Exkurze do Osvětimi

Exkurze do Osvětimi žáků 8. a 9. tříd

Ve středu 29. května 2019 se vypravili žáci 8. a 9. tříd na exkurzi do koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim – Březinka (Auschwitz – Birkenau), který se nachází na území Polska.

Žáci se před exkurzí ve škole seznámili s hrůzami, které byly v podobných zařízeních páchány na vězních, zejména na Židech, za II. světové války.

V obou částech tábora jsme měli možnost na vlastní oči poznat nacistickou mašinérii, která vedla téměř k vyhlazení židovského národa. Mnohé z nás napadala otázka, jak mohou být lidé k sobě navzájem tak krutí.

Věříme, že nic tak hrůzného se nikdy opakovat nebude a my rozhodně nesmíme zůstat apatičtí k tomu, co se kolem nás děje. I nadále plánujeme v podobných exkurzích pokračovat. Další fotky.