Mgr. Lenka Pavlátová

26.       Štěpán Švejda
27.       Adam Věžník
28.       Šimon Trubačík

My všichni vás všechny vítáme na stránkách 3. A.

Dozvíte se zde, co jsme ve škole zažili, co plánujeme v nejbližších dnech, co se nám povedlo, a co budeme možná muset ještě vylepšovat. Doufáme společně, že těch velkých plánů, báječných zážitků a povedených akcí bude o hodně víc.

Kdo by to řekl, že už v říjnu začneme myslet na Vánoce. Ale už je to tak.

Celý den jsme věnovali výrobě zboží na vánoční jarmark. A protože už jsme přece jen šikovní třeťáci a dokážeme víc, než jen kreslit pastelkami, pustili jsme se rovnou do batiky.

S takovýmhle nasazením jsme šmodrchali a šmodrchali.

Chcete vidět výsledek? Jestli ano, přijďte se podívat v prosinci na školní vánoční jarmark. To je totiž překvapení!!!

26. – 27. 9.    Ředitelské volno

4. 10.     Divadelní představení Malý princ

Divadlo Radost

Do školy přijdeme patřičně naparádění, protože do divadla se  nechodí každý den. Vezmeme si s sebou jen dvě jízdenky na tramvaj (budou stačit patnáctiminutové), žákovskou, kontaktní deník a pouzdro s psacími potřebami.

7. 10.    Ředitelské volno  ( volby v prostorách školy)

10. 10.     Třídní schůzky    v  16:00 hod.

14. 11.  Hovorové hodiny

15:30  -   16:30

17. 11.   Státní svátek

18. 11.   Ředitelské volno

Advent je tady!

29. listopadu zveme všechny rodiče, prarodiče a další kamarády a známé na tradiční adventní jarmark naší školy. Rukodělné výrobky už jsou hotové a teď usilovně nacvičujeme vystoupení.

Nezapomeňte a přijďte se v 15:00 podívat, jak nám svítí oči a vánoční stromeček.

Prosinec

Tak dlouho jsme se těšili na Vánoce a konečně už jsou tady. Poslední den před prázdninami se z nás stala vskutku andělská třída.

Bruslení

V lednu a až do poloviny února budeme každou středu chodit bruslit do krasohaly Rondo.

Odchod od školy vždy v 8:00 návrat v 10:00

Povinné vybavení: Brusle, čepice nebo helma, rukavice  (Bez této výbavy není možný vstup na ledovou plochu.)

Po dobu bruslení nebude běžná tělesná výchova. Budeme se urputně věnovat českému jazyku a matematice.

Plán písemných pololetních prací

16. 1.     Prvouka   -   Naše vlast a sousední státy

19. 1.     Český jazyk   -   Vyjmenovaná slova po B a L

slova příbuzná, použití v textu

základní skladební dvojice

23. 1.     Matematika   -   písemné a pamětní sčítání a odčítání v oboru do 1000, zaokrouhlování

slovní úloha

rýsování a měření úseček

Leden

První pololetí jsme zakončili kouzelnickým vystoupením. Nejen že dva kouzelníci přijeli až sem k nám do tělocvičny, nejenže prováděli neuvěřitelné kousky, ale dokonce nás nechali pohladit opravdického papouška kakadu. Na závěr každému z nás vyčarovali vysvědčení. Ne že by všechna byla se samými jedničkami, ale celkem jsme museli uznat, že máme, co si zasloužíme.

Únor

V únoru pořád chodíme bruslit. Většinu z nás to velice baví a fotka je nezvratným důkazem, že už se všichni udržíme na bruslích. A s úsměvem.

Červen

Červen, to slovo už nám voní prázdninami. A taková malá generálka na prázdniny, to je přece školní výlet. Letos jsme se vydali do Hodonína na velkolepou pirátskou plavbu. Na dvě hodiny jsme se stali postrachem povodí řeky Moravy.

Tak tedy: Krásné prázdniny!

Organizace posledního školního týdne:

Pondělí: Vybíráme učebnice. Je jich celkem sedm: Čj, čítanka, angličtina, matematika1,2,3, prvouka. Končíme 11:30.

Úterý: Rozdáváme výkresy za celý školní rok. Asi budeme potřebovat pořádné zavazadlo. Končíme 11:30.

Středa: Uklízíme šatní skříńky. Tak to si rozhodně nesmíme zapomenout klíč. Končíme 11:30.

Čtvrtek: Možná půjdeme do bazénu. Takže...plavky! Končíme 11:30.

Pátek:  VYSVĚDČENÍ !     Končíme 8:45

3.A 1 2 3 4 5