Informace k zápisu do 1. ročníku na školní rok 2021/2022

Vážení rodiče,

množí se otázky týkající se zápisu budoucích prvňáčků, proto mi dovolte informovat Vás o tom, že vzhledem k epidemické situaci není dosud známá forma, jakou se zápis v dubnu 2021 uskuteční, známý je předpokládaný termín: čtvrtek a pátek 22. – 23. 4. V loňském roce se zápis uskutečnil zcela bez přítomnosti dětí a za přísných hygienických podmínek (bez osobní přítomnosti zákonných zástupců v budově školy).

Ze stejného důvodu se zatím nemůže otevřít ani přípravný kurz, neboť v něm nelze zabezpečit homogenitu dětských skupin, kterou po nás vyžaduje metodika MŠMT.

Věříme, že se situace uklidní a na jaře Vám rádi poskytneme další informace nejen o zápisu, ale také o začátku školní docházky Vašich dětí. Do té doby buďte trpěliví, zachovávejte si optimismus a důvěřujte paní učitelkám z MŠ, které dozajista zvládnou edukační skupinky a přípravu předškoláčků stejně jako každý rok.

Sledujte, prosím, naše webové stránky www.zshorni.cz, kde budete v sekci předškoláci včas informováni nejen o formě a podmínkách zápisu, ale i o ostatních důležitých věcech, jako jsou požadavky ze strany školy, doporučení atd.

S pozdravem a přáním pevného zdraví.                         Mgr. Kateřina Kubínová,

vedoucí učitelka I. stupně