Mgr. Lenka Pavlátová

Vítáme Vás na svých stránkách.

Je nás zase dvacet sedm. Tady nás máte:

1.         Daniela Alexandra Body
26.       Šimon Trubačík
27.       Adam Věžník

Plán akcí a písemek - červen 2018

6.6.  Závěrečný test   ČJ  - koncovky podstatných jmen, shoda přísudku s podmětem, určování mluvnických kategorií podstatných jmen a sloves

8. 6. Závěrečný test  M  - matematické operace do 1 000 000, aritmetický průměr, obvod a obsah čtverce a obdelníka, slovní příklad se zlomky

11. 6.  Třídní kolo recitační soutěže

16: 00 třídní schůzky

12. 6.  Školní kolo recitační soutěže

14. 6. Test  vlastivěda - Husité, Jiří z Poděbrad, Jagellonci

15:00 Grandfinále recitační soutěže na vernisáži výstavy:   ... a na závěr poetická tečka.

20. 6.   Školní výlet

26. 6. Vyhodnocení soutěže Empík cyklista - dopravní hřiště Riviéra

29. 6.  VÝZOOOOO !!!!

Vítáme mezi námi novou kamarádku Vanessu. Doufáme, že do naší početné party dobře zapadne.

Září

Hned v září jsme vyrazili na první výpravu mimo školu. A rovnou jsme prošli celou Evropu. Na Špilberku si pro nás Knihovna Jiřího Mahena připravila soutěž družstev, kde jsme si vyzkoušeli svoje znalosti evropských států, pokusili se porozumět řečem, kterými si tam mluví a s prstem na mapě jsme si prošli jejich nejznámější památky. Byla to paráda a věřte si tomu nebo ne, organizátoři nás chválili, že jsme móóóc šikovní.

A takhle vám celou akci vylíčila naše Andulka Doležalová:

Ve středu 27. září jsme vyrazili na Špilberk. Rozdělili jsme se na týmy. Jeden se jmenoval MORČATA a ti pak zvítězili. V týmu byly samé holky: Andulka, Nikča, Danča, Anička a Vanessa.

Výhrou byly reflexní pásky v různých barvách.

Ostatní týmy se jmenovaly Maushaus, Bohové úkolů, Kvočny a Najkoti. Ovšem ostatní týmy také dostaly odměny, aby jim to nebylo líto. Bylo tam pět stanovišť a všechna se týkala Evropy.

Po soutěži jsme vyšli cestou na hřiště a tam jsme deset minut mohli řádit. Pak jsme vyrazili zpátky do školy.

Plánujeme si další skvělé akce. Už teď se ví, že v říjnu půjdeme na dopravní hřiště a v listopadu si pochutnáme na vlastnoručně ukuchtěných zdravých svačinách. Zkrátka a dobře...máme se nač těšit !

Určitě Vám o tom zase napíšeme.

V listopadu jsme si užívali spoustu mimoškolních akcí.

Učili jsme se dopravní předpisy a zkoušeli podle nich jezdit na kole na dopravním hřišti. A ono vám to vůbec není jednoduché. Úplně bez chyby to zvládl jen jeden z nás a to Kuba Procházka. Má náš obdiv.

Taky jsme jeden celý den věnovali výrobě originálních tašek na náš školní vánoční jarmark. Koukněte se, jak se Kristýně a Danovi daří.