ZŠ Horní - škola v pohybu

Základní škola Horní 16, Brno-střed

8. C

Třídní učitelka: Mgr. Antonie Laicmanová

 1. Briešťanský Benjamin
 2. Dobrovolný Daniel
 3. Dolníček Marek
 4. Dostál Dominik
 5. Eibl Jan
 6. Franzl Lukáš
 7. Ivičič Dominik
 8. Prokop Tomáš
 9. Roth Matyas
 10. Rothscheinová Michaela
 11. Samson Martin
 12. Stehlíková Sabina
 13. Zámečník Josef
 14. Zůbková Radka

Nový školní rok jsme přivítali ve stejném složení a letos už jde do tuhého!  Pololetní známky se totiž příští rok budou psát na přihlášky na střední školy! A my se proto budeme moc snažit, aby byly co nejlepší :-)

Plán akcí na 1. pololetí šk. roku 2013/2014

Září         

Zahájení školního roku – 2. 9. 2013

Říjen       

Ředitelské volno – pátek 25. 10. 2013

Státní svátek – 28.10.2013

Podzimní prázdniny – 29. – 30. 10. 2013

Jak si správně čistit zuby – dentální hygiena – preventivní program

Listopad   

Klasifikační porada – 1. čtvrtletí šk. roku 2013/2014 – 11.11.2013

Třídní schůzky – pondělí 11. 11. 2013 v 17.00 hod

Kouzelník ve škole – zábavný program – 15.11.2013

Prosinec   

Kdo si hraje, nezlobí – 16. 12. 2013

Vánoční jarmark – 19. 12. 201

Vánoční trhy – Zelný trh a nám. Svobody – 20.12.2013

Vánoční prázdniny – 21. 12. 2013 – 5. 1. 2014

Leden       

Třídní schůzky – 13. 1. 2014

Den otevřených dveří – 14. 1. – 16. 1. 2014

Klasifikační porada – 20. 1. 2014

Vysvědčení – vydávání výpisu vysvědčení 30. 1. 2014

Pololetní prázdniny – 31. 1. 2014

 

Kouzelník

V listopadu naši školu navštívil kouzelník. I když jsme se snažili odhalit jeho triky i zblízka, nepovedlo se nám to...

 

Naši sportovci

V prosinci se někteří z nás zúčastnili Florbal cupu. Hoši po postupu do městského kola obsadili 4. místo, což je při účasti více než třiceti škol velký úspěch. Navíc Dominik Dostál byl vyhlášen nejlepším brankářem. Pochvalu zaslouží i další naši reprezentanti – Tomáš a Dan.

Ani děvčata nezůstala pozadu a v městském kole obsadila 3. místo. Naši třídu reprezentovala Míša. Gratulujeme :-)

Kdo si hraje, nezlobí...

Tak jako každý rok i letos jsme se zúčastnili našeho oblíbeného soutěžního dne, kdy opravdu nikdo z nás nezlobí, protože máme plné ruce práce se sportovními disciplínami. Letos jsme se umístili na 4. místě, což nás trochu zamrzelo - "bramborová medaile" nepotěší nikoho, ale stejně jsme byli dobří a celý den jsme si užili:-)

Vánoční vycházka

Poslední letošní školní den jsme se tradičně vydali nasát vánoční atmosféru do krásně vyzdobeného města. Prošli jsme se po Zelném trhu, prohlédli si výstavku obrázků některých z nás, na nám. Svobody jsme zhodnotili vánoční strom, zazvonili si na zvon a popřáli si krásné svátky...

 

Leden - konec pololetí

Vánoční prázdniny nám letos krásně vyšly, odpočívali jsme 14 dnů, ale o to těžší byl návrat do lavic. Čeká nás spousta práce, protože konec pololetí se blíží. 13. ledna se konají třídní schůzky, výpis z vysvědčení se vydává ve čtvrtek 30. ledna, tento den nám končí vyučování po 4. vyučovací hodině a v pátek 31. máme jeden den pololetních prázdnin na nabrání sil do druhé poloviny roku....

 

Plán akcí na 2. pololetí šk. roku 2013/2014

Únor

Lyžařský výcvikový kurz – 1.- 8.2.

Jarní prázdniny – 17. – 21.2.

Březen

Preventivní program „Na zdraví“  v Řečkovicích – 6.3.

Duben

Zeměpisný program „Cesta k planetám“ v planetáriu  3.4.

Anglické divadlo

Klasifikační porada a třídní schůzky  14.4.

Velikonoční prázdniny  17.-18.4.

Den Země 22.4.

Hudební program „Bubnování v kruhu“ v tělocvičně  30.4.

Květen

2.5. a 9.5. ředitelské volno

Den matek - prodejní výstava květin a  výkresů - 7.5.

Draví ptáci - 15.5.

Po stopách lidojedů - Indonésie, kino Scala - 28.5.

Den dětí - 30.5.

Výstava Mandala dětem – nejlepší práce z výtvarné soutěže

Červen

Fotografování tříd - 3.6.

Třídní schůzky – 9.6.

Klasifikační porada – 16.6.

Školní výlet

Sportovní den - 20.6.

Vydání vysvědčení – 24.6.

Ředitelské volno - 25. - 27.6.

 

Únor

Hned začátkem druhého pololetí se někteří z nás zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Petříkově, a i když byla letošní zima nevyzpytatelná, užili jsme si to.

