1.A

1.A

Mgr. Radka Zadražilová

Další karanténní pozdrav

Milé děti, milí rodiče,

opět Vás všechny zdravím zde, kde nacházíte úkoly pro vaše domácí učení. Děkuji, že jste se mi už  všichni jakýmkoliv způsobem ozvali, že mi posíláte vyfocené děti, splněné písanky, matematiky, ale i obrázky a různé pozdravy.. Nikdo z nás ještě nikdy tuto situaci nezažil, snažíme se fungovat spolu tak, jak to každému nejlépe vyhovuje. Já to respektuji a věřím, že až nám bude zase dovoleno každý den si s dětmi popřát DOBRÉ RÁNO ve třídě, na tohle období zavzpomínáme s úsměvem, ne se slzami v očích.

Proto přeji Vám všem a celým Vašim rodinám pevné zdraví a hlavně stále dobrou náladu a klid na duši.

Hodně sil do dalšího týdne !!!

Učení na týden od 23.3. - 27.3. 2020

Čteni

Psaní

Prvouka

Matematika

Pozdrav na dálku

Dobrý den,všem,

zahajíme pomalu další týden odloučení od školní budovy a tím i od sebe. Najdete tedy zde další úkoly na příští týden..Děkuji moc Vám všem, kteří jste se nějakým způsobem se mnou spojili, ať už písemně nebo telefonicky, dnes jsme zahájili i komunikaci pře skype.. Každému z nás vyhovuje jiná forma komunikace, proto se snažím naučit víc variant, abych byla k dispozi Vám všem. Chtěla bych tímto tedy požádat rodiče, kteří třeba tu možnost virtuální nemají rádi, nebo ji nemají k dispozici, kdybyste mi alespoň krátce dali vědět, jak se máte a jak se Vám daří práce na úkolech. 

Jestli můžu požádat, tak mi pošlete e-mailové spojení na Vás, máme tu i šikovné rodiče, kteří by pomohli se spojením více dětí najednou, aby si mohli spolu splknout i takto na dálku. třeba jen mezi sebou..bez dozoru úúúči. :-) .Nikoho samozřejmě k ničemu nenutím..je to dobrovolnééé .

Přeji všem nadále pevné zdraví , nervy a hodně sil!!!

 

Učivo 16.-20.3 2020

ANGLICKÝ JAZYK-holky

ANGLICKÝ JAZYK-kluci

ČTENÍ

PSANÍ

MATEMATIKA

PRVOUKA

Opatření v době zákazu do škol

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci Vás žádám, abyste v tyto první dny, do konce tohoto týdne pracovali doma s dětmi stejně jako v době nemoci, a to tak, že každý den vypracujete jednu stránku v písance, slabikáři a matematice. Přerušení docházky bude pravděpodobně delší, nemůžeme nechat ty naše prvňáčky úplně bez práce, vrátilo by nás to někam , kam nechceme. Děti sami přesně ví, jakým systémem pracujeme, co všechno děláme například s texty ve slabikáři kromě toho, že je čteme. Dejte jim teď funkci "vedoucího práce"a nechte se vést. V další dny najdeme nějaký vhodný systém výuky na dálku a budeme stále ve spojení. V případě dotazů mi klidně pište, volejte. 

Pro naši třídu byla zřízena i  facebooková skupina Housenky z 1.A ZŠ Horní 2019/20

2. září 2019 našich prvňáčků!

Především vítejte na půdě ZŠ a MŠ Horní!

Po otevření školní budovy, tj. v 7.40 na Vás budou čekat naše nejstarší žákyně a doprovodí Vás na školní hřiště, kde Vás přivítá pan ředitel a zástupce zřizovatele. Poté se odebereme každý do své třídy.

Děti ani jejich doprovod se 2. září nepřezouvají.

Ve třídě s Vámi paní učitelka třídní prožije dlouho očekávanou 1. vyučovací hodinu, ve které jsou milými hosty i všichni rodiče. Přibližně v 8.40 zůstávají prvňáčci s třídní učitelkou ve třídě, zatímco rodiče odchází do školní jídelny na informační schůzku s vychovatelkami školní družiny a paní zástupkyní školy. Tam dostanou jak zápisní lístky do ŠD, tak nabídku kroužků, které naše škola pro nastávající školní rok vyhlásí.

Po ukončení této schůzky si rodiče individuálně vyzvednou své děti ve třídě u paní učitelky.

Ostatní dny v 1. týdnu mají následující hodinovou dotaci:

3. 9. ÚT:                 2VH ( 9.40 )

4. 9. ST :                3VH (10.45 )

5. – 6. 9. ČT, PÁ :  4VH (11.40 )

V týdnu od 9. 9. probíhá vyučování plně dle rozvrhu, včetně plavání a 5. VH ve středu

 (12.35).

Na závěr nám dovolte popřát Vám hodně sil, klidu a příjemných zážitků spojených se školní docházkou na ZŠ a MŠ Horní.

                                                          Mgr. Radka Zadražilová a Mgr. Kateřina Kubínová

                                                 třídní uč. 1.A a 1.B

Vítáme Vás u nás !

Vítáme Vás u nás ve třídě, vlastně v trávě :-) .

Zahájili jsme spolu společnou cestu za prvním školním poznáním. Zatím se spíše učíme jak spolu "žít", jak se navzájem tolerovat, jak si pomáhat, jak se k sobě chovat, co se ve škole může , co se naopak do školy nehodí. Jinými slovy: "Jak se co nejlépe nastartovat do dalších studijních let." A bude jich ještě móóóóc. :-) 

Celým rokem nás bude provázet paní Housenka, které sbíráme listy(krmení) pro malé housenky. Každé pondělí začínáme s "čistým štítem" a celý týden se snažíme uhlídat krmení. Ztrácíme lístečky za porušování pravidel a naopak je můžeme získat i zpátky například za pomoc kamarádovi.

Určitě se naučíme všechno zvládat. K tomu budeme potřebovat Vaši pomoc, trpělivost a vlídné slovo. Někdy to budete mít s námi opravdu těžký, ale vrátíme Vám to našimi úspěchy, spokojeností a usměvem. 

Budeme se tady pravidelně hlásit a podávat zprávy o tom, jak se nám to daří.

S p. učitelkou se uvidíte v pondělí 30.9.2019 v 16.00 hodin ve třídě, na prvních třídních schůzkách. 

Říjen

     S příchodem podzimu jsme začali s učením o něco "vážněji". Už počítáme opravdové příklady, a také začínáme psát opravdová písmena do písanky. Řekli jsme si, že se musíme opravdu moc snažit, aby to psaní bylo krásné, netlačíme na tužku, což se nám i daří, negumujeme, protože to ještě moc neumíme a mačkáme nebo dokonce trháme tím stránky. Musíme se pochválit, jak nám jdou učit se básničky a písničky! 

     Máme rádi i legraci a soutěže.

BAREVNÝ TÝDEN- celý jeden týden jsme celá škola soutěžila v tom, kolik nás přijde každý den oblečených v jiné barvě . Móóóc děkujeme všem našim maminkách, babičkám, tetám, tatínkům,dědečkům, strýcům, kteří mají taky soutěživého ducha a krásně nás barevně ladili celý týden. Díky Vám všem jsme vyhráli 1.místo mezi třídami prvního stupně. Huráááááá !!! (fotky v galerii).

A když podzim, tak PODZIM! Po jednom povídání o podzimní přírodě vznikl nápad, že si podzim zavaříme. A spustilo to vlnu sbírání a nošení do třídy listí, kaštanů, šípků, které někteří z rodičů byli donuceni trhat i ráno cestou autem do školy u silnice :-)) . Opravdu velká obětavost!!! Dále máme ve třídě výstavku větviček a šisek jehličnatých stromů, to se zapojila i hlídací hodná babička, žaludy, bukvice, ořechy a dýně. KRÁSA !!!! Děkujeme !!!!  (foto v galerii)

A na závěr října jsme si připomněli naše Dušičky a dnes už i u nás známý Halloween. Sešlo se nám ve třídě spoustu malých duchů a strašidýlek. Tak toto nás fááákt baví!!! (foto v galerii)

 

Hovorové hodiny 11.11.2019

Hovorové hodiny dne 11.11.2019 se ve třídě 1.A z důvodu nemoci třídní učitelky nekonají. Náhradní termín bude včas oznámen. Děkuji za pochopení R.Z.

Dolní Kounice

Prvňáčci a druháci včera navštívili peklo i nebe na zámku v Dolních Kounicích. Jestli chcete načerpat první adventní náladu, podívejte se na školní galerii pod heslo Dolní Kounice.

Rozvrh hodin

1.A 0 1 2 3 4
Pondělí Pl / Aj Čj M Čj
Úterý Čj M Čj Tv
Středa Čj M Čj Prv Vv
Čtvrtek Pl / Aj Čj Prv Pv
Pátek Čj M Čj Hv

Galerie