1.A - třídní učitelka Mgr. Radka Zadražilová

25 Zezula Jan
26 Zubek Miroslav

ZÁŘÍ 2016

Vítáme Vás v naší třídě !

Jak už určitě víte, jsme Ferdova třída, a proto se s Ferdou Mravencem budete potkávat každý pátek v žákovské knížce, kde bude hlásit výsledky celotýdenního hodnocení chování ve vyučování. Děti doma určitě vysvětlí, jak si musí uhlídat 5 larviček v mraveništi.

Rozkoukáváme se po škole, začínáme pracovatna svém "vzdělávání" a zatím nám to jde móóóc dobře. Pssst !!! Nezakřiknout !!!

Už nosíme domácí úkoly - jen připomínáme - hledejte červený puntík :-) . V pátek ho nehledejte. Snad jen ve vyjímečných případech. Dodržujeme totiž víkendy ! :-)

Do říjnových třídních schůzek ( 10.10.2016 ) budeme vychytávat "mouchy" a tam si všechno dovysvětlujeme.

Upozornění :

Jako všechny děti na škole, i my máme kartičky na zdarvé svačinky z automatu. Zatím jsou uschované u paní učitelky a jestli souhlasíte, zůstanou u  ní až do výše zmíněných třídních schůzek, kde si k nim vše vysvětlíme mezi dospěláky. Máme teď totiž tolik nových informací a povinností, že nákup v automatech asi ještě chvilku může počkat.

Děkujeme taky všem za brzké zaplacení třídního fondu a zajištění potřebných pomůcek pro naše školní radovánky :-)

Přejeme příjemný start do studiíí !!!

Podzim

Podzimní ochutnávka

V říjnu jsme se rozhodli, že nebudeme o podzimní úrodě na zahradách a polích jen mluvit, ale že ji i ochutnáme. Moc děkujeme maminkám, tetám, babičkám….za zaslané “ vzorky“ !!!

Díky tomu jsme měli tu čest ochutnat hodně druhů. Většina z nás byla statečná a ochutnala i to, co nikdy ještě nejedla (alespoň ne v syrovém stavu). V nabídce bylo : mrkev, celer, petržel, brambora, česnek, cibule, červená řepa, zelí, rajče, paprika, kukuřice, dýně, švestka, hruška, jablko, hrozny, semínka slunečnice, obilí,oříšky, jedlé kaštany, šípky a také v obchodě  celoročně dostupné banány, pomeranče a mandarinky. A k připomenutí jsme si vyrobili barevnou mozaiku – jablíčko.  Foto v galerii - ŠKOL.ROK 2016/2017 - 1.A 2016/2017

Halloween

U příležitosti konce října a připomínky „odejitých“ duší jsme po domluvě přišli v černooranžovém oblečení a  někteří v maskách. Celý den jsme plnili bubákovské úkoly.

Ještě, že máme tak „zapálené“ rodiče ! A jdou do všeho s námi !!! Děkujeme!!!

Foto v galerii .

Mikulášskočertovský výlet

V pátek 25.11. , na svatou Kateřinu , jsme vyrazili na zámek Dolní Kounice za čerty do pekla. Až tam jsme téměř nikdo netušil, kam jedeme. Na nádvoří nás přivítal anděl s čertidlem. Zavedli nás do pekla, kde jsme se naučili čerty zahánět a zazpívali jsme jim písničku, kterou jsme měli nacvičenou na vánoční vystoupení pro rodiče „Prosinec“ .

Někteří z nás se báli, silně mačkali ruku paní učitelky, žeee….Kačenko, Esterko, Lucinko, Same, Wojtíšku….. :-) . Ale jste stateční ! Nikdo jste nikam neutekli a celé to vydrželi a prožili.

Z pekla jsme si zamířili s andělem do nebe za Mikulášem. Byl velký, milý, hodný a štědrý. Všem nám nadělil balíček s dobrůtkami. Nakonec jsme vyrobili papírového čerta a vydali se na zpáteční cestu domů.

Jen jeden z nás si to tam neužíval. Daneček. Od začátku ho bolela hlavička a nakonec začal i hřát teplotkou. Už se doma léčí a my mu přejeme hodně sil a brzký návrat za námi do třídy.

Ještě dva marodi s námi nemohli jet….Vojtin a Míša. Nevěšte hlavu, Mikuláš si vás určitě někde najde a jestli jste byli hodní, určitě i dobrůtkami obdaruje.

Foto v galerii a také na www.zamekkounice.cz – galerie – školy na hradě – ZŠ Horní 25.11.2016 – přihlašovací jméno ZSHORNI  a heslo HORNACI

Vánoční vystoupení 29.11. 2016

Včera jsme ve škole rozsvěcovali vánoční stromeček. Všichni prvňáci  jsme si na vystoupení všech žáků 1.stupně nacvičili písničku od pana Svěráka „Prosinec“. Připravili jsme si také pár našich fotek. Vyšel nám vstříc i svatý Martin, který sice den dopředu, 10.11., ale přece přijel na bílém koni a dovezl nám trochu sněhu, který jsme jako bílé vločky děsně potřebovali na focení. Při focení jsme si to užili , hlavně paní učitelky, které nás poponášely, pokládaly, překládaly, převlíkaly, oblíkaly….. :-) . Ale výsledek…. Skvost!!!! Prostě jsme krásné děti !!!! Po kom??? No po Váááás….. milí rodiče !!!

Jestli někdo z rodičů fotil, prosíme aspoň jednu fotku …dáme do galerie. Děkujeme!

Tímto Vám všem přejeme krásné adventní období a vzpomeňte, co se říkalo u stromečku….

Žádné stresy z cukroví, oken,úklidu ! Hlavně klíííd !

Mikuláš a Vánoce

Mikuláš

Po návštěvě Mikuláše v naší třídě jsme zůstali spolu úplně všichni, což znamená, že to s námi není ještě tak špatné. :-)

......a už se moc těšíme na  Vánoce !!!!

Foto v galerii a na "rajčeti" - http://matylda14.rajce.idnes.cz/

Veselé Vánoce a šťastný nový rok !!!!

Rok 2017

Vítáme vás všechny v novém roce. Přejeme do celého roku 2017 hodně zdraví, štěstí , lásky a hlavně trpělivosti s námi !!! :-)

Po Vánocích jsme se opět sešli ve třídě. Plni zážitků a dojmů z Vánočních prázdnin.

Přiblížilo se nám naše první velké hodnocení, pololetní vysvědčení. Ověřili jsme si své vědomosti prvními opakovacími prácemi z Č a M.

Výsledky si budete moct prohlédnout na třídní schůzce, která se koná v pondělí 16.1.2017 ve třídě 1.A .