Zprávy z naší třídy

Třída 3.A

v tomto školním roce pokračuje ve stejném počtu „členů týmu“ 20 a v pěkném poměru

dívky – hoši  10:10.

Jiná je paní učitelka – Petra Konvalinková a  třída – v přízemí.

Samozřejmě, že se učíme nové učivo –  hlavně vyjmenovaná slova a počítání do 1000, v rozvrhu je teď i angličtina  3x týdně.

Kromě učení chystáme i několik zajímavých akcí :

• dopravní výchovu v DDM Junior
  • projekt o správné péči o chrup
  • oslavu HALLOWEENU  / na fotky se můžete podívat ve fotogalerii školy /
  • návštěvu planetária v Brně
  • kouzelníka
  • 2 hodiny teoretické přípravy v rámci dopravní výchovy
  • představení ,,Mach a Šebestová" v divadle Radost

2. pololetí

NOVINKY !!!

Hurááááá  na prázdniny ! Mimořádně končíme už v úterý  24.6.  v 8:45 hodin , což už všichni víme .

Takže nezapomeňte - slavnostní oblečení, obal na vysvědčení  a velké těšení  na spoustu dní volna bez učení.

Na rozloučenou ještě pár obrázků z výletu do brněnské ZOO / další uvidíte ve fotogalerii / :

ČARODĚJNICKÁ  ŠKOLA  V  PŘÍRODĚ  je za námi. Počasí nám sice úplně nepřálo, ale i tak jsme si to hodně užili - nejen na zdravém vzduchu.

Na  VÝSTAVĚ VÝTVARNÝCH PRACÍ  7.5.  byl do aukce vybrán a prodán také výkres FRANTIŠKA  LAČŇÁKA z naší třídy! Blahopřejeme!!!

•  15.5. uvidíme ve škole dravé ptáky
  •  23.5. končíme 11:40  / důvodem jsou volby do Evropského parlamentu /
  •  3.6.   fotíme se
  •  podnikneme výlet do ZOO Bystrc a na něm si vybereme jedno zvíře, na které naše třída přispěje / datum upřesníme podle počasí /

Ve druhé části školního roku nás také čeká spousta zábavy. Posuďte sami :

• 7.3.hodina canisterapie a péče o psa
  • 13.3. dopravní výchova v DDM Junior
  • 31.3. představení Brněnského Dětského Divadla  ,,Rozhádaná abeceda" / ve kterém hraje naše Stefka Pálová !!! /
  • 7.4.  CVČ Linka - Velikonoční dílna
  • ŠKOLA V PŘÍRODĚ  -  jedeme do Rokytna nedaleko Nového Města na Moravě  26. - 30.5.2014

VELIKONOČNÍ  DÍLNA   se nám moc líbila . Podívejte se do fotogalerie, co všechno si děti vyrobily.

DEN  ZEMĚ  22.DUBNA

patřil  ohroženým  živočichům , které můžeme uvidět v brněnské zoologické zahradě.

Děti si nejdříve ve skupinkách vyhledaly na internetu informace o vybraném zvířeti, pak ho společně nakreslily, složily o něm básničku a celou svoji práci přednesly ostatním spolužákům.

V červnu se vypravíme společně do ZOO Bystrc, kde vybereme jedno zvíře, které budeme jako třída adoptovat a přispějeme tak aspoň malou částkou na jeho potřeby.

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace