Úspěchy žáků v atletické soutěži Pohár rozhlasu

Ve středu 11. 5. a ve čtvrtek 12. 5. 2022 se na stadionu AC Moravská Slavia konalo okresní kolo atletické soutěže Pohár rozhlasu. Za účasti více než dvaceti brněnských škol se naši atleti rozhodně neztratili.

V soutěži družstev se nejlépe umístila sestava chlapců 6. – 7. tříd, která skončila na krásném 2. místě. V ostatních kategoriích jsme dosáhli na tato umístění: dívky 6. – 7. tříd 15. místo, chlapci 8. – 9. tříd 13. místo a dívky 8. – 9. tříd 10. místo.

Mezi jednotlivci dosáhli naši žáci několika vynikajících výsledků. V kategorii chlapců 6. – 7. tříd obsadil David Pella 1. místo v běhu na 60 metrů, ve skoku dalekém a spolu se Samuelem Parčim, Lukášem Hadrou a Adamem Beníčkem i ve štafetovém běhu na 4 x 60 metrů.

V kategorii 8. – 9. tříd si nejlépe vedla Veronika Kreidlová, která se umístila v běhu na 60 metrů na 3. místě. Rovněž na 3. místě se ve sprintu na 60 metrů umístil Kryštof Doubek, který spolu s Karlem Pechanem, Filipem Novohradským a Brunem Klikou podílel na 3. místě ve štafetovém běhu na 4 x 60 metrů.

Děkujeme všem atletům za reprezentaci školy a těšíme se na další atletické závody.

Podrobné výsledky jsou na www.atletika.cz ve skupině kalendáře Pohár rozhlasu.