ZŠ Horní - škola v pohybu

Základní škola Horní 16, Brno-střed

1.A třídní učitelka Mgr. Radka Zadražilová

 

1.A 1 2 3 4
pondělí Pl/Č Č M Č
úterý Č M Č Prv
středa Č M Tv Hv
čtvrtek Č Prv Č Vv
pátek Č M Č/Pl Pv

 

 

VÍTEJTE U NÁS VE TŘÍDĚ !!!!

     V září jsme se sešli nová parta z různých školek , abychom spolu zkusili dokázat vycházet, učit se , bavit se, smát se, někdy i plakat a hlavně zažívat spoustu nového a zajímavého.

     Po měsíci můžeme říct, že to vypadá dooost  nadějně ! :-)  Začínáme se navzájem respektovat, uznávat, poslouchat , pomáháme si…… ještě to má nějaké nedostatky, ale…. vždyť jsme spolu teprve chvíli !!!

     Držte nám palce , my je zase budeme držet naopak Vám, abyste s námi tohle všechno vydrželi!!!!

 

Uvidíme se na třídních schůzkách 15.10.2018 v 16.00 hod ve třídě !!!!

 

PODZIM

     Na podzim jsme kromě učení písmen , sčítání a odčítání, prvouky a jiných důležitostí zažili spolu také i pár kulturních akcí, jako např. :

 

 • koncert „ Filmová a muzikálová hudba“
 • projektový den „Halloween“
 • návštěvu planetária Brno
 • rozsvítili jsme vánoční stromeček za zpívání koled a básnění adventních básniček
 • ve třídě přivítali Mikuláše
 • jeli jsme na adventní výlet na zámek do Rosic, kde jsme viděli divadelní představení o narození Ježíška, vyrobili si dřevěné figurky spojené s vánoční tématikou a prohlídli si pro děti RETRO hračky, pro nás, rodiče, SKVĚLÉ hračky z našeho dětství. Děti ale náhodou i tyto hračky zaujaly a některé dokonce obdivovali.

 

 

     Před Vánoci jsme si udělali své posezení ve třídě, s vyráběním voňavého pomeranče a výborným cukrovím,za které moc děkujeme všem šikovným a ochotným maminkám !

 

 ( Fotky ze všech akcí najdete buď na Facebooku , adresu skupiny máte v deníčku, nebo na úložišti rajče.cz , adresu přesnou najdete také v deníčku).

 

 

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU 2019 HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, LÁSKY A RODINNÉ POHODY

 

 

Vítáme Vás v novém roce ! 

Začínáme spolu 7.1. 2019 v 8.00 hod.

 

 

Hned od začátku budeme nejen procvičovat, ale i přidávat nové učivo. Přiblížil se konec prvního pololetí a naše první „zúčtování“.

Prosím denně s dětmi procvičovat čtení, alespoň 10 – 15 min., procvičujte i psaní diktovaných probraných písmen, slabik a krátkých slov, podle písanky. Do matematiky je třeba denně spočítat pár příkladů na sčítání i odčítání na papír i ústně. Děti můžou stále jako názor používat prsty k počítání. Sami postupně zjistí , že je to zdržuje. Děkuji za Vaši spolupráci !

 

Přeji pevné nervy a hodně zdaru !!!

 

Jarní pozdrav

 

Po zimních dnech, po úspěšně ukončeném 1.pololetí, jsme plni sil vklouzli do další etapy naší první třídy. Musíme se pochválit, že písmenka přidáváme jedno po druhém, čteme líp a líp, ještě tréninkem ale musíme nabírat na rychlosti. Trochu se paní učitelka zlobí, že jsme polevili ve snaze o krásné psaní. Ano, přiznáváme,nabrali jsme jistotu v pohybu pera po papíru a máme pocit, že rychle je dobře. Omyl! Každou hodinu slyšíme : „ Písanka není na rychlost, ale na krááásu !“ Takže, doma musíme trénovat čtení, počítání, ale i psaní. Taky píšeme diktáty, už zkoušíme krátké věty, abychom se naučili hlídat slovo,mezera, slovo, mezera.....

 

V matematice každou hodinu začínáme pětiminutovkou do sešitu a jsme rychlejší a rychlejší. Za chvíli začneme počítat přes desítku, trochu se na čas zpomalíme, ale my to zase rozjedeme !

 

Co jsme spolu zažili :

 

 • 30.1. výukový program 3D svět . Vyzkoušeli jsme 3D kino, podmořský svět , 3D výlety na horskou dráhu nebo do Afriky za černochy. Poznali jsme různé efekty, iluze pomocí světla, kamer, brýlí...

 • 21.2. hudební program „ Já rytmus“

 • 5.3. jsme si s p.uč. v rámci projektu Zdravé zoubky povídali o zubní hygieně, splnili jsme pár zubních úkolů a odnesli si domů dárečky.

 

 

Co nás v nejbližší době čeká:

 

 

 • 13.3. jdeme do divadla Leitnerka „ Jak uhlíř skoumal svěrák“

 

Duben

 • 8.4. třídní schůzky

 • 18.4. - 22.4. Velikonoční prázdniny

 

Květen

 

 • 1.5. státní svátek

 • 8.5. státní svátek

 

Červen

 

 • 3.6.- 7.6. škola v přírodě

 • 10.6. třídní schůzky

 

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je statutární město Brno městská část Brno-střed Dominikánská 2, 601 69 Brno
tel.: 542 526 111, e-mail: podatelna@brno-stred.cz, www.brno-stred.cz

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia

Brno-střed