7.B třídní učitelka PaedDr. Marie Dejmalová

22.10. Dej lajk

28.10. Státní svátek

29. a 30. 10. Podzimní prázdniny

9.11. Třídní schůzky v 17.00 hod.

11.11. Zeměpisná exkurze do Prahy

16.11. Ředitelské volno

17.11. Státní svátek

23.11. Cesta labyrintem města

10.12. Návštěva  muzea - Raný středověk - cena 25 Kč, návštěva Vánočních trhů

17.12. "Kdo si hraje, nezlobí" - sportovně preventivní akce do 11.40 hod.

18.12. Vánoční besídka do 11.40 hod.

21.12. a 22.12. Ředitelské volno

23.12. - 3.1. Vánoční prázdniny

4.1. Začátek výuky v novém kalendářním roce

4.1. Na prahu mužnosti - výukový program pouze pro chlapce - cena 50 Kč

11.1. Třídní schůzky v 17.00 hod.

12. a 13.1. Dny otevřených dveří na ZŠ Horní

21.1. Romeo a Julie - Mahenovo divadlo - 90 Kč

28.1. Rozdávání vysvědčení za 1. pololetí

29.1. Pololetní prázdniny

2. pololetí

13. - 20.2. Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz v Petříkově

29.2. - 6.3. Jarní prázdniny

24.3. - 25.3. Velikonoční prázdniny

28.3. Velikonoční pondělí

11.4. Třídní schůzky

22.4. Den Země

28.4. Hynku, Viléme, Jarmilo - Divadlo Polárka - 60 Kč

5.5. Virtuální realita - zdarma

12.5. Školní vodácký výlet na Svratce - 145 Kč

17.5. Dravci - 40 Kč

19.5. Výstava v Letohrádku Mitrovských - Dracula - 60 Kč

1.6. Den dětí - filmové představení v kině Lucerna - Kniha džunglí - 60 Kč

10.6. Focení tříd

13.6. Třídní schůzky v 17.00 hod.

14.6. Planeta Země 3 000 - Filipíny - sál B. Bakaly - 60 Kč

23.6. Sportovní den

30.6. Rozdávání vysvědčení za 2. pololetí

Hezké prázdniny

Přeji všem svým žákům a jejich rodičům krásné léto, děkuji za dárky a těším se v novém školním roce na hodnou třídu 8.B. třídní učitelka Dejmalová

Školní vodácký výlet

Dle našeho výběru data jsme ve čtvrtek 12.května měli školní vodácký výlet. Od bystrckého fotbalového hřiště jsme na raftech sjížděli Svratku až do Jundrova k mostu. Měli jsme tři rafty, na jednom byla děvčata a kormidloval František, na dalších dvou byli kluci a kormidloval Radek a Honza Straškraba, který jezdí i závody. Počasí nakonec docela vyšlo, drobně začalo pršet až v závěru, ale protože jsme byli trochu mokří, tak nám to ani nevadilo. Stejně se nakonec někteří i dobrovolně vykoupali. Akce proběhla ve spolupráci s firmou Water Element. Výlet byl moc pěkný, určitě si to někdy zopakujeme.

Virtuální realita

S paní učitelkou Sklenářovou jsme v rámci výuky informatiky navšívili výstavu Virtuální realita v Compus Squar. Byly zde připraveny stimulátory a jednotlivá stanoviště, kde jsme si mohli vyzkoušet 3D brýle, proletět se vesmírem a nebo si ve virtuální převlékárně zkusit třeba i svatební šaty.

Den Země

22.duben se slaví jako den Země. Naše třída ve škole pracovala ve skupinkách na téma "Chování člověka při přírodních katastrofách" a zaměřili jsme se na tsunami, povodně, sopky a zemětřesení. Vše jsme podle internetu zpracovali a přednesli třídě. Pak jsme se podívali na film podle skutečné události na téma tsunami - Nic nás nerozdělí.

Futsalový turnaj

Ve středu 20. a ve čtvrtek 21. dubna se žáci naší třídy Honza Havránek a Oliver Drahovzal zúčastnili futsalového turnaje ZŠ města Brna. Chlapci byli členy našeho školního futsalového týmu, který v konkurenci 40 škol skončil na 9.místě. Gratulujeme a chválíme.

Vánoční besídka

V pátek 18. prosince jsme se již neučili, měli jsme vánoční besídku. Rozdali jsme si dárečky, podívali se na film Kokosy na sněhu a zatancovali jsme si. A teď již veselé Vánoce a šťastný nový rok 2016.

Návštěva muzea a Vánočních trhů

Ve čtvrtek 10.12. jsme navštívili Moravské zemské muzeum, kde jsme si povídali o středověku na Moravě. Prohlédli jsme si obydlí šlechticů i poddaných, viděli jsme model středověké vesnice a také jsme si vyzkoušeli kroužkové brnění. Potom jsme vyplnili pracovní listy a za odměnu jsme se šli podívat na Vánoční trhy na Zelném trhu a na Náměstí Svobody.

Hra "Cesta labyrintem města"

V pondělí 23.11. jsme navštívíli PPP Sládkova, kde jsme si zahráli interaktivní deskovou hru na téma primární prevence rizikového chování žáků na ZŠ. Byli jsme rozděleni do 5 družstev a řešili jsme problematiku šikany, drog, kouření, alkoholu, záškoláctví aj. Bylo to zajímavé.

Zeměpisná exkurze do Prahy

Ve středu 11.11. jsme spolu se 7.A navštívili Prahu. Cestovali jsme autobusy Student Agency, což se nám moc líbilo. V Praze jsme vyšli na Petřín a potom i na Petřínskou rozhlednu. U hradu jsme viděli výměnu stráží, prohlédli jsme si chrám svatého Víta a přes Karlův most jsme přešli až k orloji a na Staroměstské náměstí. Navštívili jsme muzeum voskových figurín a na závěr jsme byli v kaleidoskopickém kině a bloudili jsme v zrcadlovém labyrintu. Zvládli jsme i cestu metrem.V Praze se nám moc líbilo a těšíme se na další výlet. A byli jsme moc hodní.

Dej lajk

22.10. jsme se zúčastnili interaktivního programu směřující k zamyšlení nad užíváním sociálních sítí, především Facebooku, a jejich vlivem na mezilidské vztahy. Program pro nás připravilo Středisko volného času Lužánky.

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace