8.B

8.B

SEZNAM ŽÁKŮ

 1. Šárka Brázdová
 2. Ondřej Čáp
 3. Stanislava Doleželová
 4. Jan Fiala
 5. Ondřej Gottwald
 6. Veronika Holubová
 7. Gabrila Karafiátová
 8. Petr Kolouch
 9. Karel Krčál
 10. Vendula Křížová
 11. Jan Lalik
 12. Alexandra Neterdová
 13. Marie Plačkovová
 14. Karolína Podaná
 15. Philippe Schuttrumpf
 16. Pavel Slouka
 17. Marek Svoboda
 18. Michal Svoboda
 19. Denisa Šmídová
 20. Nikola Šrédlová
 21. Marek Nguyen

UŽ JSME V OSMIČCE!!!!

Je tu další školní rok a pro nás již osmá třída. Tomáš a Kevin loni úspěšně složili přijímací zkoušky na víceletá gymnázia a 1. září usedli do lavic někde jinde. Tak těmto našim chytrým hlavičkám blahopřejeme, ale budou nám chybět. Také se nám odstěhoval všemi oblíbený spolužák Vojta Cabejšek.  Nyní bude pít své oblíbené energy drinky až v daleké Praze.

Ale zase se k nám přidaly dvě nové spolužačky, Stanička Doležalová a Maruška Plačkovová a ze zástupců mužského pokolení k nám přišel Honza Lalik. Kdo dobře počítá, zjistí, že nás je ve třídě stále 22 kousků + 1 kus.

S postupem do další třídy se nám pozměnil jak rozvrh hodin (máme již o maličko delší vyučovaní), tak nám také přibyly některé nové předměty - chemie a domácnost a taky došlo ke změně některých vyučujících.

Po paní učitelce Koudelíkové si nás na zeměpis převzala p.uč. Sochorová, s kterou se vídáme i v občanské výchově. V dějepise nad námi drží pevnou ruku p.uč. Fialková, kterou jsme doposud neznali. Chemii nás bude učit p.u. Prachařová, která nás zasvětí i do tajemství lidského těla v přírodopise. A poslední novinkou je p.uč. Škvařilová, která s námi sdílí dobré i zlé v němčině.

PLÁN AKCÍ NA 1. POLOLETÍ

PLÁN AKCÍ NA 2. POLOLETÍ

V listopadu perlili naši sportovci.

 • Philippe naši třídu zastupoval ve středu 18. 11. ve florbalu. Družstvo starších žáků se po postupu z 1. kola a semifinále zúčastnilo městského finále ve florbalu.  Tohoto finále se zúčastnila 4 družstva a hrálo se systémem každý s každým. Konečné pořadí: 1. ZŠ Vejrostova, 2. ZŠ Bakalovo nábřeží, 3. ZŠ Horní, 4. ZŠ Laštůvkova.
 • V pátek 20.11.  dívčí školní florbalový tým zvítězil ve "Florbalovém turnaji o pohár ministra školství" a holky se staly mistryněmi Brna. Po těžkých a velmi vyrovnaných finálových bojích patří 1. místo ZŠ Horní, 2. byla ZŠ Tuháčkova, 3. ZŠ Hamry a 4. ZŠ Čejkovická. Vítězství je o to cennější, že se dívkám podařilo obhájit loňské 1. místo. Naši třídu reprezentovaly Gabča Karafiátová a Verča Holubová. Holky, gratulujeme  a děkujeme!!! Ve finále Jihomoravského kraje budou i naše žákyně reprezentovat Brno - město.
 • A poslední listopadová sportovní akce se konala ve středu 25. 11. Družstvo starších žáků se zúčastnilo okresního finále v házené. Po porážkách ve skupině 6:8 (ZŠ Blažkova), 5: 13 (ZŠ Arménská) a 5:9 (ZŠ Elišky Přemyslovny) jsme obsadili konečné 4. místo. Za naší třídu bojovali Karel, Honza Fiala a Philippe.

 • Taky se nám během listopadu lehce vyměnilo osazenstvo. Na jinou školu odešel Vojta Antoš a záhy k nám přišel nový spolužák Marek Nquyen. Vojtovi přejeme, aby se mu na nové škole líbilo a doufáme, že se Markovi bude líbit u nás. Ale vypadá to, že už se v naší třídě zabydlel a do kolektivu zapadl.

 • V prosinci Karel zajistil vánoční stromeček, Karolína domluvila jeho dopravu do školy, další šikovní žáci donesli ozdoby a společnými silami se všichni podíleli na výzdobě naší třídy. Tak to tam máme teď tak krásné předvánočn! A hned se nám tam lépe učí :-)

Rozvrh hodin

8.B 0 1 2 3 4 5 6 7 8
Pondělí Tvd Tvd M D Aj/Nj Čj Tvh Vv Vv
Úterý M Z Čj ZNj/ZRj Aj/Nj F
Středa Čj M Hv Ch Aj/Nj D IDT IDT
Čtvrtek Tvh Tvh F Z Vo Aj/Nj Tvd
Pátek M Čj Aj/Nj ZNj/ZRj Vo

Galerie