VI. A třídní učitelka Mgr. Kateřina Kachlíková

Co se děje ve třídě? Co se děje ve škole?

ZMĚNA: V úterý 13.2. odpadá 6VH (Vo), která bude nahrazena v pátek 16.2. 6VH - žáci tedy končí 13:30
ZMĚNA: Ve čtvrtek 15.2. odpadá 1VH. Začátek 8:55. Zeměpis bude 3VH místo Hv.

POZOR! Žáci byli opět upozorněni na přísný zákaz používání mobilních telefonů ve škole!!!!

PLÁNOVANÉ AKCE:
PLANETA ZEMĚ 3000:                                   20.6. 2018 (10:00 - 11:30, 60 Kč, Bílý dům, Myanmar - cesta do barmského království)

Návštěva ZOO Brno - 31.1. 2018

VÁNOČNÍ BESÍDKA - 22.12. 2017

Vánoce přišly i do školy...tolik dárků jsem dlouho neviděla, že by byly tak hodné? :-)

KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ - 21.12. 2017

Šestá "Á" překvapila, porazili jsme naše rivaly 6. B a taky jedny sedmáky. Těště se na nás příští rok...trénujeme. :-)

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH - 20.12. 2017

Tu pravou vánoční atmosféru jsme načerpali v Paláci šlechtičen. Paní průvodkyně nás provedla příběhem o narození Ježíška v Betlémě. Podle tohoto příběhu jsme si pak zahráli divadlo Vánočního příběhu. Všichni jsme si to náramně užili a odnesli si i nové poznatky.

PREVENCE ÚRAZŮ PÁTEŘE A MÍCHY 13.12. 2017

PLANETÁRIUM MORAVA 30.11. 2017

S projektem zdravé svačinky je i sranda, zvláště když jsou oči zavřené a my máme poznat, co nám dala paní učitelka do pusy :-D

VÍTEJTE U NEANDERTÁLCŮ - 7.11., 2-5VH

Krásnou podzimní vycházkou jsme došli do Anthroposu, kde výstava probíhala, měli jsme velké štěstí a prováděl nás sám kurátor této výstavy.

Příprava na vánoční jarmark: 3.11. - 2-5VH

OSLAVA HALLOWEENA - 31.10., 1-2VH

I naši školu zaplavili v tento den Halloweenské masky našich šesťáků a z některých šel opravdu velký strach. Proběhla přehlídka masek a námi oblíbená dicotéka.

ADAPTAČNÍ POBYT V PETŘÍKOVĚ  - SPORT GRILL, 20. - 22. ZÁŘÍ, 6. AB

Na adapťák se všichni moc těšili. Strávili jsme tři dny mimo školu v krásné přírodě nedaleko Ostružné v Jeseníkách. Program byl nabitý, pracovnice z pedagogicko psychologické poradny Voroněžská pro nás nachystali aktivity, jak se správně učit, psychosociální hry a taky zbyl čas na turistiku a hraní společenských a sportovních her. Pokud jsme měli chvilku volna využili jsme ji hraním přehazované a seznamováním se s novými spolužáky. Večer jsme si zatančili na diskotéce a tak "unavení padali do postelí" :-D. Majitel Sport Grillu nám vařil samé delikatesy a my si tak domů odvezli nějaké to kilečko navíc. Podle nadšených výrazů ve tváři se adaptační pobyt vydařil, k tomu přispělo i ucházející počasí a fakt, že vše proběhlo bez vážných úrazů.

Milí rodičové, vítám Vás na stránkách Naší třídy VI.A