Vítáme vás na stránkách naší třídy!

To jsme my:

3. čtvrtletí 9. 4. 2018
4. čtvrtletí 11. 6. 2018

Září

Sešli jsme se po prázdninách krásně odpočatí a vydovádění ve stejné třídě jako loni, někteří se do školy už dokonce těšili!

Letos nám přibudou některé nové předměty jako základy němčiny a ruštiny, domácnost, technické práce či informatika. Jsme na to moc zvědaví :-)

Hned první měsíc školy vyhlásil náš nový pan ředitel ředitelské volno na 29.9.! Aspoň ten rozjezd nebude tak náročný :-)

Říjen

V říjnu nás opět čeká ředitelské volno, a to v pátek 20.10. a hned za týden následují podzimní prázdniny! To nám to krásně utíká :-)

Němčina nekouše

Němčináři absolvovali interaktnivní program, v němž si procvičili nový cizí jazyk.

Projekt Záložky

Stejně jako loni jsme se i letos zapojili do projektu Záložka do knihy spojuje školy. V češtině a potom i doma jsme se začetli do českých příběhů, které jsme následně ve výtvarce ztvárnili do podoby záložek. A ty jsme si potom vyměnili s jednou slovenskou školou.

Projektový den

V pátek 3.11. jsme měli projektový den, během něhož jsme vyráběli výrobky na vánoční jarmark.

Návštěva muzea

V pátek 10.11. jsme se vypravili na dějepisný program do muzea. V programu Velká Morava jsme se dověděli mnoho zajímavého o osídlení Moravy,  viděli jsme klenotnickou dílnu ze Starého Města i nalezené šperky, dále modely velkomoravských kostelů a nakonec jsme si připomněli známou pověst, která nabádá k soudržnosti - O třech prutech knížete Svatopluka.

Prevence úrazů páteře a míchy

Zúčastnili jsme se velmi zajímavé besedy o pravidlech silničního provozu a o tom, jak se pohybovat po silnicích a cyklostezkách tak, abychom dorazili do cíle vždy bezpečně. Besedu doplnil mladík, který sám prodělal těžkou autonehodu, jež ho připoutala na invalidní vozík. Jeho příběh jsme poslouchali takřka bez dechu a naháněl nám husí kůži...  Na kolech budeme jezdit vždycky jenom s přílbou, v autě se vždy připoutáme a budeme na sebe dávat pozor!

Kdo si hraje, nezlobí...

21.12. jsme absolvovali další ročník sportovně preventivní akce Kdo si hraje, nezlobí. Nejdříve jsme si zasportovali, pak jsme se sešli ve třídě a shodli jsme se na tom, že se naše vztahy ve třídě upevnily. A tak nám vůbec nevadilo, že jsme nevyhráli, hlavně že jsme se nemuseli učit, zasportovali jsme si a navíc jsme vůbec nezlobili :-)

Vánoční besídka

Poslení prosincový školní den jsme se vypravili do vánočního města. Prošli jsme si stánky, dokoupili dárky a vrátili jsme se do školy, kde jsme si uspořádali malou vánoční besídku. Někteří přinesli cukroví, uvařili jsme si čaj, rozdali si dárky a nakonec jsme si popřáli krásné Vánoce  a aby nám ty prázdniny neutekly příliš rychle...

A krásné Vánoce a šťastný nový rok přejeme i vám všem, kteří navštěvujete naše stránky!

Leden

15.1. - třídní schůzky

22.1. - uzavření klasifikace za I. pololetí

31.1. - předání výpisu z vysvědčení