ZŠ Horní - škola v pohybu

Základní škola Horní 16, Brno-střed

9. C - třídní učitelka Mgr. Antonie Laicmanová

 1. Dobrovolný Daniel
 2. Dolníček Marek
 3. Dostál Dominik
 4. Eibl Jan
 5. Franzl Lukáš
 6. Ivičič Dominik
 7. Prokop Tomáš
 8. Roth Matyas
 9. Rothscheinová Michaela
 10. Samson Martin
 11. Zámečník Josef
 12. Zůbková Radka

 

II. pololetí

Plán akcí na 2. pololetí školního roku 2014/2015

Únor

Lyžařský výcvikový kurz 7.-14.2.

Jarní prázdniny 23.-27.2.

Březen

Odevzdání přihlášek na SŠ do 15.3.!!!

Výstava Korunovační klenoty 17.3.

Duben

Velikonoční prázdniny 2.-3.4.

Velikonoční pondělí 6.4.

Třídní schůzky 13.4.

Přijímací zkoušky a pohovory

Květen

Světový terorizmus a kriminalita - přednáška v sále B. Bakaly - 12.5.

Oslava Dne dětí - Laser Game - 29.6.

Výlet

Červen

Třídní schůzky - 8.6.

Klasifikační porada - 15.6.

Fotografování tříd - 15.6.

Zeměpisný pořad Východní Afrika - 18.6.

Sportovní den - 19.6.

Třídnický systém do 11:40 - 22. - 25.6.

Vydání vysvědčení a ukončení našeho posledního školního roku na základní škole - 26.6.

Ředitelské volno - 29. - 30.6.

 

 

 

 

Únor

Lyžák

V sobotu 7.2. jsme se vypravili na lyžařský výcvikový kurz do Petříkova. Sněhu bylo dost, počasí vyšlo, nálada byla parádní, co víc si přát...

 

Březen

Korunovační klenoty

V úterý 17.3. jsme v hodině výtvarné výchovy navštívili unikátní výstavu korunovačních klenot v Letohrádku Mitrovských. Exponáty byly doplněny zajímavostmi a perličkami z jejich mnohasetleté historie, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého i o Karlu IV. a byli jsme rádi, že jsme takovou výstavu mohli vidět.

Zatmění Slunce

V pátek 20.3. proběhla celostátní matematická soutěž Klokan, ale my jsme na ni neměli moc myšlenky, protože na obloze už probíhalo zatmění Slunce. Naštěstí jsme všechno stihli a vyrazili jsme na školní hřiště - samozřejmě vybaveni speciálními brýlemi, které jsou k pozorování Slunce určeny - sledovat tento přírodní úkaz...

Výstava Saudek a Saudek 80

V úterý 31.3. nás paní učitelka z výtvarné výchovy vzala na zajímavou výstavu fotografií a kreseb bratrů Saudkových, která se koná na Špilberku. Zjistili jsme, že umění opravdu není nuda, ne každé dílo jsme úplně pochopili, ale každý si tu našel své...

Duben

Florbalový úspěch

Naše florbalistky se zúčastnily Velikonočního florbalového turnaje a získaly stříbrnou medaili! Naši třídu reprezentovala Míša. Blahopřejeme:-)

 

Květen

Další sportovní úspěch

V květnu naši třídu reprezentovali Lukáš a Dominik I. v turnaji v házené a společně s týmem obsadili druhou příčku. Sport nás zkrátka baví :-)

Den dětí

Den dětí jsme s malým předstihem oslavili už na konci května a strávili jsme ho na Laser Game. konečně jsme se dočkali a stálo to za to. Parádně jsme si to užili...

 

Červen

Zeměpisný program Východní Afrika - kolébka lidstva

Jako každý rok jsme se i letos  vypravili s naším již známým průvodcem Adamem Lelkem na toulky po naší Zemi. Tentokrát nás zavedl do východní Afriky a putování to bylo velmi zajímavé. Začali jsme v hlavním městě Etiopie, obdivovali jsme lávové jezero, navštívili jsme jeden z nejagresivnějších kmenů Mursi a seznámili jsme se s jeho neobvyklými zvyky. Samozřejmě nechyběla ani krásná zvířata savany. Odcházeli jsme opravdu nadšení....

 

A ještě jeden sportovní úspěch :-)

Poslední týden naší povinné školní docházky jsme opět dokázali, že jsme opravdoví sportovci. Na Kraví hoře se konal další ročník Memoriálu Jaroslava Foglara. Zpočátku nám nepřálo počasí, ale nakonec se vyčasilo a pohár vítězů v turnaji ve futsalu jsme už přebírali za sluníčka. Naši třídu reprezentovali Dan a Lukáš. :-)

Hurá na prázdniny!!!

Loučíme se se základní školou a vyrážíme do života. Všichni jsme se dostali na vytoužené střední školy a teď se hlavně těšíme na prázdniny:-)

A já děkuji všem rodičům za překrásné květiny, přeji vám krásné léto a ať vám vaše děti dělají jen radost!!! Laicmanová :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prázdniny skončily a nám to opět začalo! Letos jsme se sešli v pozměněném počtu - odešel nám Ben a Sabina, které tímto zdravíme a přejeme jim úspěšný školní rok:-)

Letos nás čeká důležité rozhodování, kterým směrem se budou naše kroky ubírat dál. Tak nám držte všichni pěsti, ať se rozhodneme správně, a my se budeme snažit ze všech sil, aby nám to vyšlo...

 

 

I. pololetí

Plán akcí na 1. pololetí školního roku 2014/2015

Září

Zahájení školního roku – 1.9.

