6.B třídní učitelka PaedDr. Marie Dejmalová

15. - 17. 9.  Adaptační program v Petříkově

28.10. Státní svátek

27. a 29. 10. Podzimní prázdniny

10.11. Třídní schůzky v 16.30 hod.

4.12. Filmová pohádka "Tři bratři" - kino Lucerna

18.12. Sportovně preventivní akce - "Kdo si hraje, nezlobí"

19.12. Vánoční besídka

12.1. Hovorové hodiny v 17.00 - 18.00 hod.

29.1. Předání vysvědčení

30.1. Pololetní prázdniny

23.2. - 27.2. Jarní prázdniny

12.3. Návštěva Hvězdárny a planetária Brno

20.3. Sledování zatmění Slunce

2. a  3.4. Velikonoční prázdniny

6.4. Velikonoční pondělí

13.4. Třídní schůzky v 17.00 hod.

23.4. Den Země

29.5. Návštěva kina Lucerna - filmové představení Paddington

4.6. Návštěva ZOO Brno

8.6. Třídní schůzky v 17.00 hod.

15.6. Fotografování třídy

18.6. Zeměpisný pořad Východní Afrika v sále B. Bakaly

19.6. Sportovní den

26.6. Předání vysvědčení

Poděkování třídní učiteky

Moc děkuji za krásné květiny a dárky, které jsem od vás všech dostala. Mám z toho velkou radost. Přeji hezké prázdniny.

Hurá - prázdniny !!!

V pátek 26.6. jsme dostali vysvědčení  a začínají nám prázdniny. Tohle je naše poslední společná fotka v tomto školním roce.

Sportovní den

V pátek 19.6. se na celé naší škole sportovalo. Děvčata hrála florbal a přehazovanou a chlapci florbal a kopanou. Naše třída obsadila v dívčí kategorii ve florbalu 2. místo a v přehazované 3. místo, v chlapecké kategorii ve florbalu 2. místo a v kopané 3. místo.

Zeměpisný pořad

Ve čtvrtek 18.6. jsme spolu s ostatními žáky 2. stupně navštívili sál Břetislava Bakaly a podívali jsme se na zeměpisnou projekci Planeta Země 3 000 na téma Východní Afrika. Dozvěděli jsme se zajímavosti ze života místních obyvatel, navštívili jsme státy Keňa, Tanzánie, Etiopie a Somálsko. Bylo to moc pěkné a těšíme se na příští projekci na téma Filipíny,

Návštěva ZOO

Ve čtvrtek 4.6. jsme navštívili brněnskou zoologickou zahradu. Ve skupinkách jsme si prohlédli jednotlivé expozice - např. orangutany, velbloudy, tygry a žirafy. Počasí bylo pěkné, sluníčko svítilo a my jmse byli moc hodní. Výlet se nám podařil.

Den Země

Ve čtvrtek 23.4. na naší škole proběhl Den Země. Naše třída měla téma voda. Žáci v byli rozděleni do 5 skupinek a soutěžili ve znalostech o vodě. Nakonec zkusili složit krátkou báseň a napsali povídku na téma "Podvodní škola". Vítězná skupinka byla ve složení - Pavel, Adam, Šimon, Honza B. a Ondra.

Sledování zatmění Slunce

V pátek 20.3. jsme na školním hřišti sledovali jedno z největších zatmění Slunce poslední doby. V 10.45 jsme se přes svářecí sklíčka a speciální brýle podívali, jak Měsíc vstoupil mezi Zemi a Slunce a zakryl část plochy Slunce. Byla to zvláštní podívaná.

Návštěva hvězdárny a planetária

Ve čtvrtek 12.3. jsme navštívili hvězdárnu a planetárium, kde byl pro nás připraven výukový program Úžasné planety. Prohlédli jsme si hvězdnou oblohu a podívali se na film o planetách sluneční soustavy. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na dětském hřišti.

Vánoční besídka

V pátek 19.12. jsme ukončili rok 2014 vánoční besídkou. U stromečku jsme si rozdali dárky, snědli výborné cukroví od maminek a babiček, zahráli společenské hry, zatancovali a popřáli vše nejlepší do nového roku 2015. Bylo to moc pěkné.

Rodokmen

V září a říjnu jsme v hodinách výchovy k občanství vytvářeli svůj rodokmen. Zjišťovali jsme údaje o svých předcích, zajímali nás kořeny, ze kterých pocházíme. Někteří se dostali až do 18. století. Bylo to zajímavé.

Adaptační program v Petříkově

Ve dnech 15. - 17. září jsme se zúčastnili adaptačního programu pro žáky 6. tříd. Ubytování a stravování jsme měli zajištěné ve Sport Grillu v Petříkově v samém srdci Jeseníků. Pod vedením pedagogů a psychologů jsme plnili různé úkoly a hráli zajímavé hry. Také jsme měli výlet na Paprsek a sportovali jsme na místním malém hřišti. Počasí bylo nádherné, svítilo sluníčko a zmokli jsme jen v Ostružné při nástupu do vlaku. Celá akce byla moc pěkná a těšíme se na další.