Díky jarním prázdninám nám únor pěkně utekl :-)

Březen

Na zdraví!

6. března jsme navštívili v rámci preventivního programu  nadaci Podané ruce v Řečkovicích. Měli tam pro nás připravený program "Na zdraví!", který byl zaměřen na prevenci požívání alkoholu. Tamější psychologové a sociální pracovníci nám předvedli tři scénky, do kterých jsme se následně zapojovali i my sami a aktivně jsme rozhodovali, jak se zachovat v té které situaci. Zpočátku jsme se trochu styděli, herci z nás asi nebudou, ale nakonec jsme ostych setřásli.

E.ON školám

17. 3. jsme se ve škole zúčastnili zábavného programu, který si pro nás připravila společnost E.ON. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací, naučili jsme se, jak hospodárně využívat energii a také jsme se pobavili.

Výstava na Špilberku

V hodině výtvarné výchovy jsme se vydali na výstavu tvorby umělce Salvadora Dalího, která se konala na Špilberku. Prohlédli jsme si nejen jeho známé obrazy, ale také méně známá díla jako medaile, keramické dlaždice, talíře, návrhy poštovních známek či reliéf připomínající 3000 let od založení Jeruzaléma. Také jsme si leccos vyzkoušeli a pobavili se. Výstava byla moc zajímavá a my jsme zase o něco chytřejší..

 

 

Florbalové klání

11. března se dívky naší školy zúčastnily Velikonočního florbalového turnaje a obsadily druhé místo. Za naši třídu bojovala Míša. Blahopřejeme:-)

Ani chlapci nezůstali pozadu a 21.3. se zúčastnili finálového dne memoriálu J. Krejčíka ve florbalu. Naši třídu reprezentovali Tomáš, Marek a Dominik D. A za pátou příčku jim gratulace také náleží:-)

Duben

Cesta k planetám

Hned na  začátku měsíce jsme v rámci zeměpisného programu navštívili brněnské planetárium. Vydali jsme se tam na fantastickou cestu vesmírem, připomněli jsme si planety a některá souhvězdí sluneční soustavy, a dokonce jsme se vydali ještě dál - až mimo naši galaxii! Výlet to byl opravdu zajímavý a nám se moc líbil.

Soutěž ve futsalu

Těsně před Velikonocemi se sportovci naší školy zúčastnili městského kola soutěže ve futsalu a obsadili krásné třetí místo. Naši třídu reprezentoval Dan. Gratulujeme:-)

Den Země

Hned po velikonočních prázdninách jsme chtěli oslavit Den Země. Naplánovali jsme si vycházku kolem řeky Svratky, ale podobně jako loni nám opět nepřálo počasí. Ve škole jsme si vyplnili pracovní listy a vydali jsme se na cestu kolem Riviéry, ale v polovině cesty nás přepadl déšť. Chvíli jsme vyčkávali zda se počasí umoudří, ale i když nejsme z cukru, nakonec jsme výlet vzdali a vrátili se do školy. Snad příští rok...

Bubnování v kruhu

Ve středu 30. dubna jsme jednu vyučovací hodinu strávili v tělocvičně, tentokrát jsme ovšem necvičili, ale bubnovali jsme na bubny! Jirka a Lukáš, majitelé asi třiceti bubnů, si pro nás připravili skvělou show. Ukázali nám, že na to, abychom zvládli bubnování, nemusíme trávit hodiny v hudební škole, ale stačí mít v těle rytmus a poslouchat ho. A pak už to jde skoro samo. A nám to opravdu šlo a hrozně nás to bavilo...

Květen

Draví ptáci

V polovině května jsme na školním hřišti sledovali, jak se dají vycvičit draví ptáci. Dověděli jsme se mnoho i o jejich životě, způsobu krmení a samožejmě nechyběly praktické ukázky. V závěru se jeden dravec "zaběhl" - vlastně spíš "zalétl", ale s naší vydatnou pomocí se nakonec našel v nedalekém křoví. Takže nechybělo ani pořádné dobrodružství:-)

Indonésie - po stopách lidojedů

V rámci projektu Planeta Země jsme po loňském Madagaskaru navštívili další část naší planety, tentokrát Indonésii. Společně s dobrodruhem Adamem jsme potkali orangutany i vzácného kahau nosatého, byli jsme svědky neuvěřitelné pohřební ceremonie i plovoucího trhu s ovocem a navštívili jsme džungli, kde ještě v dnešní době žijí "přírodní lidé". Výprava to pro nás byla opravdu velmi zajímavá.

Červen

Den dětí

V den našeho svátku jsme se samozřejmě neučili a vyrazili jsme si na výlet. Někteří pěšky, někteří na kolech jsme se vydali kolem řeky Svratky až k hřišti u Olympie, kde jsme se pořádně vyřádili.

Hurá na prázdniny!

Tak jsme se konečně dočkali! Vysněné prázdniny jsou za dveřmi, letos dokonce díky třídennímu ředitelskému volnu o něco dřív než obvykle :-)Přejeme všem krásné léto a na shledanou v září - už v devátém ročníku!!!

 

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je statutární město Brno městská část Brno-střed Dominikánská 2, 601 69 Brno
tel.: 542 526 111, e-mail: podatelna@brno-stred.cz, www.brno-stred.cz

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia

Brno-střed