2.A

2.A

Mgr. Radka Zadražilová

Třídní schůzky 21.9.2020

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se spolu neuvidíme v pondělí na plánovaných třídních schůzkách, dovolte mi seznámit Vás s informacemi touto cestou.

  1. Hygienická opatření:

Třídní schůzky byly zrušeny z důvodu zhoršení epidemiologické situace v celé ČR. V této souvislosti platí i na naší škole zvýšená hygienická opatření, jako je časté větrání tříd, omezený pohyb po společných prostorách školy, desinfekce rukou i pracovních míst atd. Vždy se snažíme reagovat nejen na vyhlášení vlády, ale i na naše interní potřeby.

  1. Škola online, předávání informací:

O přechodu na elektronický systém jsem Vás již na našich webových stránkách informovala. Proto jen stručně připomínám, že 1. a 2. ročníky nadále provádí klasifikaci do klasických žákovských knížek, kde bude nadále probíhat i omlouvání absence žáků v omluvném listě. Možné je na totéž využít i aplikace Škola online a omluvenku mně posílat v elektro podobě. Aplikaci budu také nadále využívat pro zasílání zpráv a důležitých sdělení.

Pro naši komunikaci a zápisy domácích úkolů budeme s dětmi používat také klasický deníček, v našem případě medvědí 😊.

Vzhledem k často se měnící situaci, sledujte, prosím, často webové stránky školy i třídy!

  1. Google Classroom:

Jistě víte, že případná distanční výuka je nově ze zákona povinná. Proto se všichni učitelé na naší škole seznamují s touto aplikací a budou procházet školením, aby bylo možné tímto způsobem vést distanční výuku. Od Vás potřebuji momentálně jen to, abyste mi napsali zprávu, zda je tato forma spolupráce mezi mnou a Vámi možná. Tedy jestli máte technické zabezpečení, což je připojení k internetu a počítač, notebook či chytrý telefon.

Za Vaši brzkou zprávu předem děkuji.

  1. Pracovní sešity:

Prosím o zaslání 480,- Kč na pracovní sešity na tento školní rok. Jedná se o nutný doplněk k učebnicím Čj, Aj, PRV a o matematické minutovky.

  1. Třídní fond:

Vzhledem k situaci a k tomu, že školní i mimoškolní akce mají být omezeny, myslím,

že bude rozumné prozatím třídní fond nevybírat. Mám zbytek fondu z minulého školního roku, který budu nadále vést a po jeho vyčerpání Vás budu informovat.

  1. Hodnocení a klasifikace:

Pomalu končí první měsíc, ve kterém jsem zjišťovala míru znalostí a zapamatování učiva z loňského netradičního školního roku. Proto také moje klasifikace byla pouze motivační. Od října budu postupně přecházet na klasické hodnocení. Velmi Vás prosím o pomoc při dohledu nad tím, aby děti každý den nahlas četly, počítaly příklady na sčítání a odčítání v oboru do 20 a postupně počítaly bez názoru (pomoc prstů či číselných os). Moc nám pomůže zařazovat i doma psaní dle diktátu.

Jsem si samozřejmě vědoma toho, že to pro Vás není snadné, ale bez Vaší pomoci to nedáme s takovým úspěchem, jaký bychom všichni dětem přáli zažít. Proto předem za Vaši spolupráci děkuji a věřím, že společně opět všechno zvládneme nejlíp, jak to půjde.

 Nakonec bych Vám chtěla vysvětlit letošní hodnocení chování. Po loňských housenkách, kterým jsme museli uhlídat 5 lístečku do pátku, přišly na řadu vylíhlí motýli. Ti už lítaji, a to někteří doslova, proto je krmit nemusíme, krmí se sami. Ale během týdne jim bohužel zlobením můžou začít šednout křídla a stávat se z nich postupně můry. Jedno šedé křídlo ještě zvládne jinak barevný motýl vyrovnat, dvě a více už je špatný. Informovat Vás ale budu i nadále pouze o vážnějších prohřešcích, ty běžné si s dětmi vždy vyřídím hned na místě, těmi Vás zatěžovat nebudu. Proto jen v pátek můžete kouknout do žákovské knížky, papírové, zda máte na víkend spokojeného motýla nebo tak trochu můru :-) .

Tak si nadále společně držme palce a zůstaňme zdraví!!!!

 

Hygienické nařízení vlády

Vážení rodiče, 

z dnešního nového nařízení MZ se od zítřka, 10.9.2020 musí opět nosit uvnitř budov roušky. Pro nás to tedy ve škole platí taky. Zda budou nutné jen ve společných prostorách, nebo i  ve třídách, to se teprve dozvíme a v případě, že ve třídách nebudou povinné, rádi toho využijeme. Prosím tedy o to, aby děti měly každý den 2 roušky, jednu budou nosit cestou po škole a ve třídě ukládat do igelitového sáčku a druhá bude připravena na výměnu, například po obědě v družině, aby neměly celý den jednu. Víme, že ji mají brzy vlhkou, uslintanou :-)). Nezapomeňte jim tedy dát do aktovky i igelitový sáček. 

Děkuji moc za pomoc a všem nám přeji pevné zdraví a hoooodně trpělivosti !!! 

Elektronické dokumenty

Vážení rodiče,

v letošním školním roce nás čeká další výzva. Naše škola přechází na elektronickou podobu třídní knihy a žákovské knížky. To s sebou přináší nutnost vzájemného propojení pomocí Vašich emailových adres a následně také aktivace Vám přiděleného PINu.

Elektronické vedení třídní knihy se Vás, rodičů, netýká. Tato změna je pouze pro učitele. Žákovská knížka, v pravém slova smyslu, se týká žáků od 3. do 9. ročníku, kteří se nadále budou známky a hodnocení dozvídat výhradně touto cestou. V 1. a 2. jde o zápisník školáka, který slouží stejně jako žákovská knížka, ale nemusí se archivovat a my jej budeme i nadále používat tak jako loni, tj. na klasifikaci, hodnocení chování, omlouvání absence a potvrzování důležitých informací.

Toto je pro nás velmi dobrá zpráva, zejméma proto, že máme celý školní rok na to, abychom se v novém systému naučili dobře pohybovat.

Neznamená to ale, že nám odpadá povinnost se do systému připojit. Je totiž možné, že Vám budeme přeposílat některé důležité zprávy a informace tam. Budeme se ale snažit i o písemné dublování všech informací, které bychom do el. systému zadávaly. Také letos tedy budeme ve spojení přes kontaktní deníčky a tyto naše webové stránky třídy.

Spojení, které pomocí aktivace PINu získáme, nám navíc ulehčí vzájemnou komunikaci v případě distanční výuky,i když si určitě přejeme, aby nás už nepotkala☺.

Tak hodně sil a trpělivosti pro nás všechny ! Zvládli jsme loňský rok, toto nás nerozhází ! ☺

 Zdravíme,

 Kateřina Kubínová a Radka Zadražilová

Hurá do školy !!!!

 

Moje milá třído,

už ne housenek,ale vylíhlých krásných motýlů,

 

prázdniny utekly jako voda a my se konečně zase můžeme sejít v plném počtu ve své třídě. První den sice jen na jednu hodinu, ale od druhého dne si budeme užívat už déle. Proto také přijďte 1.září do třídy s úsměvem a dobrou náladou ! Nic víc nepotřebujete. Dostanete deníček s důležitostmi. Ty základní informace, které platí pro všechny žáky školy, jsou už uvedeny v aktualitách na stránkách školy. My, ty naše třídní záležitosti si budeme prozatím řídit v deníčku a opět tady, jak jsme se v minulém období krásně naučili, a postupně společnými silami přejdeme na novou komunikaci, elektronickou. Což se přiznám, nikdy mi nenahradí osobní kontakt.

 

Tak nám všem přeji, aby naše spolupráce pokračovala tím klidným a myslím i oboustranně spokojeným způsobem i nadále.

 

Už se na vás, motýlí holky a motýlí kluci mooooc těšíím !!! Načechrejte křídla a hurá do školy !!! Čekám tam na vás !!!

 

Vaše paní učitelka Radka Zadražilová