Projekt Koumes Kvído

Projekt Koumes Kvído

Projekt Koumes Kvído
V rámci tohoto projektu se naši žáci zúčastnili dvou projektových dnů zaměřených na fyzikální a chemické pokusy.

První prosincový den byl pak věnován žákům naší školy, pro které si zajímavé pokusy z fyziky připravili studenti Pedagogické fakulty MU pod vedením Mgr. Tomáše Miléře.

Na čtyřech stanovištích si žáci vyzkoušeli svoje znalosti i experimenty z optiky, elektřiny, termiky a fyzikálních veličin. V optice se dozvěděli o zobrazování čočkami, konstrukci optických přístrojů a vyzkoušeli si měření osvětlení luxmetrem. V elektřině se zamýšleli nad výrobou elektrické energie solárními panely a zkusili si změřit a spočítat, kolik stojí ohřátí vody na čaj v rychlovarné elektrické konvici. V termice zkoumali sálání tepla a zamýšleli se nad tím, jestli barva stěny tento jev ovlivňuje. U fyzikálních veličin si porovnali svůj odhad hmotnosti a vzdálenosti s hodnotami změřenými, také si vyzkoušeli měření vzdálenosti digitálním metrem s využitím laserového paprsku. 

Druhý projektový den proběhl 12.12. a byl zaměřený na chemické pokusy, které předvedl excelentí profesor ze Střední průmyslové školy chemické Brno Mgr. Radek Matuška. Předvedl účinky helia a fluoridu sírového na lidský hlas, hoření bankovky namočené v lihu, účinky tekutého dusíku na balónek napuštěný heliem, na magnet a plno dalších zajímavých pokusů, které zakončil zapálením střelného prachu. 

Obou těchto projektových dnů se zúčastnili i žáci 8. ročníku ze ZŠ Antonínská.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.