3. B - třídní učitelka Mgr. Barbora Homolová

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 3.B

ZÁŘÍ :

5.9. – „Den zvířat“

V tento den přinesly děti své domácí mazlíčky, na fotkách v galerii si můžete prohlédnout, jak se líbilo ve škole fešáku Adamovi – překrásnému ježkovi jihoafrickému.

9.9. – preventivní program  „TANCUJ S KRTKEM“

Taneční vystoupení spojené s nadačním programem pro dětskou onkologii

Vv - „Houbařská sezóna nekončí“  - v galerii naleznete fotografie našich úlovků

PRACOVNÍ SEŠITY –

Během měsíce září vybíráme na pracovní sešity do AJ, ČJ, M  částku 250,- Kč.

TŘÍDNÍ FOND –

Během měsíce září vybíráme do třídního fondu částku 200,-Kč

( z třídního fondu budou hrazeny : hygienické potřeby pro třídu, odměny, Mikuláš, Vánoce, potřeby na speciální techniky do Vv, Pv )

Na kulturní akce se bude vždy aktuálně vybírat zvlášť.

ŘÍJEN:

Třídní schůzky – 13.10. 2014 v 16.00 hodin

16. 10. – Dopravní výchova

31. 10. - Halloween

Přijel k nám bílý kůň, zalehl nám celý dvůr

( V galerii si  prohlédněte, jak děti ztvárnily příchod prvních zimních vloček )

Na adventní jarmark pro Vás děti připravily kouzelný čaj, po jehož vypití se Vám splní jakékoliv přání.

( Pokud se na náš adventní jarmark  8.12.  nedostanete, poskytujeme návod, jak takové kouzlo vyrobit )

Andělský den, Mikuláš  ( 5. 12. )

( Asi nějak takto by to vypadalo v andělské škole - 5. prosince se  všechny děti ze 3. B proměnily v překrásné anděly. Jak moc jim to slušelo – posuďte sami. )

Dimíkovy narozeniny

Těsně před Vánocemi jsme připili Dimíkovi na zdraví a zároveň si vzájemně popřáli vše nej do nového roku. Dimíkova maminka nám přpravila úžasnou hostinu, které tímto ještě jednou děkujeme.

Děti ze 3.B si vyzkoušely, jaké to je BÝT OPRAVDICKÝMI UMĚLCI...

V tomto školním roce požádala naše žáky o spolupráci designérka paní Lejsková, která chtěla využít pro svoji práci neotřelé dětské nápady a oživit tak jimi design dětského nábytku.

S obrovskou hrdostí uvádíme obrázky barevných pejsků vytrhávaných z papíru. Právě ti budou zdobit něčí dětský pokoj.

LEDEN – ÚNOR ( Bruslení ) , ( fotografie v galerii )

Bubnování v kruhu – 18. února ( fotografie v galerii )

DUBEN

Veselé Velikonoce ( v galerii přehlídka velikonočních výrobků )

13. 4. v 16. 00 hodin – Třídní schůzky

( na programu prospěch a chování za 3. čtvrtletí, nabídka školních výletů, akcí do konce školního roku )

23.4.  Den Země

V případě hezkého počasí – výlet na Jižanský dvorek ( Dufkovo nábřeží )

S sebou :

2x jízdenka MHD ( 60 minut ), pohodlné oblečení, svačina, zájemci si mohou vzít něco pro zvířátka ( mrkev, suché pečivo …)

V případě nepříznivého počasí – projektový den ve škole

Na téma : Máme rádi zvířata

Dokumentární filmy o životě cizokrajných zvířat

Hry ve třídě ( živé zvířecí pexeso, „Kdybych byl zvířetem , byl bych …“ )

Koláž na téma Džungle – kolektivní práce

Maminkám k jejich svátku přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!!

DEN ZEMĚ

( 22. 4. 2015 )

Třídy : 3.B, 5.A

V případě příznivého počasí :

Vycházka na Jižanský dvorek  ( Dufkovo nábřeží )

Doprava tramvají  č. 8, 12

V případě nepříznivého počasí :

Projektový den na téma „ Máme rádi zvířata „

• Dokumentární filmy o životě cizokrajných zvířat

( Děti mají za úkol sledovat barvy ve filmu, prostředí – ve kterém se zvířata pohybují, všímat si pohybu a linií zvířat, jejich zbarvení )

• Hry ve třídě

( Živé zvířecí pexeso – jeden hráč dotykem oživí vybranou „živou kartu“ představující nějaké zvíře a hledá dvojice, které se představí stejným zvukem nebo pohybem zvířete )

Přejem všem krásné prázdniny.

Kdybych byl zvířetem – byl bych … - hra, při které si děti pokusí představit, v jaké zvíře by se proměnily. Pokoušejí se přiřadit podle vlastností zvířat k nim spolužáky ve třídě .

• Koláž na téma Džungle – kolektivní práce

( práce ve dvojicích, kolektivní práce – tempera )

Děti si vyberou práci podle chuti – malba prostředí džungle nebo vybraných zvířat

V závěru děti společně vlepují vystřižená zvířata na připravené barevné podklady