Vítáme vás na stránkách naší třídy!

To jsme my:

3. čtvrtletí 9. 4. 2018
4. čtvrtletí 11. 6. 2018

Září

Sešli jsme se po prázdninách krásně odpočatí a vydovádění ve stejné třídě jako loni, někteří se do školy už dokonce těšili!

Letos nám přibudou některé nové předměty jako základy němčiny a ruštiny, domácnost, technické práce či informatika. Jsme na to moc zvědaví :-)

Hned první měsíc školy vyhlásil náš nový pan ředitel ředitelské volno na 29.9.! Aspoň ten rozjezd nebude tak náročný :-)

Říjen

V říjnu nás opět čeká ředitelské volno, a to v pátek 20.10. a hned za týden následují podzimní prázdniny! To nám to krásně utíká :-)

Němčina nekouše

Němčináři absolvovali interaktnivní program, v němž si procvičili nový cizí jazyk.

Projekt Záložky

Stejně jako loni jsme se i letos zapojili do projektu Záložka do knihy spojuje školy. V češtině a potom i doma jsme se začetli do českých příběhů, které jsme následně ve výtvarce ztvárnili do podoby záložek. A ty jsme si potom vyměnili s jednou slovenskou školou.

Projektový den

V pátek 3.11. jsme měli projektový den, během něhož jsme vyráběli výrobky na vánoční jarmark.

Návštěva muzea

V pátek 10.11. jsme se vypravili na dějepisný program do muzea. V programu Velká Morava jsme se dověděli mnoho zajímavého o osídlení Moravy,  viděli jsme klenotnickou dílnu ze Starého Města i nalezené šperky, dále modely velkomoravských kostelů a nakonec jsme si připomněli známou pověst, která nabádá k soudržnosti - O třech prutech knížete Svatopluka.

Prevence úrazů páteře a míchy

Zúčastnili jsme se velmi zajímavé besedy o pravidlech silničního provozu a o tom, jak se pohybovat po silnicích a cyklostezkách tak, abychom dorazili do cíle vždy bezpečně. Besedu doplnil mladík, který sám prodělal těžkou autonehodu, jež ho připoutala na invalidní vozík. Jeho příběh jsme poslouchali takřka bez dechu a naháněl nám husí kůži...  Na kolech budeme jezdit vždycky jenom s přílbou, v autě se vždy připoutáme a budeme na sebe dávat pozor!

Kdo si hraje, nezlobí...

21.12. jsme absolvovali další ročník sportovně preventivní akce Kdo si hraje, nezlobí. Nejdříve jsme si zasportovali, pak jsme se sešli ve třídě a shodli jsme se na tom, že se naše vztahy ve třídě upevnily. A tak nám vůbec nevadilo, že jsme nevyhráli, hlavně že jsme se nemuseli učit, zasportovali jsme si a navíc jsme vůbec nezlobili :-)

Vánoční besídka

Poslení prosincový školní den jsme se vypravili do vánočního města. Prošli jsme si stánky, dokoupili dárky a vrátili jsme se do školy, kde jsme si uspořádali malou vánoční besídku. Někteří přinesli cukroví, uvařili jsme si čaj, rozdali si dárky a nakonec jsme si popřáli krásné Vánoce  a aby nám ty prázdniny neutekly příliš rychle...

A krásné Vánoce a šťastný nový rok přejeme i vám všem, kteří navštěvujete naše stránky!

Leden

15.1. - třídní schůzky

22.1. - uzavření klasifikace za I. pololetí

31.1. - předání výpisu z vysvědčení

Únor

2.2. - pololetní prázdniny

5.2 - 11.2. - jarní prázdniny :-)

Duben

23.4.  - Den Země

30.4. - ředitelské volno

Květen

7.5. - ředitelské volno

Červen

1.6. - Den dětí - filmové představení

Na Den dětí jsme se neučili a oslavili jsme ho pohádkou Čertoviny ve Velkém Špalíčku

11.6. - třídní schůzky

19.6. - Školní výlet do Třebíče - města památek UNESCO

Konečně jsme se dočkali školního výletu. Zajeli jsme si do Třebíče, kde jsme měli domluvenou prohlídku. Paní průvodkyně nás provedla zajímavými místy a velmi poutavě nám všechno vyprávěla. Prošli jsme se nejen uličkami a domy židovské čtvrti, ale navštívili jsme i židovský hřbitov, zámeckou zahradu, baziliku sv. Prokopa a náměstí. Počasí nám přálo a domů jsme se vraceli spokojení.

20.6. - Planeta Země – Myanmar - sál B. Bakaly 70,-

21.6. - klasifikační porada

22.6.  - Branný den u Antroposu

Ve tříčlenných smíšených družstvech jsme si vyzkoušeli nejen rychlost, ale i orientaci v terénu a plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. A jedno  družstvo z naší třídy postoupilo do dalšího kola, které se bude konat v září! :-)

26.6. - IZS na Kraví hoře

Ráno jsme si vyšli vycházkou na Kraví horu, kde už pro nás měli připravené ukázky různých situací zdravotníci, hasiči i policie. Viděli jsme policejní koně, zásah u dopravní nehody, záchranu tonoucího i ukázky bojového umění. Byl to prima den.

29.6. - předání vysvědčení

KRÁSNÉ PRÁZDNINY A NA SHLEDANOU V 8. TŘÍDĚ 3. ZÁŘÍ!