ZŠ Horní - škola v pohybu

Základní škola Horní 16, Brno-střed

9.B

Třídní učitelka: PaedDr. Marie Dejmalová

 1. Bartl Denis
 2. Brandejsová Anna
 3. Coufal Martin
 4. Doležal Jan
 5. Hnátová Nikol
 6. Matušů Patrik
 7. Nezvalová Sabina
 8. Novotná Andrea
 9. Obst Tomáš
 10. Prokeš Michal
 11. Řihák Antonín
 12. Stehlík Pavel
 13. Šerák František
 14. Štočková Darina
 15. Tauš Adam
 16. Vávra Marek
 17. Vintrová Denisa
 18. Yusupov Rakhman
 19. Zábršová Dana

Akce ve školním roce 2013/14

4.11. Exkurze na SŠ Charbulova

11.11. Třídní schůzky

14.11. Přírodovědná vycházka - Žebětín

15.11. Kouzelník

18.11. Exkurze na SŠ Olomoucká

19.11. Zdravé zuby

22.11. Veletrh středních škol

25.11. Exkurze na SŠ Jílová

30.11. Termín odevzdání přihlášek na střední školy s talentovou zkouškou

2.12. Exkurze na SŠ Vranovská

5.12. Mikuláš

9.12. Mistrovství světa ve florbulu žen

10.12. Úřad práce

12.12. Představení v anglickém jazyce

16.12. "Kdo si hraje, nezlobí..."

20.12. Vánoční trhy

13.1. Třídní schůzky - předání zápisových lístků

30.1. Rozdávání vysvědčení a společenský ples

15.3. Termín odevzdání přihlášek na střední školy

17.3. Návštěva výstavy Salvadora Dalího na Špilberku

3.4. "Přijímačky na nečisto"

8.4. Nová školní trička

14.4. Třídní schůzky

16.4. Anglické divadlo

22.4. - 24.4. Přijímací zkoušky  na střední školy

30.4. Bubnování v kruhu

2.5. a 9.5. Ředitelské volno

13.5. Praha - školní výlet

15.5. Dravci

28.5. Indonésie - kino Scala

30.5. Procházka Brnem

3.6. Focení tříd, návštěva Policie ČR v Medlánkách

9.6. Poslední třídní schůzky

17.6. Vybíráme učebnice

19.6. Třídnický systém

20.6. Sportovní den pro 2. stupeň

24.6. Rozdávání vysvědčení

25.- 27.6. Ředitelské volno

 

Poděkování třídní učitelky

Děkuji všem rodičům a žákům třídy 9.B za krásné 4 roky učitelování. Děkuji všem rodičům a žákům za krásné dárky a kytky, které jsem od vás dostala. Moc si toho vážím. 

Přeji vám všem jen to nejlepší. Marie Dejmalová

 

Návštěva Policie ČR

V úterý 3.6. jsme měli pěkný den. Nejprve jsme se ve škole společně vyfotili a pak jsme jeli do Bystrce. Nikolčin tatínek nás pozval na návštěvu oddělení jízdní Policie ČR, kde pracuje. Takže jsme šli  přes pole a lány až k sídlu jízdní policie. Bohužel pan Hnát měl nečekaný výjezd, ale ujal se nás vedoucí oddělení podporučík pan Libor Blažek. Vyprávěl nám o historii jízdní policie, o jejich oddělení, o využití koňů při jejich práci, o soutěžích a trénincích. Ukázal nám stáje a hlavně koně. Byli krásní. 

Školní výlet do Prahy

V úterý 13.5. jsme spolu s 9.A navštívili Prahu. Vyjeli jsme lanovkou na Petřín, prohlédli si Prahu z petřínské rozhledny, prošli si Pražský hrad a chám sv. Víta a Nerudovou ulicí jsme sešli na Karlův most. Na závěr nás čekal orloj a Staroměské náměstí. Pak už jsme jeli domů. Počasí bylo sice proměnlivé, ale výlet byl moc pěkný.

Nová školní trička

Po dlouhé a složité domluvě jsme se dočkali. Máme nová školní trička.

"Přijímačky na nečisto"

Ve čtvrtek 3.4. si 12 žáků naší třídy vyzkoušelo "přijímačky na nečisto". Od rána od 8.00 hod. do 11.30 hod. se věnovali češtině, matematice a na závěr všeobecně vzdělávacímu testu. Přehled výsledků bude na nástěnce ve třídě. Bylo to docela těžké, ale snad jsou připraveni.

