Nejrychlejší jihomoravští šplhouni jsou na ZŠ Horní

Na naší škole máme nejrychlejší družstvo šplhounů na tyči v Jihomoravském kraji. Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se na SŠ polytechnická v Brně konal přebor města Brna a zároveň Jihomoravského kraje ve šplhu na tyči. Z kvalifikačních bojů postoupilo do těchto finálových klání 6 chlapců a 1 dívka naší školy. Družstvo chlapců 7. tříd se ve své kategorii umístilo v městském finále na pěkném 6. místě, přičemž mezi jednotlivci dosáhl nejlepšího výsledku Milan Goroľ, který skončil na 10. místě. Dalšími členy družstva byli Samuel Parči a Josef Lukáš.

V kategorii starších dívek jsme měli zastoupení pouze v soutěži jednotlivkyň, kde na krásném 5. místě, pouhých 12 setin od bronzu, skončila Veronika Kreidlová z 9.B.

Nejrychlejší časy předváděli chlapci v kategorii 8. a 9. tříd. Naši chlapci byli mezi nejlepšími nejen v městském finále, ale i v krajském finále. V soutěži družstev chlapci ve složení Šimon Trubačík, David Pella a Séan George Clarke nenašli v Brně ani v Jihomoravském kraji přemožitele. Máme tedy MISTRY MĚSTA BRNA a zároveň i JIHOMORAVSKÉHO KRAJE. Mezi jednotlivci se v městském finále umístil Šimon Trubačík na 2. místě a pouhou setinku za ním skončil na 3. místě David Pella. Mezi 10 nejrychlejších se díky 8. místu dostal i Séan Clarke. V soutěži jednotlivců se chlapci neztratili ani v krajském finále díky Šimonovu 4. místu a Davidovu 5. místu.

Všem šplhounům gratulujeme k vynikajícím výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.