2.B

2.B

Mgr. Kateřina Kubínová

Žádost o spolupráci

Dobrý den,

moc prosím ty z rodičů, kteří mi neposlali zprávu o možnosti spolupráce přes Google Classroom, aby mi napsali mail nebo do aplikace Škola online. Věřím, že to nebude zapotřebí, ale máme povinnost tuto skutečnost zjistit. Moc děkuji a zdravím!

P.S. Děkuji všem za povzbuzující zprávy a pozdravy! Moc si toho vážím.

Zrušené třídní schůzky - informace

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se spolu neuvidíme v pondělí na plánovaných třídních schůzkách, dovolte mi seznámit Vás s informacemi touto cestou.

  1. Hygienická opatření:

Třídní schůzky byly zrušeny z důvodu zhoršení epidemiologické situace v celé ČR. V této souvislosti platí i na naší škole zvýšená hygienická opatření, jako je časté větrání tříd, omezený pohyb po společných prostorách školy, desinfekce rukou i pracovních míst atd. Vždy se snažíme reagovat nejen na vyhlášení vlády, ale i na naše interní potřeby.

  1. Škola online, předávání informací:

O přechodu na elektronický systém jsem Vás již na našich webových stránkách informovala. Proto jen stručně připomínám, že 1. a 2. ročníky nadále provádí klasifikaci do klasických žákovských knížek, kde bude nadále probíhat i omlouvání absence žáků v omluvném listě. Možné je na totéž využít i aplikace Škola online a omluvenku mně posílat v elektro podobě. Aplikaci budu také nadále využívat pro zasílání zpráv a důležitých sdělení.

Pro naši komunikaci a zápisy domácích úkolů budeme s dětmi používat také klasický deníček, v našem případě medvědí 😊.

Vzhledem k často se měnící situaci, sledujte, prosím, často webové stránky školy i třídy!

  1. Google Classroom:

Jistě víte, že případná distanční výuka je nově ze zákona povinná. Proto se všichni učitelé na naší škole seznamují s touto aplikací a budou procházet školením, aby bylo možné tímto způsobem vést distanční výuku. Od Vás potřebuji momentálně jen to, abyste mi napsali zprávu, zda je tato forma spolupráce mezi mnou a Vámi možná. Tedy jestli máte technické zabezpečení, což je jen připojení k internetu a počítač, notebook či chytrý telefon.

Za Vaši brzkou zprávu předem děkuji.

  1. Pracovní sešity:

Prosím o zaslání 480,- Kč na pracovní sešity na tento školní rok. Jedná se o nutný doplněk k učebnicím Čj, Aj, PRV a o matematické minutovky.

  1. Třídní fond:

Vzhledem k situaci a k tomu, že školní i mimoškolní akce mají být omezeny, myslím,

že bude rozumné prozatím třídní fond nevybírat. Mám zbytek fondu z minulého školního roku, který budu nadále vést a po jeho vyčerpání Vás budu informovat.

  1. Hodnocení a klasifikace:

Pomalu končí první měsíc, ve kterém jsem zjišťovala míru znalostí a zapamatování učiva z loňského netradičního školního roku. Proto také moje klasifikace byla pouze motivační. Od října budu postupně přecházet na klasické hodnocení. Velmi Vás prosím o pomoc při dohledu nad tím, aby děti každý den nahlas četly, počítaly příklady na sčítání a odčítání v oboru do 20 a postupně počítaly bez názoru (pomoc prstů či číselných os). Moc nám pomůže zařazovat i doma psaní dle diktátu.

Jsem si samozřejmě vědoma toho, že to pro Vás není snadné, ale bez Vaší pomoci to nedáme s takovým úspěchem, jaký bychom všichni dětem přáli zažít. Proto předem za Vaši spolupráci děkuji a věřím, že společně opět všechno zvládneme nejlíp, jak to půjde.

Poslední část bych ráda věnovala hodnocení chování. V naší medvědí třídě jsme si určili pravidla, která se snažíme dodržovat. V pondělí dostane každý na uhlídání 5 medvíďat, která se ztrácí, pokud se nám chování nedaří. Vy to doma poznáte hlavně tím, že si s dětmi popovídáte 😊, ale také tak, že se podíváte do deníčku, kam každý pátek přibyde další medvěd do rodiny. Pokud ne, znamená to, že se ztratilo za týden více než 1 medvídě a problémy s chováním jsou větší, než se dá jednoduše přejít. Pokud budu mít pocit, že je nutné s Vámi o případných prohřešcích mluvit, napíši Vám podrobnosti do deníčku, jinak to berte jako „na místě“ vyřízenou věc.