Společenský ples

Ve čtvrtek 30.1. jsme se po rozdání pololetního vysvědčení přemístili do školní jídelny, kde proběhl malý společenský ples všech žáků 9. tříd. Pod vedením paní učitelky Prachařové jsme se naučili základy několika společenských tanců a pak už jsme tančili, povídali si a skotačili. Moc nám to všem slušelo.

"Kdo si hraje, nezlobí..."

V pondělí 16.12. jsme se zúčastnili již dalšího ročníku sportovně preventivní akce pro žáky 2. stupně "Kdo si hraje, nezlobí". Po sportovní části následovalo vyplňování dotazníku na téma vztahy ve třídě. Ve sportovní části se nám podařilo obhájit loňské vítězství a vztahy ve třídě máme pěkné.

Úřad práce

V úterý 10.12. jsme navštívili poradenské centrum pro volbu povolání na úřadu práce v Brně Kralově Poli. Paní doktorka Blažková nám podala ucelý přehled o přihláškách na střední školy a o středních školách v Brně. Zkusili jsme si test: "Jaké se k tobě hodí povolání?" Prohlédli jsme si informační letáky středních škol.

Mistrovství světa ve florbalu žen

V pondělí 9.12. jsme navštívili mistrovství světa ve florbalu žen, které se koná v Brně ve sportovní hale Vodová. Podívali jsme se na utkání Slovensko x Austrálie ve staré hale a Švédsko x Rusko v hale nové. Byl to zážitek.

Mikuláš

Ve čtvrtek 5.12. jsme si zahráli na, anděly a čerty. Navštívili jsme třídy 1. stupně, kde jsme dětem rozdali mikulášskou nadílku. Moc nám to slušelo.

Exkurze

Sérii návštěv středních škol v rámci volby povolání jsme ukončili v pondělí 2.12. na Střední průmyslové škole chemické v Brně na ulici Vranovská. Prohlédli jsme si učebny a v odborných laboratořích jsme si vyzkoušeli chemické a fyzikální pokusy. Bylo to zajímavé.

Exkurze

V pondělí 25.11. jsme jako účastníci projektu EU "Podpora přirodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji" navštívili SŠ polytechnickou v Brně na Jílové. Tentokrát jsme si v odborných učebnách na ulici Tučkova vyzkoušeli učební obory - podlahář, instalatér, malíř, truhlář a elektrikář. Zjistili jsme, že nás práce vlastníma rukama docela baví.

Veletrh středních škol

V pátek 22.11. jsme navštívili na brněnském výstavišti Veletrh středních škol. Prezentovaly se zde školy z Brna, Jihomoravského kraje, ale i z Rožnova pod Radhoštěm, Jihlavy, Hranic na Moravě nebo Třeboně. Zjišťovali jsme si informace, které nás zajímali ohledně přijímacího řízení nebo samotného studia. Také jsme se podívali na doprovodný program - módní přehlídka, sportovní trénink, taneční vystoupení.

Zdravé zuby

V úterý 19.11. jsme se zúčastnili programu zaměřeného na prevenci zubního kazu. Pod vedením studentů medicíny jsme se učili správné čištění zubů a seznámili jsme se se základy ústní hygieny. Bylo to poučné.

Exkurze

V pondělí 18.11. jsme  navštívili  další střední školu, tentokrát Střední školu technickou a ekonomickou v Brně na ulici Olomoucká. Prohlédli jsme si dílny s CNC stroji a moderní učebnu mechatroniky.


Přírodovědná vycházka

Ve čtvrtek 14. 11. jsme se vypravili na přírodovědnou vycházku do Žebětína. Po žluté turistické značce jsme Podkomorskými lesy přišli až k Helenčině studánce. Tam jsme vyplňovali pracovní listy na téma rostlinstvo a živočišstvo Podkomorských lesů. Akci zorganizovala naše bývalá žákyně Aneta Prokešová, tímto sbírala podklady na maturitní práci. Díky slunečnému počasí se nám vycházka vydařila.


Exkurze

V pondělí 4.11. jsme s ostatními devátými třídami navštívili Střední školu potravinářskou, obchodu a služeb v Brně na ulici Charbulova. Prohlédli jsme si běžné třídy, odborné učebny a provozovny, podívali jsme se na servírování a flambování palačinek a nahlédli jsme do ubytovacího zařízení, které využívají studenti oboru hotelnictví. Na závěr jsme si nakoupili učňovské výrobky ve školní prodejně.

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je statutární město Brno městská část Brno-střed Dominikánská 2, 601 69 Brno
tel.: 542 526 111, e-mail: podatelna@brno-stred.cz, www.brno-stred.cz

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia

Brno-střed