích a setkali se s hodným a krásným andělem a poťouchlým čertem. Oba nás provedli peklem, naučili nás kouzla a hlavně v bezpečí dovedli za svatým Mikulášem do samotného nebe. Podívejte se na fotky a sami uvidíte.

Mikulášská ve škole

Jako každý rok i letos nás ve škole navštívil svatý Mikuláš i s čerty a spoustou andělů. My jsme byli pečlivě připravení, nachystané kornouty jsme nechali za oknem a byli opravdu hodní, ale přesto jsme si užili trošičku strachu...on člověk nikdy neví :-). Ale všechno dobře dopadlo, někteří kluci museli slíbit, že budou více poslouchat, někteří byli pochválení před nastoupenou jednotkou a všichni dostali své první pero a svolení jej používat v písance i jinde. Paní učitelka obdržela novou červenou propisku a dostala za úkol začít známkovat jako u velkáčů, tak musíme pořádně bojovat.

Podívejte se na pár fotek.

Poslední dny roku 2019 a první roku 2020 v I. B

Poslední dny v roce 2019 byly hektické. Ostatně jako vždy. Ale my jsme si je zpříjemnili  zpíváním a posloucháním koled, povídáním, promítáním  pohádky, ochutnáním Vašeho úžasného cukroví a tak nám čas zase uběhl jako voda. A teď už nás čeká konec I. pololetí. A protože je všechno bleskově rychlé, začneme v pondělí 6.1. naplno :-). S rodiči se těším na viděnou další pondělí 13.1. na třídních schůzkách.

Tak ještě jednou: spoustu sil, fůru štěstí a hlavně pevné zdraví všem! Krásný a úspěšný rok 2020...ať už to pro každého z nás znamená cokoli :-). Posílám poslední fotky 2019.

Půlku máme za sebou

Máme za sebou první pololetí a taky první vysvědčení! Všichni jsme se snažili a tak to dopadlo výborně. Všechna vysvědčení byla krásná. Taky jsme si řekli, v čem by bylo dobře přidat a v čem jsme naopak borci. Super bylo, že nám vysvědčení přišel vyčarovat sám kouzelník Lukáš. Bylo to neuvěřitelně zábavné a nepochopitelné... a to nejen pro děti :-) !

Do galerie posíláme fotky !

Rozvrh hodin

1.B 1 2 3 4 5
Pondělí Čj M Prv Čj
Úterý Čj PL/Aj M Čj
Středa Aj/PL Čj Prv Čj Vv
Čtvrtek Čj M Čj Pv
Pátek Čj M Tv Hv

Galerie