9.A

9.A

Mgr. Kateřina Sochorová

VÍTEJTE VE TŘÍDĚ IX. A

Pamatujte si naše obličeje, třeba jednou budeme slavní vědci, umělci, sportovci a kdo ví, co ještě. Už za sebou máme 1. krok k těmto snům a to přijímací zkoušky na SŠ.

Třída IX.A se vrhla do projektu Dárky od dětí dětem a vy se podívejte, jak jim to šlo....snad budou mít děti na druhé straně z dárečků radost. Přejeme krásné Vánoce Všem :-*

V pondělí nás Mikuláš poprosil, abychom mu pomohli s nadílkou. Neváhali jsme a jako nevinní andělé a zlobivý čertíci jsme kontrolovali své mladší spolužáky a děti ve školce. Pohár s hříchy některých dětiček však ještě nepřetekl a my tak skončili s prázdným pytlem.

Poslední školní den roku 2016 jsme strávili jednak třídní besídkou, kde jsme si předali krásné vánoční dárečky a druhak návštěvou kina Špalíček. Shledli jsme film jménem "Nickyho rodina", který na hodně z nás zapůsobil silným dojmem.

"Všechno, co není vysloveně nemožné se dá uskutečnit, jestliže se na to člověk plně zaměří a je rozhodnutý to udělat." Nicholas Winton

Březen

Po celý měsíc březen se naše třída (včetně tříd 9.B a 9.C) zapojila do projektu vymyšleném Mgr. Kateřinou Sochorovou na téma první pomoc. V celém měsíci jsme měli za úkol nejdříve vymyslet scénky, poté je natočit, sestříhat, dodat ozvučení a nakonec prezentovat. Touto formou jsme se tedy seznámili s tím, jak správně poskytnout první pomoc v situacích jako např. dušení, šok, krvácení nebo zástava srdce. Myslím, že si všichni alespoň z části užili tento úkol, který vyšel velmi povedeně, všem včetně paní učitelky se výsledek líbil :)
To ovšem není vše, v pondělí 3. března nás navštívili studenti medicíny, kteří doplnili naše znalosti, přinesli figuríny na naučení nepřímé masáže srdce a nakonec s námi zahráli scénku hromadné autobusové nehody, kde jsme mohli zjistit, zda opravdu dokážeme někomu zachránit život.
Jak studentům, tak paní učitelce Sochorové patří velké poděkování, protože kdybychom se náhodou do nějaké kritické situace dostali, už víme, jak se správně zachovat.

Autor: Lucie Burianová

Podané ruce

Již jako předchozí rok jsme se zúčastnili projektu od organizace Podané ruce, tentokrát s programem Do dna, který se zabývá nejen alkoholem, ale i drogami a sexem. Opakování je matka moudrosti a na tyto témata to není nikdy na škodu. Celou dobu nás vedly dvě milé slečny, které se nám pečlivě věnovaly formou otázek, videí a povídáním. I když to s námi nebylo lehké, tyto slečny svůj úkol splnili na výbornou a tak jim patří velké poděkování.

Autor: Lucie Burianová

12.6. TŘÍDNÍ SCHŮZKY rozloučení s rodiči deváťáků, zastavte se podívat na naše absolventská tabla, zavzpomínat :-) FOCENÍ!!!!

Rozvrh hodin

9.A 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Pondělí Ch D A/N Č M Pi/Vp pauza IDT IDT
Úterý Tvh Tvh A/N Č M Hv Tvd
Středa Č F ZNj/Rj Ch A/N Vzd pauza Vv Vv
Čtvrtek Tvd Tvd Z M A/N Č Tvh
Pátek A/N M Vo ZNj/ZRj F