Soutěže a hry pokračují

I v druhém pololetí nás čekají matematické, logické i další soutěže a hry.

I v druhém pololetí nás čekají matematické, logické i další soutěže a hry. Pojďme si tedy opět hrát!

V první řadě připomínáme, že stále pokračuje Matematická olympiáda pro žáky 6. až 8. ročníků. Zájemci mají možnost odevzdat svá řešení do 4. března. Úlohy vypracované dle pokynů přineste svým učitelům matematiky.

Čeká nás také soutěž Pangea, která proběhne online v učebně fyziky v termínech 17. a 24. února. Do soutěže se žáci mohli zaregistrovat v měsíci lednu.

V březnu se zúčastníme Matematického klokana, letošní ročník se uskuteční 18. března. Bližší informace žáci obdrží začátkem března.

Pokračujeme také v celoškolní celoroční výzvě k řešení logických hádanek. Ve výzvě dochází k malé úpravě: pravidelná porce hádanek bude rozšířena o sudoku a zkrátí se také doba k vyluštění a odevzdání na 14 dní. Hádanky a sudoku budou vybírány z nabídky publikované Hráčskou asociací logických her a sudoku (HALAS). Zadání hádanek žáci naleznou na nástěnce ve vestibulu školy nebo na nástěnkách v jednotlivých učebnách.

A jak jsme zakončili první pololetí?

V prosinci se konalo školní kolo Astronomické olympiády, jejímž úspěšným řešitelem a postupujícím do krajského kola je Svatopluk Paseka z 8. A.

Těsně před vánočními prázdninami jsme se zúčastnili Podzimního sudoku vyhlášeného organizací HALAS. Nejlepšími luštiteli školy jsou:

1. STUPEŇ

Andrejka Grůzová