3.B

3.B

Mgr. Kateřina Kubínová

Dopluli jsme aneb konec školního roku 2022/2023

A jsme zase zpátky v přístavu. Plavba třetí třídou skončila. Uteklo to, ale vzpomínky nám zůstanou dlouho, možná i natrvalo :-). Nic v životě není jed bílé, jen jednoduché a sluncem zalité. Byly i chvíle, kdy jsme se museli pořádně "hecnout", ale důležitý je pocit na konci...a já se cítím šťastně. Věřím, že děti i jejich dospěláci také. Vždyť jsme splnili všechno, co jsme si předsevzali - nejen učivo 3. třídy, to je konec konců samozřejmost a možná to nejjednoduší ze všeho, ale dokázali jsme být parta, držet při sobě, vnímat ostatní, zjistili jsme, že se svět netočí jen kvůli nám ani kolem nás :-), zkrátka jsme o rok moudřejší a to není málo.

Přeji krásné léto a pro každý Váš den DOBRÝ VÍTR DO PLACHET!

P.S. Ještě plním svůj slib a posílám odkaz na rajče, kam dala paní učitelka Zadražilová naše fotky ze školy v přírodě:matylda14.rajce.idnes.cz

Úřední hodiny během letních prázdnin

Každé pondělí od 9:00 do 12:00 hodin.

Výjimečný termín třídních schůzek!

Z důvodu shodného termínu školy v přírodě a třídních schůzek se tyto budou konat po našem návratu VE STŘEDU 15. 6. 2022 V 16.00 HOD.

Těším se na setkání.

Krásnou sváteční neděli!

Přeji všem maminám suprový Den matek!

KAŽDÝ SPRÁVNÝ NÁMOŘNÍM SE UŽ CHYSTÁ NA ŠKOLU V PŘÍRODĚ

KDY?   6. - 10. 6. 2022

KAM?  chata Doubravka, Horní Sokolovec 8, 583 01 Chotěboř

CO S SEBOU: no přece pruhované tričko (zbytek si ještě řekneme, ale nebude to nic důležitého :-))

Do školy teď pošlete přihlášku, pokud jste to ještě neudělali, a potvrzení o způsobilosti od doktora.

TAKŽE TO JE PROZATÍM VŠE!

Pruhovaná trička

POZOR!!  POZOR!!

Ve Futuru v obchůdku Sinsay mají 2 ks dětských pruhovaných triček za cca 90,- Kč.

Neváhejte a pořizujte :-)!

Hezké velikonoční svátky!

TŘÍDNÍ SCHŮZKY SE KONAJÍ V PONDĚLÍ

11. 4. 2022 V 16.00.

TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ S VÁMI! K. Kubínová

Jarní prázdniny

Přeji všem pohodové jarní prázdniny plné sluníčka a třeba i sněhu na horách! 

Dospělákům navíc klid a sílu zapomenout na chvíli na starosti, kterých není zrovna málo.

Držte se!

Polovina naší plavby

Dopluli jsme do poloviny naší cesty. Dnes jsme si rozdali výpis vysvědčení. Námořníci si zaslouží pochvalu a dnes i trošku hýčkání :-). Odpočinek ze školy přijde až v pátek, kdy pololetí oslavíme i jednodenním volnem, tedy prodlouženým víkendem.

Tak nám přejte štěstí i v druhé půlce plavby!

 

 

 

Svátky plné pohody, klidu a lásky

a do nového roku 2022

spoustu zdraví a štěstí

přeje

Kateřina Kubínová

 

P. S. A v pondělí 3. 1. 2022 zase zpátky na značkách 😊.

Konec prvního čtvrtletí

Dopluli jsme na konec I. čtvrtletí. Naše lodě si drží správný směr i rychlost. Do aplikace Škola online jsem poslala zprávu ve formě zápisu třídních schůzek, které, bohužel, nemohou proběhnout prezenčně. Během víkendu tam ještě přistanou známky ze čtvrtletních písemek a pak první čtvrtletí uzavřu a vyrazíme dál.

Přeji všem pevné zdraví, sobě zdravou posádku a námořníkům, kteří jsou zrovna nemocní, slibuji, že jim na našich lodích vždycky budu držet místo :-)!

Zasloužené podzimní prázdniny

Dopluli jsme do konce dalšího měsíce. A tentokrát se vší parádou: však na fotkách uvidíte, jak nám to v halloweenských kostýmech slušelo. A jako bonus nás na konci října čekají prázdniny. Nejsou nijak dlouhé, ale jsou :-)! Všichni si je užijte a 1. listopadu zase vyrazíme na naši plavbu za poznáním. Čeká nás spousta práce, tak načerpejte hodně sil!

Krásné dny a v pondělí na shledanou!

 

       Tento rozvrh meetových hodin je připravený pro případ distanční výuky.

                             I nadále doufám, že ho nebudeme potřebovat.

Máme za sebou první měsíc

Naše loď vyrazila na plavbu už před měsícem. Skoro se tomu nedá věřit, ale je to tak. Zatím je moře klidné a nám se daří - jasně, že ne všem stejně, protože nejsme stroje, ale parta námořníků, ale všichni na sobě pracujeme. Nejvíc nám dává zabrat rychlé počítání, násobkové řady ovládáme, ale příklady nejdou všem dost rychle. Tak na tom teď musíme zapracovat. Také hlasité čtení se správnou intonací a melodií hlasu je dobré řádně pptrénovat. Ale jak říkám, pracujeme na tom a tak nám držte palce, dodávejte sílu, pomáhejte s domácím tréninkem a hlavně přejte

DOBRÝ VÍTR DO PLACHET!

BLÍŽÍ SE ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

Zdravím všechny svoje třeťáky - moc se na Vás těším a na důkaz toho, že jste se posunuli mezi mazáky, jsem Vám vložila sem na webové stránky rozvrh hodin. Tak se na to, co nás čeká, dobře vyspěte a ve středu vyjděte pravou nohou!

Pozdravy patří samozřejmě i rodičům - pro ty posílám ještě jednou text, ve kterém jsou všechny důležité pokyny k začátku školního roku.

Hezký víkend! K. Kubínová

Vážení rodiče, milí žáci!

Dovolte nám seznámit Vás s průběhem začátku školního roku 2021/2022.

Jak vyplývá z vládního nařízení, proběhne ve všech školách preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3krát po sobě.

Na ZŠ a MŠ Brno, Horní 16 proběhne testování v následujících termínech:

1. 9. (ST) : 2. – 9. ročník

2. 9. (ČT) :  1. ročník

6. 9. (PO) : 1. – 9. ročník

9. 9. (ČT) :  1. – 9. ročník

Preventivní testování nemusí postupovat žáci, kteří mají řádně dokončené očkování nebo neuběhlo 180 dnů od prodělané namoci COVID-19.

Testování ve škole lze také nahradit platným negativním testem z odběrového místa.

Ve všech případech je nutné odevzdat třídnímu učiteli písemný doklad.

Více informací naleznete v Manuálu MŠMT ZDE.

Na naší škole budeme k testování používat antigenní testy zn. GENRUI. Návodné video můžete zhlédnout ZDE.

V případě pozitivního výsledku testu bude žák převeden do izolační místnosti, kde počká na vyzvednutí zákonným zástupcem. Ten je povinen kontaktovat neprodleně svého dětského lékaře a postupovat podle jeho pokynů.

ORGANIZACE TESTOVÁNÍ A ČASOVÁ DOTACE VYUČOVÁNÍ VE DNECH 1. – 3. 9. 2021:

Žáci I. stupně vchází do budovy přes šatny, žáci II. stupně učitelským vchodem a všichni přechází do svých kmenových tříd.

Žáci se nepřezouvají!

Ve všech třídách je třídnický systém.

