3.A Tř. uč. Mgr. Lenka Pavlátová

26.       Štěpán Švejda
27.       Adam Věžník
28.       Šimon Trubačík

My všichni vás všechny vítáme na stránkách 3. A.

Dozvíte se zde, co jsme ve škole zažili, co plánujeme v nejbližších dnech, co se nám povedlo, a co budeme možná muset ještě vylepšovat. Doufáme společně, že těch velkých plánů, báječných zážitků a povedených akcí bude o hodně víc.

Tak tedy:  Krásné prázdniny!

Organizace posledního školního týdne:

Pondělí: Vybíráme učebnice. Je jich celkem sedm: Čj, čítanka, angličtina, matematika1,2,3, prvouka. Končíme 11:30.

Úterý: Rozdáváme výkresy za celý školní rok. Asi budeme potřebovat pořádné zavazadlo. Končíme 11:30.

Středa: Uklízíme šatní skříńky. Tak to si rozhodně nesmíme zapomenout klíč. Končíme 11:30.

Čtvrtek: Možná půjdeme do bazénu. Takže...plavky! Končíme 11:30.

Pátek:  VYSVĚDČENÍ !     Končíme 8:45

Červen

Červen, to slovo už nám voní prázdninami. A taková malá generálka na prázdniny, to je přece školní výlet. Letos jsme se vydali do Hodonína na velkolepou pirátskou plavbu. Na dvě hodiny jsme se stali postrachem povodí řeky Moravy.

Podívejte:

Duben

Den Země

I když ráno mrzlo, vyrazili jsme na Červený kopec. Pravěkáči se taky nebáli doby ledové. Vyrobili jsme si pořádné oblečení, vyzkoušeli zaručeně přírodní barviva a pokreslili pomyslnou jeskyni. Ani v Altamiře se o životě dávných lidí nedozvíte víc.

Další spoustu fotek najdete ve fotogalerii 3. A

21. dubna nás čeká velká akce. Budeme slavit Den Země a při té příležitosti se přeneseme hluboko do minulosti. Až do pravěku. Vyrobíme si pravěkáčské oblečení, poslechneme si, jak asi tehdy mohla znít muzika, ale hlavně vytvoříme komiks. Už teď přemýšlíme, o čem si tak asi prapralidé mohli večer v jeskyni povídat.

Něco pro inspiraci?

Únor

V únoru pořád chodíme bruslit. Většinu z nás to velice baví a fotka je nezvratným důkazem, že už se všichni udržíme na bruslích. A s úsměvem.

Leden

První pololetí jsme zakončili kouzelnickým vystoupením. Nejen že dva kouzelníci přijeli až sem k nám do tělocvičny, nejenže prováděli neuvěřitelné kousky, ale dokonce nás nechali pohladit opravdického papouška kakadu. Na závěr každému z nás vyčarovali vysvědčení. Ne že by všechna byla se samými jedničkami, ale celkem jsme museli uznat, že máme, co si zasloužíme.

Plán písemných pololetních prací

16. 1.     Prvouka   -   Naše vlast a sousední státy

19. 1.     Český jazyk   -   Vyjmenovaná slova po B a L

slova příbuzná, použití v textu

základní skladební dvojice

23. 1.     Matematika   -   písemné a pamětní sčítání a odčítání v oboru do 1000, zaokrouhlování

slovní úloha

rýsování a měření úseček

Bruslení

V lednu a až do poloviny února budeme každou středu chodit bruslit do krasohaly Rondo.

Odchod od školy vždy v 8:00 návrat v 10:00

Povinné vybavení: Brusle, čepice nebo helma, rukavice  (Bez této výbavy není možný vstup na ledovou plochu.)

Po dobu bruslení nebude běžná tělesná výchova. Budeme se urputně věnovat českému jazyku a matematice.

16. 1. 2017    Třídní schůzky       v    16:00 hod

Prosinec

Tak dlouho jsme se těšili na Vánoce a konečně už jsou tady. Poslední den před prázdninami se z nás stala vskutku andělská třída.

Z adventního programu ve strážnickém skanzenu jsme se vrátili sice trošku zmrzlí, ale plní dojmů. Čerti nás nechali celkem napokoji, bílé Lucky nám udělaly jen bílé šmouhy na nosech, hodné tetky nám dokonce daly ochutnat cukroví, zato starodávný pan kantor se s některými výlupky vůbec nemazal. To přece určitě není možné, že to tak ve školách kdysi doopravdy chodilo!

Advent je tady!

29. listopadu zveme všechny rodiče, prarodiče a další kamarády a známé na tradiční adventní jarmark naší školy. Rukodělné výrobky už jsou hotové a teď usilovně nacvičujeme vystoupení.

Nezapomeňte a přijďte se v 15:00 podívat, jak nám svítí oči a vánoční stromeček.

Výsledek obrázku pro vánoční stromeček

Adventní program „Radujme se veselme se“   1. 12. 2016

Skanzen Strážnice

8:00 – 9:40 výuka podle rozvrhu

Odjezd: 10:00

Návrat: 15:30  ke škole

S sebou:  větší svačinu místo oběda, teplé oblečení, (nezapomeneme na čepici) menší kapesné

S sebou určitě ne: Sladkosti (Autobus není cukrárna a Mikuláš, doufejme, něco přinese)

Drahé mobily, tablety, foťáky

(Kdo si je přece jen vezme, bude si je sám hlídat.)

Pokud mají vaše děti zaplacené obědy nebo školní svačiny, odhlaste si je, prosím, ve školní jídelně.

Tel. 543211871

14. 11.  Hovorové hodiny

15:30  -   16:30

17. 11.   Státní svátek

18. 11.   Ředitelské volno

Kdo by to řekl, že už v říjnu začneme myslet na Vánoce. Ale už je to tak.

Celý den jsme věnovali výrobě zboží na vánoční jarmark. A protože už jsme přece jen šikovní třeťáci a dokážeme víc, než jen kreslit pastelkami, pustili jsme se rovnou do batiky.

S takovýmhle nasazením jsme šmodrchali a šmodrchali.

Chcete vidět výsledek? Jestli ano, přijďte se podívat v prosinci na školní vánoční jarmark. To je totiž překvapení!!!

26. – 27. 9.    Ředitelské volno

4. 10.     Divadelní představení Malý princ

Divadlo Radost

Do školy přijdeme patřičně naparádění, protože do divadla se  nechodí každý den. Vezmeme si s sebou jen dvě jízdenky na tramvaj (budou stačit patnáctiminutové), žákovskou, kontaktní deník a pouzdro s psacími potřebami.

7. 10.    Ředitelské volno  ( volby v prostorách školy)

10. 10.     Třídní schůzky    v  16:00 hod.

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace