7. A - třídní učitelka Mgr. Hana Koudelíková

20. Čermák Michael
  21. Barrie Emma
  22. Mádrová Ažběta

Prvního září jsme se ve škole sešli všichni, jen Bára si prodloužila prázdniny. Přišel i Kuba a Eliška, kteří si o prázdninách poleželi pár dnů  v nemocnici.
Také máme novou spolužačku Emmu. Doufáme, že se bude cítit v našem kolektivu dobře a bude chodit ráda do naší třídy

Druhé pololetí

V tomto pololetí do naší třídy nastoupila Alžběta.Věříme, že se jí u nás ve třídě líbí.

Opouští nás Vojta, který svojí pílí a snahou udělěl přijímačky a dostal se na gymnázium. Blahopřejeme a do dalšího studia držíme palce.

Toto pololetí pro nás dopadlo dobře, deset nás má vyznamenání, Vojta samé jedničky.Nepropadl nikdo.

Už si jen přejeme prožít krásné prázdniny a budeme se těšit na příští školní rok.

Planeta 3 000 - Východní Afrika - kolébka lidstva

Ve čtvrtek 18. 6. jsme jako každoročně byli na velice zajímavém zeměpisném pořadu o východní Africe.

Už si umíme představit, z čeho se zde děti radují, co je trápí, jak probíhá vyučování. Také víme, jaká zde žijí zvířata a rostou rostliny.

Už se těšíme na další pořad příští rok.

Školní výlet

Ve středu 6. června jsme strávili velice příjemný den. Byli jsme na výletě v Šiklově mlýně. Celý den jsme si hráli na DIVOKÝ ZÁPAD. Prošli jsme se

městečkem, zahráli hry o ceny. Také jsme sledovali přepadení banky a následné zatčení zlodějů.

Při zpáteční cestě jsme se ještě báli při návštěvě strašidelného hradu. Někteří z nás strachy ani neprošli celou prohlídkovou trasu.

Výlet se nám moc vydařil.

Hodnocení 1. pololetí

Tak jsme všichni zvládli první pololetí sedmého ročníku. Vojta měl samé jedničky a dalších z nás osm vyznamenání. Z chování jme měli

všichni výbornou.  Někteří máme ale co zlepšovat. Známky, zapomínání.

Tak hodně úspěchů a radosti v dalším pololetí.

Století

3. listopadu jsme byli na velice zajímavém filmu ve Velkém Špalíčku - Století. Prošli jsme životními osudy našeho cestovatele Miroslava Zikmunda.

Někteří z nás ho třeba budou následovat.

Halloween v naší třídě

Kyberšikana - Bezpečně na internetu

22. 10. nás Mgr. Čoupek ve své přednášce seznámil s nebezpečím, které nám hrozí při používání internetu.

Unikátní výstava

V pátek 26. 9. jsme navštívili velice zajímavou výstavu v Moravském zemském muzeu nazvanou Unikáty zemských muzeí. Měli jsme možnost vidět originál sošky Věstonické venuše staré 30 000 let,kamennou hlavu keltského héroa vytvořenou koncem 3. století před naším letopočtem a jedinečné železné meteority.

EXIT TOUR

30.9. jsme ve škole zažili velmi zajímavé dopoledne. Začalo koncertem v tělocvičně, pak jsme měli zajímavou besedu o škodlivosti kouření. Také další beseda byla velice dojemná a poučná. Pan Tmáš Grauman, který byl jedním ze zachráněných dětí Nicholase Wintona, nám vylíčil svůj životní příběh.Na závěr nám v tělocvičně opět zahrála americká skupina.