Matematické a přírodovědné soutěže ve 2. čtvrtletí

Matematické a přírodovědné soutěže ve 2. čtvrtletí

Matematické a přírodovědné soutěže ve 2. čtvrtletí
Výsledky matematických a přírodovědných soutěží za 2. čtvrtletí

V listopadu pokračovali matematické a přírodovědné soutěže na naší škole. 22. listopadu 2023 se uskutečnila okresní kola Pythagoriády a také městské kolo Matesa.

Pythagoriádě určené pro žáky 6. – 9. ročníků postoupilo do okresního kola celkem pět žáků ve třech kategoriích. Bára Beníčková z 6. A a Veronika Kreidlová z 9. B se staly úspěšnými řešitelkami okresního kola.

Mateso je určeno žákům 5. ročníků. Ve školním kole jsme měli čtyři úspěšné řešitele. Do městského kola postoupila Tereza Rybnikářová z 5. A, která se i zde stala úspěšnou řešitelkou.

Premiérově jsme vyzkoušeli týmovou soutěž Náboj Junior ověřující dovednosti z matematiky, fyziky i logiky. Náš tým tvořili Aleš a Tomáš Jurmanovi a Svatopluk a Vítězslav Pasekovi. V mezinárodní konkurenci se rozhodně neztratili a za sebou nechali dvě třetiny z 1392 týmů.

V prosinci jsme si procvičili mozkové závity při řešení (Pod)zimní logiky, která obsahovala různé typy logických hádanek a doplňovaček. Nejlepších výsledků dosáhli:

První stupeň    (14. místo v republice)  

  1. místo     Andrea Grůzová   5. A             

  2. místo     Emma Pavézková   5. A

  3. místo     Tereza Rybnikářová   5. A

Druhý stupeň  (25. – 26. místo v republice) 

1. místo     Vítězslav Paseka   9. A            

2. místo     Štěpán Krejčí   8. B    a    Svatopluk Paseka   9. A

3. místo     Marie Ondrášková   9. B

                            

Žáci také měli možnost ověřit si svoje dovednosti ve Finanční gramotnosti. Nejlepšího výsledku dosáhl Jan Mikel z 9. A.

V lednu jsme se podívali do vesmíru s Astronomickou olympiádou. Dva soutěžící postupují do krajského kola, které se uskuteční v březnu. Nejlepší výsledky:

Kategorie GH            

1. místo     Adham Abdelkarim   6. B

Kategorie EF             

1. – 2. místo     Svatopluk Paseka   9. A   a   Vítězslav Paseka   9. A   - postupující

3. místo     Sebastian Kouřil   8. A

 

Okresní kola Matematické olympiády v kategoriích Z5 a Z9 se uskutečnila 25. ledna 2023. Za naši školu postoupili: v kategorii Z5 Alexandra Kočičková (5. A)  a v kategorii Z9 Vítězslav Paseka (9. A).

 

A co nás čeká v druhém pololetí?

Do čtvrtka 2. února 2023 je možnost zaregistrovat se do matematické soutěže PANGEA. Samotná soutěž proběhne formou online testu v období od 13. února do 10. března. Přesnější termín bude zavčas vyhlášen.

Do 24. února je možnost odevzdání úloh ze školního kola Fyzikální olympiády pro žáky 8. a 9. ročníků. Žáci 7. ročníků mají termín odevzdání školního kola do 31. března.

V březnu nás bude čekat Matematický klokan, který již tradičně bude příležitostí pro všechny žáky 2. až 9. ročníků ověřit si své matematické a logické schopnosti.

Budou také probíhat okresní kola Matematické olympiády v kategoriích Z6, Z7 a Z8 a krajské kolo Astronomické olympiády.

A samozřejmě také pokračuje naše celoškolní výzva „Nejanči a mysli“ k řešení různých sudoku a dalších logických hádanek.