ZŠ Horní - škola v pohybu

Základní škola Horní 16, Brno-střed

1.A

…a je to tu…

celé prázdniny jsme na to čekali, pořád jsme o tom mluvili, každý se nás na to ptal a teď konečně je to tady : JSME PRVŇÁCI!

Všechno to začalo v pondělí 4. září 2017, kdy si děti poprvé sedly do lavic a já si stoupla před tabuli a Vy si dojatě uvědomili, že už doma nemáte žádného maláčka...Myslím, že na to kolikrát se to už stalo mně, jsem v porovnání s dětmi byla o hodně nervóznější než oni, ale nakonec všechno dobře dopadlo.

Dnes už máme za sebou celých 14 dnů, takže se pomalu stáváme mazáky… no to asi ještě ne, ale jde nám to náramně. Domluvili jsme si pravidla třídy a Vám teď dlužíme vysvětlení, jak poznáte i na dálku, jak se nám daří je dodržovat. Každý měsíc s námi bude putovat za poznáním jiné zvířátko, takový průvodce, kterému budeme každý týden hlídat jednu hvězdičku, která může od pondělí do pátku buď zezlátnout – to když jsme absolutní vzorňáci nebo zčernat – to když s námi ve škole něco není tak, jak má být. Čím víc černé, tím je to větší boj a silnější důvod si doma popovídat. Za 4 zlaté hvězdičky na nás navíc čeká možnost vybrat si dáreček z kouzelného kufru.

Na závěr mého prvního povídání mi dovolte, vážení rodiče a přátelé 1.A, abych Vám popřála to stejné co Vašim dětem a vlastně i sobě – radost z práce…a že ji před sebou máme, klid  – a že ho budeme potřebovat, nadhled – a že je opravdovou nutností, pohodu – a že je jí někdy v tom spěchu  pramálo … prostě přeji krásný školní rok, na jehož konci si společně řekneme : UŽ NEJSME PRVŇÁCI, ALE STEJNĚ JSME JEDNIČKY!

                                         Tak ještě jednou – držte se a mějte se hezky! K.Kubínová

 

Posílám první fotky do galerie, ať vidíte, s jakou elegancí jsme ten začátek zvládli .

 

...a další  podzimní pozdrav...

Posílám fotky jako poděkování za spoustu dobrého podzimního ochutnáváníčka... a pro radost taky pár obrázků z plavání, které nás také poměrně dost baví...koho by taky nebavilo! 

Příště se můžete těšit na mírně strašidelné halloweenské fotky.

Zatím se mějte moc fajn. K. Kubínová a prvňata z I.A

... Halloween jak se patří...

Konec října byl ve znamení podzimních skřítků a Halleweenu. Na fotkách uvidíte sami, že se pořád něco děje. Ale zase si nemyslete, že se nestíháme učit. Děláme obrovské pokroky ve čtení, už umíme některé  slabiky, skládáme první slova a dokonce i věty. Matematika nás baví a taky nám jde. Největší boj je písanka. Pořád jen " rovná záda a správný sklon "...ach jo...ale porveme se s tím a zvítězíme :-) !!!

Tak po pátečních dílničkách, ve kterých Vám už začneme chystat výrobky na vánoční jarmark, očekávejte další fota.   Zdravíme !

Adventní pozdrav

Užíváme si s dětmi, jak jen to jde. Posílám fotky z „GUMITĚLÁKU“, kde jsme si prověřili, že se starou dobrou skákací gumou se dá užít spousta zábavy i dnes.

Dále z našeho andělského vystoupení, které se snad povedlo, alespoň si to myslíme podle Vašich moc pěkných ohlasů.

Další jsou z  Mikulášského nadílení ve škole a z adventního zámku v Náměšti na Hané. Tam nám bylo také moc hezky. Vy se můžete podívat nejen na zámek, ale i na to, jak soustředěně jsme pro Vás vyráběli baňky.

V pondělí jsme navštívili Planetárium, kam jsme byli pozváni nejen na povídání o hvězdách, ale i na krásný příběh o holčičce, která chodila vzhůru nohama.

A teď už se pomaloučku blíží samotný konec roku. Vyrobíme ještě přáníčko a ozdobíme pomeranč, aby byly Vánoce u Vás doma jaksepatří voňavé a pak už vše bude jen ve Vašich rukách.

A tak mi na závěr dovolte jen pár slov, které mě teď napadají o adventním čase, o době očekávání a rozjímání…taková by totiž měla být, ale ona je to taky doba stresu a spěchu a plnění povinností, které nás prostě pořád dohánějí. Ale dobrá zpráva je, že záleží nejvíce na nás, jakou si tu dobu vánoční uděláme. A tak Vám dnes posílám pozdrav s přáním krásných a požehnaných svátků plných klidu, pohody a lásky.

A v novém roce ať má vždycky všechno dobrý konec J - však víte!                                                                                                 

 

                                                                                               Vaše Kateřina Kubínová

Novoroční pozdrav

tak už se píše rok 2018 ! Nějak zbytečně rychle ten čas letí. Za pár dnů dostanou děti své první opravdické vysvědčení. Musí si je, to dá rozum, zasloužit a tak budeme v příštích dnech psát pololetní práce, se kterými se pak pochlubíme na třídních schůzkách. Nejsou to samozřejmě klasické písemky, jsme teprve prvňata, ale ukážeme Vám, co nám jde a co si zaslouží ještě pořádně natrénovat.

V matematice počítáme do 8, porovnáváme a rozkládáme čísla, cvičíme se v logickém uvažování. V českém jazyce trénujeme čtení po slabikách, opisy, přepisy a také diktáty. Tak nám držte palce!

Než se dnes rozloučíme, dovolte mi do roku 2018 ještě jedenkrát popřát všem spoustu lásky, klidu, pohody a hlavně zdraví – toho nejvíc!

 

 

Akce, které nás čekají v nejbližší době  :

15.1.2018             třídní schůzky v 16.00 hod

31.1.2018             pololetní vysvědčení

  2.2.2018             pololetní prázdniny

5.2. – 9.2. 2018    jarní prázdniny

Pololetní pozdrav
Je to zkrátka neskutečná rychlost! Máme za sebou celé pololetí! Nebylo a není to vždycky jednoduché, ale zvládli jsme to. První vysvědčení, tedy jen jeho výpis, máme v ruce a asi je už i po oslavách…to je dobře. Všichni jsme si oslavu zasloužili .
Tak pěkné prázdniny a nezapomeňte se podívat na fotky z našeho setkání s kouzelníkem, které bylo super!
 

Základní škola Horní 16, Brno-střed

Základní škola Horní 16, Brno-střed

Zřizovatelem školy je statutární město Brno městská část Brno-střed Dominikánská 2, 601 69 Brno
tel.: 542 526 111, e-mail: podatelna@brno-stred.cz, www.brno-stred.cz

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia

Brno-střed