Projekt ZÁLOŽKA

Záložka do knihy spojuje školy

Projekt Záložka do knihy spojuje školy: Okouzlující svět knižních příběhů, básní a pohádek

Naše základní škola se do projektu Knihovny Jiřího Mahena „Záložka do knihy spojuje školy“ přihlásila již v minulých letech. Pro velký úspěch jsme se zapojili i letos.

Smyslem celého projektu bylo vyrobit zajímavou záložku do knihy na téma Okouzlující svět knižních příběhů, básní a pohádek, které bylo pro tento ročník zvoleno. Žáci naší školy většinou pracovali s motivem děl českých autorů. Témata si vybírali společně se svými vyučujícími – někdy šlo o notorický známé české dílo / autora, někdy si žáci vybrali svoji oblíbenou knihu, kterou v poslední době četli. Výsledné práce se poté zasílaly partnerské škole do slovenské Banské Bystrice, která nám byla vybrána koordinátory z KJM. Do celé akce se nahlásily všechny třídy od druhé až do osmé. Děti na záložky psaly nejen názvy literárních děl, jejich autorů či ilustrátorů, ale i vzkazy a pozdravy pro své slovenské protějšky.

Dne 22.10. 2021 jsme naše výrobky odeslali poštou na Slovensko a i nám už došly slovenské záložky, které jsou velmi povedené a inspirující. Dětem budou v brzké době rozdány, aby je mohli používat při čtení nejen ve školních čtenářských dílnách, ale třeba i doma při čtení povinné četby.

Ve fotogalerii lze najít fotografie z výrobního procesu i hotová díla našich i slovenských dětí. FOTOGALERIE.