1. 9. 2021 (ST)

1. ročník:

Žáci testováni nebudou. Z tohoto důvodu budou mít všichni přítomní v budově školy chráněné dýchací cesty rouškou, resp. respirátorem. Spolu s rodiči se zúčastní slavnostního uvítání na hřišti, následně se všichni s třídními učitelkami odeberou do tříd. Rodiče absolvují krátkou informační schůzku s vychovatelkami ŠD a po jejím skončení si děti osobně vyzvednou v 1.A nebo v 1.B.

Předpokládaný konec je cca 9:00.

Dětem i rodičům pomohou v orientaci v budově žáci devátých tříd.

TESTOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ

2. 9. 2021 (ČT)

V prostorách šatny a vestibulu proběhne v době od 7.15 do 7:45 pod vedením určených pedagogů testování prvňáčků, u kterého bude přítomen rodič. Po negativním vyhodnocení se dítě odebere v doprovodu žáků 9. ročníku do své třídy, kde bude dále pracovat se svojí třídní učitelkou. Po vyučování odchází zapsaní žáci do ŠD, ostatní před budovu školy, kde budou předáni zákonným zástupcům.

6. 9. (PO)

Žák buď sám,  nebo s 1 doprovodem,  přijde do své třídy, kde proběhne testování pod vedením třídní učitelky.

9. 9. (ČT)

Platí stejná pravidla jako u žáků 2. – 3. tříd, tzn. v ideálním případě se žáci  dostaví do třídy bez doprovodu rodičů a testy absolvují samostatně se svojí třídní učitelkou. Pokud potřebují asistenci doprovodu, musí se otestovat v prostorách šatny pod vedením k tomu určených pracovníků školy.

 

2. – 9. ročník 1VH, tj. 8:00-8:45

V rámci této hodiny se žáci otestují ve svých kmenových třídách pod vedením třídních učitelů, příp. k tomuto účelu jmenovaných pedagogů. Dále obdrží informace k následujícím dnům.

2. 9. 2021 (ČT)

1. ročník: 2VH, tj. do 9:40

2. – 5. ročník: 3VH, tj. do 10:45

6. – 9. ročník: 4VH, tj. do 11:40

3. 9. 2021 (PÁ)

1. ročník: 3VH, tj. do 10:45

2. – 5. ročník: 4VH, tj. do 11:40

6. – 9. ročník: 5VH, tj. do 12:35

Prosíme rodiče všech žáků, aby nevstupovali do budovy školy. V nezbytných případech se musí řídit pokyny zaměstnanců školy. (Pro rodiče prvňáčků bude v prvních dnech platit výjimka).

Od pondělí 6. 9. se všechny ročníky učí dle rozvrhu. Žáci se přezouvají a ukládají si své věci do přidělené šatní skříňky (klíče získají v pátek 3. 9.).

Nařízené testování 6. a 9. 9. proběhne v kmenových třídách. Žákům 1. – 3. ročníku bude opět umožněno testování s asistencí doprovodu v šatnách.

Pokud žák není přítomen v den testování ve škole, je otestován první den po příchodu do školy. Pokud žák navštěvuje v testovací den ranní družinu, je otestován vychovatelkou při vstupu do oddělení ŠD.

PRAVIDLA NOŠENÍ ROUŠEK, RESP. RESPIRÁTORŮ V BUDOVĚ ŠKOLY:

Všichni žáci, pracovníci i návštěvníci školy jsou povinni nosit roušky, resp. respirátory ve všech společných vnitřních prostorách školy. V případě negativního testu není rouška či respirátor nutný při výuce v učebnách.

Podrobnější informace naleznete také ve výše zmíněném manuálu.

 

Děkujeme za spolupráci a přejeme klidný a úspěšný školní rok.                      

 

 

 

 

 

Rozvrh hodin

3.B 1 2 3 4 5
Pondělí Čj M Prv Čj Hv
Úterý Aj Čj M Vv Vv
Středa Čj Aj M Pv Čj
Čtvrtek Čj M Prv Tv-PL Čj
Pátek Aj Čj M Tv Čj

Galerie