2.A

2.A

Mgr. Kateřina Kubínová

…VYPLOUVÁME…

Napadlo mě hned několik úvodních slov, ale všechny jsem postupně zavrhla. Nemůžu přece napsat, že zdravím staré i nové rodiče svých dětí, to by bylo zavádějící a rozhodně i nespravedlivé. Ani můj nápad s poslušně hlásím není dobrý, asociace na Švejka je příliš silná a tak se přidržím tradice a prostě Vám všem posílám srdečné pozdravení na začátku nového školního roku.

Věřím, že jste si užili krásné prázdniny a načerpali sílu do dalších společných bojů. Já jsem se o to snažila ze všech sil.

Ve druhé třídě přicházejí některé změny, se kterými bych Vás ráda seznámila. Tak tedy : letos jsme se změnili v námořníky a společně 3. září LP2018 vypluli za poznáním všeho, co nám tento školní rok přinese. Posádku jsme posílili o 8 dětí z bývalé 1.C, jednu paní asistentku a 2 paní kolegyně – Zadražilovou a Havlíčkovou, které budou v naší třídě vyučovat Hv, Pv a Tv. Já naopak strávím 5 hodin matematiky ve 3.B. Jsem přesvědčená o tom, že nám to naši plavbu jen zpestří.

Dětem jsem již rozdala žákovskou knížku a palubní deník ( kontaktní deníček ) , do kterého budeme opět vlepovat či psát všechny důležité informace či domácí úkoly. V ŽK prosím o vyplnění úvodní stránky, abych mohla potvrdit údaje v žákovské matrice.

Do deníčku jsem vlepila organizaci prvního týdne a s dětmi jsme napsali i stálý rozvrh.

Vše důležité doladíme na prvních třídních schůzkách, které plánuji už na půlku října, abychom včas vyladili vše potřebné.

Přesto se Vám teď pokusím vysvětlit, jak poznáte, jestli je ve škole vše v pořádku a jak se nám naše plavba daří. Tak tedy – důležité známky najdete v ŽK, kam navíc každý pátek přibude razítko lodě. Pokud bude ve škole vše OK, bude nám na cestu svítit sluníčko, bude klidné moře a pak loď popluje zcela rovně. Pokud budeme řešit nějaký problém, bude foukat vítr a proto se loď bude na vlnách naklánět. Čím větší nespokojenost, tím větší vichřice. Ve výjimečných případech může  loď i zcela ztroskotat…. Ale nemalujme čerta na zeď. Vždyť jsme teprve zvedli kotvy, vypluli z přístavu. Všude vládne pohoda a moře je klidné! Navíc já jako starý mořský vlk se chopím kormidla a hned tak nějaký větřík nás nemůže ohrozit.

Vy nám přejte klidnou plavbu a čekejte nás v každičkém přístavu, když nám budou ubývat síly a budeme potřebovat doplnit zásoby nebo prostě povzbudit, dodat odvahu a vůbec.

Mějte se moc hezky a brzo na shledanou.             Kateřina Kubínová

Podzimní pozdrav…

Utíká to jako voda, což nám, námořníkům, samozřejmě vyhovuje. Pomalu končí druhý měsíc školního roku, čekají nás podzimní prázdniny, oslava 100 let republiky, halloween, dušičky…

Posíláme pár fotek z akcí, které máme za sebou – poslouchání písniček starých řemeslníků a úspěšného setkání s nevidomou paní a jejím vodícím psem.

Nebude to trvat dlouho a pošleme další – halloweenské. Školu máme fešácky vyzdobenou a my to ve středu 31.10. ještě vylepšíme černooranžovým oblečením, popř. maskou.

                                              Předem díky a hezké (i když krátké) prázdniny všem!

…a máme tu Vánoce

Vánoční čas - pro většinu radost, pro některé stres a shon…my se snažíme všechno brát s námořnickým klidem, ale někdy to je taky jen taktak. Prožíváme totiž velkou spoustu věcí – posuďte sami : za sebou máme rozsvícení stromečku a s tím spojenou vánoční besídku, která se, myslím,velice podařila. Rozhodně můžeme říct, že jsme do našeho vystoupení dali všechno dobré, co v nás dřímá. Příští den nás navštívil Mikuláš s celou svojí družinou a přinesl nám nadílku. Pak jsme odjeli na adventní výlet do Rosic. Zažili jsme preventivní pořad o zubní hygieně, ukázkovou hodinu juda, koncert v tělocvičně a spoustu dalších atrakcí. Ale to je dobře, alespoň nám čas do Vánoc pěkně utíká.

Už mám na srdci jen dvě věci: chci Vám touto cestou popřát krásné, klidné, požehnané svátky bez stresu, čas na setkání s přáteli, splnění Vašich snů a hlavně…moc si přeji, abychom se ve zdraví všichni sešli v novém roce 2019!

No a ta druhá věc : podívejte se na spoustu nových fotek v naší fotogalerii.

…novoroční pozdrav

Přejeme našim příznivcům ve všech přístavech, aby každá Vaše platba byla dobrodružná, ale taky klidná, aby s každou Vaší posádkou byla legrace, ale taky aby na ni byla 100% spolehlivost , abyste se do každé plavby vrhali s nadšením, ale taky se nejraději vraceli zase zpátky domů.                                                                                                                                                                                                         

Krásný a spokojený rok 2019!

A máme tu jaro …

Nikdy nám čas tak rychle neutíkal. Zima tento víkend svede snad už úplně poslední boj a za chvíli máme Velikonoce. Ve škole jsme uzavřeli třetí čtvrtletí, máme za sebou i třídní schůzky, plánujeme školu v přírodě tentokrát v indiánském duchu…

Ve čtvrtek jsme podle plánu zaseli, příští týden se Vám pokusíme vyrobit pěknou velikonoční dekoraci, ale už teď Vám přejeme hezké svátky se spoustou jarního sluníčka.

P.S. Další fotky jsou ze školního hřiště a z dopravky na Cacovické.

Rozvrh hodin

2.A 1 2 3 4 5
Pondělí Č M Č Vv Pv
Úterý Č Tv M Prv Č
Středa Č M Hv Č
Čtvrtek PI M Č Prv
Pátek Č M Č Tv

Galerie