ZŠ Horní - škola v pohybu

Základní škola Horní 16, Brno-střed

9.A

Seznam třídy – 9.A

  1. Bernatíková Martina
  2. Brziaková Monika
  3. Dobrovolný Jakub
  4. Dolníčková Barbora
  5. Dostálová Nela
  6. Dufková Michaela
  7. Herbolt Marcel
  8. Jirsová Julie
  9. Matveenko Kirill
  10. Mouka Michal
  11. Peřina Zbyněk
  12. Pilíková Xenie
  13. Rada Milan
  14. Sekaninová Monika
  15. Steigerová Barbora
  16. Straka Filip
  17. Ursacherová Lenka
  18. Václavíková Klára

Prázdniny v tomto školním roce

 

- podzimní prázdniny                      29. 10., 30. 10.

 

- ředitelské volno                              16. 11.

 

- státní svátek                                    17. 11.

 

- vánoční prázdniny                         23. 12. 2015 – 3. 1. 2016

 

- pololetní prázdniny                        29. 1.

 

- jarní prázdniny                              29. 2. – 3. 3.

 

- velikonoční prázdniny                   24. 3., 25. 3.

 

- letní prázdniny                               1. 7. – 31. 8

Termíny třídních schůzek pro tento školní rok

 

- 1. schůzka               9. 11. 2015

 

- 2. schůzka               11. 1. 2016

 

- 3. schůzka               11. 4. 2016

 

- 4. schůzka               13. 6. 2016

 

 

Plán akcí

 

ZÁŘÍ

 

1. 9.                            zahájení školního roku – 2 vyučovací hodiny

 

2. – 3. 9.                     třídnický systém – 4 vyučovací hodiny

 

4. 9.                            výuka podle rozvrhu – 5 vyučovacích hodin

 

21. 9.                           Projekt  "Zdravé stárnutí" -  proběhl v rámci výuky, 7. a 8. vyučovací hodina

 

28. 9.                          státní svátek

 

 

ŘÍJEN

.

5. 10.                          Úřad práce (Polní) – exkurze- 10. 30 hod

 

11. 10. – 17. 10          jazykově poznávací pobyt v Oxfordu - Dostálová Nela, Jirsová Julie, Mouka Michal,

                                 Peřina Zbyněk, Pilíková Xenie, Ursacherová Lenka

                                 12. 10. - 16. 10 - třídy 9.A a 9.B spojeny, výuka podle rozvrhu 9.A

27. 10.                       Dílničky, příprava na vánoční jarmark - zúčastní se vybraní žáci pod vedením

                                paní učitelky Prachařové a Zimulové ( Barbora Steigerová, Julie Jirsová, Nela Dostálová)

19. 10.                       Do dna - preventivní pořad (alkohol, drogy, návykové látky)

                                 - pořádají Podané ruce, Hapalova - Brno, preventivní pořad zdarma, proběhne ve třídě

                                 9.A, 3. - 6. vyučovací hodina

 

 

26. 10.                        Exkurze na SŠ Olomoucká - volba budoucího povolání

                                  (6. - 8. vyučovací hodina, paní učitelka Vojtíková)

 

28. 10.                        státní svátek

 

29. – 30. 10.               podzimní prázdniny

 

 

LISTOPAD

 

9. 11.                          klasifikační porada, třídní schůzky - 17.00 hod ve třídě

                                   volby do ŠR

 

16. 11.                        ředitelské volno

 

17. 11.                        státní svátek

 

 

PROSINEC

 

1. 12.                          rozsvěcování vánočního stromu, vánoční jarmark

2. 12.                          Vím, co jím (Anabel) - přednáška - poruchy příjmu potravy, zdravé stravování

                                  (proběhne v rámci výuky, 1. a 2. vyučovací hodina, ve třídě 9.A)

4. 12.                          Mikuláš ve škole a v MŠ – vybraní žáci 9. ročníků - fotky v galerii

 

                                   Kdo si hraje, nezlobí – 17.12. a byli jsme první!!!!

21. - 22. 12                   ředitelské volno

 

23. 12. – 3. 1.             vánoční prázdniny

 

 

LEDEN

 

4. 1.                            nástup do školy po vánočních prázdninách

 

11. 1.                          třídní schůzky

 

12. – 13. 1.                 dny otevřených dveří

 

25. 1.                         Wintonovy děti - beseda v kině Scala od 8.30

 

25. 1.                          klasifikační porada

 

28. 1.                          vydávání výpisu vysvědčení

 

29. 1.                          pololetní prázdniny

 

 

ÚNOR

 

2. 2.                     beseda Jak vyhrát boj s prokrastinací - Divadlo Bolka Polívky (od 10.30)

 

13.- 20. 2.             lyžařský a snowboardový výcvik v Petříkově 

 

29. 2.- 3. 3.           jarní prázdniny

 

BŘEZEN

16. 3.                   Ďáblova bible - návštěva výstavy v letohrádku Mitrovských v rámci výuky výtvarné výchovy

18. 3.                   Matematický klokan - 10.00 - 11.00 hod

Výsledky a zároveň gratulace:

1. místo získala Lenka Ursacherová

3. místo získal Michal Mouka

23. 3.                   Příjímačky na nečisto - výběr žáků 9. ročníků, 8.00 - 12. 30 hod

24. - 28. 3.            Velikonoční prázdniny

.

DUBEN

7. 4.                     My family and other animals - anglické divadelní představení v Burantheater, odchod ze školy po 1. vh,návrat

                           během 4. vh, následuje výuka podle rozvrhu

11. 4.                   klasifikační porada, třídní schůzky

12. 4.                   Into the wild with english guide  - soutěž v ZOO Brno, zúčastnil se Kirill a Jakub - gratulujeme ke 3. místu v soutěži

15. 4.                   První kolo příjímacích zkoušek - třídy 9.A + 9.B spojeny, výuka podle rozvrhu 9.A

22. 4.                   Den Země - projektový den - turisticko - poznávací vycházka okolím Brna

                           ( Velká Klajdovka - Bílovice nad Svitavou - Brno, v případě deštivého počasí - projektový den ve třídě)

27. 4.                   Andy Warhol - výstava, hrad Špilberk - návštěva výstavy v rámci odpolední výuky výtvarné výchovy,

                           vstupné 50,- Kč

Od 27. 4.  lze odevzdávat seminární práce do chemie a přírodopisu - p. uč. Prachařová.

 

 

KVĚTEN

5. 5.                    Den matek - prodejní výstava květin a výtvarných prací

17.5.                   Draví ptáci - výukový program - 10.00 hřiště školy, vstupné 40,- Kč

 

ČERVEN

Školní výlet - termín a destinace budou upřesněny

Sportovní den - termín a organizace budou upřesněny

1. 6.                  Den dětí

13. 6.                třídní schůzky

14. 6.                Planeta Země 3000 - zeměpisný pořad (sál B. Bakaly)

17. 6.                Spalovač mrtvol -  divadlo Polárka, vstupné 60,- Kč

20. 6.                klasifikační porada

30. 6.                závěr školního roku, vysvědčení

 

 

Základní škola Horní 16, Brno-střed

Základní škola Horní 16, Brno-střed

Zřizovatelem školy je statutární město Brno městská část Brno-střed Dominikánská 2, 601 69 Brno
tel.: 542 526 111, e-mail: podatelna@brno-stred.cz, www.brno-stred.cz

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia

Brno-střed