Třídní učitelka: Mgr. Lenka Sklenářová

16. Velická Abigail
  17. Veselý Hynek
  18. Vrbová Veronika

24. 6. Rozloučení s milovanou školičkou .......

Milí žáci, rodiče,

přeji všem za příjemně prožité 4 společné roky a přeji krásné prožití bezstarostných prázdnin. Lenka Sklenářová

3. června - focení

A takhle vypadáme po devíti letech........strávených na ZŠ Horní.

Indonésie - po stopách lidojedů

28. 5. jsme navštívili velice zajímavý zeměpisný pořad z projetu Planeta 3 000 o Indonésii. Víme kdo jsou Malgaši,jaké zde roste roslinstvo a žijí živočichové. Pořad nás poučil i pobavil.

Výcvik dravých ptáků

15. 5. se na školním hřišti sešli žáci 2. stupně, aby si prohlédli výcvik dravých ptáků.

Praha 2014

V úterý 13.5. jsme spolu s 9. B navštívili Prahu. Vyjeli jsme lanovkou na Petřín, prohlédli jsme se v zrcadlovém bludišti, prošli si Pražský hrad a chám sv. Víta a Nerudovou ulicí jsme sešli na Karlův most. Na závěr nás čekal orloj a Staroměské náměstí. Pak už jsme jeli domů. Počasí bylo sice proměnlivé, ale výlet byl moc pěkný.

Bubnování  v   kruhu

Vítejte ve světě rytmů bratří Jana a Lukáše  Vídenských. Jejich africké bubny džeme

dokázaly nadchnout žáky, rozproudit, udržet jejich energii. Bubnovat jsme uměli téměř okamžitě.

Potřebovali jsme jen ruce, postřeh, hlas a koncert 40 bubeníků byl na světě.

Den Země

dne 22. 4. na naší škole proběhl Den Země. My jsme se ho  zúčastnili netradičním způsobem, a to účastí na přijímacím řízení na vybrané střední školy. Teď jen čekáme zprávu o přijetí na tyto škole.

"Přijímačky na nečisto"

Ve čtvrtek 3.4. si 12 žáků naší třídy vyzkoušelo "přijímačky na nečisto". Od rána od 8.00 hod. do 11.30 hod. se věnovali češtině, matematice a na závěr všeobecně vzdělávacímu testu. Přehled výsledků bude na nástěnce ve třídě. Bylo to docela těžké, ale snad jsou připraveni.

Společenský ples

Ve čtvrtek 30.1. jsme se po rozdání pololetního vysvědčení přemístili do školní jídelny, kde proběhl malý společenský ples všech žáků 9. tříd. Pod vedením paní učitelky Prachařové jsme se naučili základy několika společenských tanců a pak už jsme tančili, povídali si a skotačili. Moc nám to všem slušelo.

"Kdo si hraje, nezlobí..."

V pondělí 16.12. jsme se zúčastnili již dalšího ročníku sportovně preventivní akce pro žáky 2. stupně "Kdo si hraje, nezlobí". Po sportovní části následovalo vyplňování dotazníku na téma vztahy ve třídě. Ve sportovní části se nám podařilo obsadit krásné třetí místo.

Úřad práce

V úterý 10.12. jsme navštívili poradenské centrum pro volbu povolání na úřadu práce v Brně Kralově Poli. Paní doktorka Blažková nám podala ucelý přehled o přihláškách na střední školy a o středních školách v Brně. Zkusili jsme si test: "Jaké se k tobě hodí povolání?" Prohlédli jsme si informační letáky středních škol.

Mikuláš

Ve čtvrtek 5. 12. jsme se vydali v přestrojení za Mikuláše, čerty a anděly do školek v našem okolí. Některé děti nás přivítaly pláčem, jiné písničkou, básničkou nebo tanečkem.

Rádio

3. 12. se naše třída  stala vysílací směnou "Rádia Lávka". Byly nám rozděleny jednotlivé úkoly - režie, hudební redaktoři, zvukař, speaker atd. Měli jsme k dispozici veškerou technickou podporu, obsah vysílání jsme museli naplnit sami. Stejně jako u skutečného rozhlasového vysíláni jsme museli splnit řadu technických požadavků (odvysílat reklamy, znělky, poměr české a zahraniční hudby, tématické relace atd.).  Připravené vysílání ve stanoveném čase proběhlo a je zaznamenáno na CD. více na http://www.lavka.luzanky.cz/lavka/Foto1.xhtml

Exkurze

V pondělí 25.11. jsme jako účastníci projektu EU "Podpora přirodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji" navštívili SŠ polytechnickou v Brně na Jílové. Tentokrát jsme si v odborných učebnách na ulici Tučkova vyzkoušeli učební obory - podlahář, instalatér, malíř, truhlář a elektrikář. Zjistili jsme, že nás práce vlastníma rukama docela baví.

Veletrh středních škol

V  pátek 22.11. jsme navštívili na brněnském výstavišti Veletrh středních škol. Prezentovaly se zde školy z Brna, Jihomoravského kraje, ale i z Rožnova pod Radhoštěm, Jihlavy, Hranic na Moravě nebo Třeboně. Zjišťovali jsme si informace, které nás zajímali ohledně přijímacího řízení nebo samotného studia. Také jsme se podívali na doprovodný program - módní přehlídka, sportovní trénink, taneční vystoupení.

Exkurze

V pondělí 18.11. jsme  navštívili  další střední školu, tentokrát Střední školu technickou a ekonomickou v Brně na ulici Olomoucká. Prohlédli jsme si dílny s CNC stroji a moderní učebnu mechatroniky.

Přírodovědná vycházka

Ve čtvrtek 14. 11. jsme se vypravili na přírodovědnou vycházku do Žebětína. Po žluté turistické značce jsme Podkomorskými lesy přišli až k Helenčině studánce. Tam jsme vyplňovali pracovní listy na téma rostlinstvo a živočišstvo Podkomorských lesů. Akci zorganizovala naše bývalá žákyně Aneta Prokešová, tímto sbírala podklady na maturitní práci. Díky slunečnému počasí se nám vycházka vydařila.

Exkurze

V pondělí 4.11. jsme s ostatními devátými třídami navštívili Střední školu potravinářskou, obchodu a služeb v Brně na ulici Charbulova. Prohlédli jsme si běžné třídy, odborné učebny a provozovny, podívali jsme se na servírování a flambování palačinek a nahlédli jsme do ubytovacího zařízení, které využívají studenti oboru hotelnictví. Na závěr jsme si nakoupili učňovské výrobky ve školní prodejně.