Tancuj s Krtkem - preventivní program v tělocvičně – 9.9.

Exit Tour – projektový den – 30.9.

Říjen

Státní svátek – 28.10.

Podzimní prázdniny – 27. a 29.10.

Listopad

Zločin kolem nás - Josef Klíma, přednáška - 5.11.

Klasifikační porada a třídní schůzky – 10.11.

Návštěva Úřadu práce Brno – volba povolání - 26.11.

Veletrh středních škol - 21.11.

Prosinec

Kdo si hraje, nezlobí - 18.12.

Vánoční jarmark - 8.12.

Vánoční trhy - 19.12.

Vánoční prázdniny - 22.12. - 2.1.

Leden

Třídní schůzky - 12.1.

Den otevřených dveří 

Klasifikační porada - 19.1.

Školní ples - 29. 1.

Vysvědčení – vydávání výpisu vysvědčení - 29.1.

Pololetní prázdniny - 30.1.

 

Září

Tancuj s krtkem

V rámci prevence civilizačních chorob jsme se v tělocvičně naší školy zúčastnili projektu Tancuj s krtkem. Dověděli jsme se, jak životní styl může ovlivnit naše zdraví a také jsme malinko přispěli na léčbu onkologicky nemocných dětí. Jako bonus nám zatančila taneční skupina Fenix Dance Brno.

Exit Tour

Na konci září nás čekal velmi zajímavý projektový den. Začal koncertem britské skupiny MaLaKai a po něm jsme se rozdělili do skupin, kdy každá absolvovala preventivní program. My jsme si v první části zazpívali s rockery z Británie, a dokonce jsme si s nimi popovídali, anglicky samozřejmě! Ve druhé části dne jsme si poslechli přednášku o nebezpečí nákazy virem HIV a na závěr jsme si opět zazpívali v tělocvičně. A některým z nás to fakt šlo!!! :-)

Říjen

Ve znamení sportu

Říjen v naší třídě proběhl ve znamení sportu.

3.10. se konal v Masarykově čtvrti cyklozávod O pohár zdravého Středu pro žáky 2. stupně, kterého se zúčastnili Marek a Lukáš. Lukáš se umístil na krásném 4. místě a Marek nechal za zády všechny závodníky a přinesl pohár za 1. místo! Gratulujeme:-)

 

 

15.10.  reprezentovali naši třídu Dan, Dominik D., Dominik I., Lukáš, Marek a Tomáš v okresním finále v házené a 20.10. oba Dominikové v okresním finále ve stolním tenisu. Sport nás zkrátka baví!

 

Listopad

Přednáška - Josef Klíma

5. listopadu jsme se zúčastnili přednášky známého novináře Josefa Klímy - Zločin kolem nás. Pan Klíma nám povyprávěl několik příběhů o mladých lidech, kteří se ne vlastní vinou stali pachateli různých trestných činů. Příběhy vycházely ze skutečnosti a nám z nich opravdu běhal mráz po zádech. Následovala beseda, která byla také velmi zajímavá - mohli jsme se ptát na cokoliv a pan Klíma nám ochotně odpovídal.

Další sportovní úspěch

V pondělí 10.11. se florbalový tým starších dívek naší školy zúčastnil soutěže "O pohár ministra školství". Za naši třídu nastoupila Míša a stala se spolu s ostatními děvčaty mistryní Brna!!! Blahopřejeme:-)

Veletrh středních škol

21. listopadu se na výstavišti konal veletrh středních škol a my jsme se na něj společně vypravili. Obešli jsme stánky všech škol, které se na něm prezentovaly, nasbírali jsme letáčky i potřebné informace a někteří se sem vydali ještě jednou s rodiči. Den D, kdy se budeme muset rozhodnout, se zkrátka nezadržitelně blíží...

Úřad práce

Hned další týden po veletrhu SŠ jsme navštívili úplně novou budovu Úřadu práce v Brně na Polní ulici. V Informačním a poradenském středisku  nám nejdříve promítli prezentace, které se týkaly rozdělení středních škol a našich možností, potom jsme si zahráli soutěživé hry a nakonec už se každý věnoval individuálně svému zvolenému oboru a škole. I zde jsme získali spoustu potřebných informací, které určitě při našem rozhodování využijeme.

Prosinec

Tři bratři - filmové představení

4.12. jsme se vydali do kina Lucerna, kde jsme zhlédli filmovou pohádku Tři bratři. I když by se mohlo zdát, že už jsme na pohádky velcí, tahle se nám moc líbila. A jaké překvapení nás čekalo, když jsme vyšli ven! Po chmurném a uplakaném listopadu konečně vykouklo sluníčko!

Kdo si hraje, nezlobí

18. prosince se na naší škole uskutečnil již tradiční preventivně sportovní den Kdo si hraje, nezlobí. Po celé škole byla rozmístěna stanoviště, na kterých jsme plnili různé sportovní disciplíny. A i když jsme nezvítězili, tento den jsme si pořádně užili.

 

Vánoční Brno

O den později, vlastně letošní poslední školní den, jsme se vydali nasát vánoční atmosféru do vyzdobeného města. Přejeme všem krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví a nám i studijních úspěchů:-)

Leden

Po čtrnácti dnech vánočních prázdnin a odpočinku nás čeká spousta práce - pololetí se blíží mílovými kroky.

12.1. v 17:00 se konají třídní schůzky!

 

 

 

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je statutární město Brno městská část Brno-střed Dominikánská 2, 601 69 Brno
tel.: 542 526 111, e-mail: podatelna@brno-stred.cz, www.brno-stred.cz

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia

Brno-střed