Astronomická olympiáda

Tentokrát zveme žáky 2. stupně k účasti v Astronomické olympiádě. Přijďte si prověřit Vaše znalosti o Zemi a vesmíru. Školní kolo se uskuteční 9. prosince od 13.50 v učebně informatiky.

Připomínáme, že je zahájeno školní kolo Matematické olympiády, žáci 5. a 9. ročníků už mají první část za sebou a v lednu mají termín odevzdání druhé části. Ale žáci 6. až 8. ročníků mají stále ještě možnost se do soutěže zapojit. Zájemci se mohou hlásit u svých učitelů matematiky, od kterých získají zadání a informace k plnění úkolů a termínů odevzdání.

Spouštíme i registraci do matematické soutěže PANGEA. Matematická soutěž Pangea je určena pro všechny děti, které rády počítají. Pangea ale není ledajaká soutěž. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se dětem 4. až 9. ročníků základní školy a jím příslušných ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky. Více informací naleznete na webových stránkách www.pangeasoutez.cz. Registrace bude probíhat do konce ledna. Samotná soutěž se uskuteční v únoru. Termín upřesníme podle počtu přihlášených žáků. Zájemci se mohou hlásit u svých učitelů matematiky nebo u paní učitelky Švehlové.

A co jsme dělali v listopadu?

Na svatého Martina, tedy 11. listopadu se uskutečnil školní turnaj PIšQworky 2021. V křížcích a kolečkách se nejlépe orientovali:

Matěj Dadák

9. A

Patrik Neterder

8. B

Tereza Špičková

9. A

Koncem listopadu se také uskutečnila týmová matematická soutěž MASO. Naší školu reprezentovali:          Lukáš Hadra, Štěpán Krejčí a Vojta Podroužek.