2.A třídní učitelka Mgr. Kateřina Kubínová

čtvrtek Pl M Č Prv
pátek Č M Č Tv

…VYPLOUVÁME…

Napadlo mě hned několik úvodních slov, ale všechny jsem postupně zavrhla. Nemůžu přece napsat, že zdravím staré i nové rodiče svých dětí, to by bylo zavádějící a rozhodně i nespravedlivé. Ani můj nápad s poslušně hlásím není dobrý, asociace na Švejka je příliš silná a tak se přidržím tradice a prostě Vám všem posílám srdečné pozdravení na začátku nového školního roku.

Věřím, že jste si užili krásné prázdniny a načerpali sílu do dalších společných bojů. Já jsem se o to snažila ze všech sil.

Ve druhé třídě přicházejí některé změny, se kterými bych Vás ráda seznámila. Tak tedy : letos jsme se změnili v námořníky a společně 3. září LP2018 vypluli za poznáním všeho, co nám tento školní rok přinese. Posádku jsme posílili o 8 dětí z bývalé 1.C, jednu paní asistentku a 2 paní kolegyně – Zadražilovou a Havlíčkovou, které budou v naší třídě vyučovat Hv, Pv a Tv. Já naopak strávím 5 hodin matematiky ve 3.B. Jsem přesvědčená o tom, že nám to naši plavbu jen zpestří.

Dětem jsem již rozdala žákovskou knížku a palubní deník ( kontaktní deníček ) , do kterého budeme opět vlepovat či psát všechny důležité informace či domácí úkoly. V ŽK prosím o vyplnění úvodní stránky, abych mohla potvrdit údaje v žákovské matrice.

Do deníčku jsem vlepila organizaci prvního týdne a s dětmi jsme napsali i stálý rozvrh.

Vše důležité doladíme na prvních třídních schůzkách, které plánuji už na půlku října, abychom včas vyladili vše potřebné.

Přesto se Vám teď pokusím vysvětlit, jak poznáte, jestli je ve škole vše v pořádku a jak se nám naše plavba daří. Tak tedy – důležité známky najdete v ŽK, kam navíc každý pátek přibude razítko lodě. Pokud bude ve škole vše OK, bude nám na cestu svítit sluníčko, bude klidné moře a pak loď popluje zcela rovně. Pokud budeme řešit nějaký problém, bude foukat vítr a proto se loď bude na vlnách naklánět. Čím větší nespokojenost, tím větší vichřice. Ve výjimečných případech může  loď i zcela ztroskotat…. Ale nemalujme čerta na zeď. Vždyť jsme teprve zvedli kotvy, vypluli z přístavu. Všude vládne pohoda a moře je klidné! Navíc já jako starý mořský vlk se chopím kormidla a hned tak nějaký větřík nás nemůže ohrozit.

Vy nám přejte klidnou plavbu a čekejte nás v každičkém přístavu, když nám budou ubývat síly a budeme potřebovat doplnit zásoby nebo prostě povzbudit, dodat odvahu a vůbec.

Mějte se moc hezky a brzo na shledanou.             Kateřina Kubínová

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace