8.A - třídní učitelka Mgr. Lenka Sklenářová

26.-27.6. vybírání a přebírání učebnic

6.6. focení tříd

1.6. Den Dětí - filmové představení ve Špalíčku - Anthropoid

23.5. - Expedice Evropa - soutěž, která bude probíhat v parku okolo hradu Špilberk,  je složena z pěti stanovišti, kde žáci budou plnit rozmanité úkoly související s Evropou a Evropskou unií (8,00-10,00)

18.5. třídní výlet - Řekou napříč Brnem - FOTO

21.4. Den Země - zapojení do akce Ukliďme Česko - náhradní program ve škole z důvodů nepřizníveného počasí

30.3. Výstava - Vasarely - Špilberk

16.2. Slavní detektivové na stopě zločinu - letohradek Mitrovských

14. 2. Black and White - balet v Mahenově divadle

13.2. Objevme kouzlo matematiky - Olympia

8.2. DR. ZDĚDIL A PAN ZDRAŽIL - pracoviště Rozmarýnek (90,-)

Otestujte svoji finanční gramotnost v simulační hře. Vždyť se ani nenadějeme a budeme dospělí. Místo kapesného nás bude čekat skutečný plat, první kreditka a první výhodná půjčka s 5% úrokem, v létě zasloužená dovolená na splátky. Splníme si v simulační hře všechny své sny nebo spadneme do dluhové pasti?

31. 1.  Exkurze na letišti Brno-Tuřany

22. 12. Vánoční besídka

21.12. - Kdo si hraje, nezlobí - krásné třetí místo, Blahopřeju!!!!! Fotky ve fotogalerii

20. 12. Na zdraví - Projekt je realizován prostřednictvím metod divadla. Skrze příběh hlavní postavy a divadelní prožitek jsou diváci aktivizováni k prozkoumání tématu v tvůrčím potenciálu, které divadelní prostředky nabízí. V průběhu přestavení mohou účastníci komunikovat s hlavní postavou a nabídnout jí svůj vlastní pohled na její situaci. - Hapalova 22, po skončení programu návštěva vánočního Brna.

29. 11. Reklama  - výukový program Legato Kohoutovice - 50 Kč,odchod od školy v 7,45, výuka od 5 VH Fotky

24. 11. Lidé a peníze výstava v ČNB odchod od školy ve 13,45

14.11. Třídní schůzky v 17,00

10. 11. Svět stavebnic a kostek - Letohrádek Mitrovských 50 Kč

1.11. Hvězdárna a planetárium Brno - Tajemství neviditelných světů (80,-) v 8,30 - odchod od školy v 7.55, výuka od 3VH

30.9. interaktivní školení První pomoci pro žáky osmých ročníků na základních školách - jedná se o tříhodinový program (hodina teorie a dvě hodiny praktických ukázek a nácviků) foto zde

20. 9. Kudy? Tudy! cena 750,- za 3 vyučovací hody pro třídu, od 8,00-12,30, odpolední výuka neodpadá!!!

Program je realizován v nově zbudované zážitkové zóně přímo ve venkovních prostorách Centra prevence na Hapalově 22.

Je zaměřený na vztahy ve třídě.  Cílem programu je zjištění vztahů v kolektivu a následné nastartování aktivit, které jsou zaměřeny na posílení vztahů, důvěry, na společnou komunikaci, na vzájemnou toleranci odlišností a na zájem jeden o druhého. Pracuje se zde metodami zážitkové pedagogiky a sebezkušenosti.  Program tvoří převážně zážitkové a týmové hry. Třídní kolektiv je postavený před výzvy v podobě společného zdolání úkolů. Prověřuje se schopnost dětí komunikovat mezi sebou, domlouvat se na strategii a provedení úkolu.