Tak nám držte palce a mějte se hezky!

 

              

ZRUŠENÍ PLÁNOVANÝCH TŘÍDNÍCH SCHŮZEK

Z důvodu zhoršení epidemiologické situace se pondělní třídní schůzky nebudou konat. 

Všechny důležité informace Vám pošlu prostřednictvím aplikace Škola online a také je napíši sem, na naše stránky.

Pěkný víkend a zůstaňte zdraví!!

Nařízení vlády

Podle nařízení vlády je nutné od 10.9.2020 používat ve školách roušky. Proto prosíme o 2 kusy, jeden budou žáci aktivně nosit, druhý bude náhradní v igelitovém sáčku, který poslouží např. ve školní družině Budeme vždy reagovat na pokyny z MŠMT a podle nich se řídit.

Pokud bude dovoleno sundávat roušky ve třídě, budeme této možnosti využívat.
Sledujte, prosím, stránky školy. Přeji všem klid, rozvahu a samozřejmě hlavně zdraví! 😊

Změna rozvrhu

Z provozních důvodů došlo od příštího týdne, tj. od 14.9., ke změně rozvrhu. 5. vyučovací hodina ( Pv ) je přeložena ze středy na čtvrtek.
Omlouvám se a věřím, že Vám to nezpůsobí žádné komplikace.

Elektronická dokumentace

Vážení rodiče,

v letošním školním roce nás čeká další výzva. Naše škola přechází na elektronickou podobu třídní knihy a žákovské knížky. To s sebou přináší nutnost vzájemného propojení pomocí Vašich emailových adres a následně také aktivace Vám přiděleného PINu.

Elektronické vedení třídní knihy se Vás, rodičů, netýká. Tato změna je pouze pro učitele. Žákovská knížka, v pravém slova smyslu, se týká žáků od 3. do 9. ročníku, kteří se nadále budou známky a hodnocení dozvídat výhradně touto cestou. V 1. a 2. ročníku jde o zápisník školáka, který slouží stejně jako ŽK, ale nemusí se archivovat a my jej budeme i nadále používat tak jako loni, tj. na klasifikaci, hodnocení chování, omlouvání absence a potvrzování důležitých informací.

Toto je pro nás velmi dobrá zpráva zejména proto, že máme celý školní rok na to, abychom se v novém systému naučili dobře pohybovat.

Neznamená to ale, že nám odpadá povinnost se do systému připojit. Je totiž možné, že Vám budeme přeposílat některé důležité zprávy a informace tam. Budeme se ale snažit o písemné dublování všech informací, které bychom do elektronického systému zadávaly. Také letos budeme ve spojení přes kontaktní deníčky a tyto naše webové stránky třídy.

Spojení, které pomocí aktivace PINu získáme, nám navíc velmi ulehčí vzájemnou komunikaci v případě distanční výuky (i když si určitě přejeme, aby nás už nepotkala 😊).

Tak hodně sil a trpělivosti pro nás všechny! Zvládli jsme loňský rok, toto nás nerozhází 😊!

                                    Zdravíme. Kateřina Kubínová a Radka Zadražilová  

Vítejte v 2.B - v medvědí třídě!

Poslední prázdninový pozdrav

Dobrý den všem!

Také Vám čas tak letí? Není to přece zase tak dlouho, kdy jsem psala poslední pozdrav svým prvňáčkům a rodičům a vidíte, dneska píši už mazákům 😊, asi ne starým, ale mazákům ano.

Věřím, že se všem prázdniny náležitě vydařily a už se moc těším na Vaše povídání, které začne hned 1. září v úterý, kdy na všechny moje druháky budu v 8 hodin čekat ve stejné třídě jako loni. Přijďte rovnou tam, šatní skříňky vyřešíme ve středu. A s sebou si vezměte jen dobrou náladu, ta bude úplně stačit 😊. Domů si ponesete jen deníček a malé překvapení, tak se bude hodit jen malé zavazadlo, aktovku si nachystejte až na další dny.

Tak už se na Vás všechny těším. Užijte si prima víkend, dobře se na to vyspěte a v úterý na shledanou.

P.S. Abych nezapomněla, paní žirafa zdraví, ale na další rok musí pomáhat zase jiným prvňáčkům, ale máte být v klidu, obstarala za sebe super náhradu. Tak se nechte překvapit.

A jestli to nejde vydržet, koukněte pozorně na obrázek 😊,