ZŠ Horní - škola v pohybu

Základní škola Horní 16, Brno-střed

Úspěšná krajská finále florbalistů a florbalistek 1. stupně

3. místo chlapců a 2. místo děvčat v Jihomoravském krajiV prvním únorovém týdnu se ve sportovním hale Tatran Bohunice konala krajská finále florbalového turnaje pro 1. stupeň ČEPS Cupu.

Nejprve se v úterý 5. února 2019 utkalo 10 nejlepších jihomoravských chlapeckých týmů o 2 postupová místa do národního finále. Naši chlapci ve své skupině nepoznali ani v jednom ze čtyř zápasů hořkost porážky a do klíčového semifinálového zápasu vstupovali s touhou po vítězství, které by znamenalo postup do národního finále. Chlapci v rozhodujícím utkání poznali krutost vyřazovacích bojů a po prohře 2:6 se ZŠ Ivančice, je čekal zápas pouze o 3. místo. Toto utkání chlapci zvládli bez větších problémů a obsadili krásné 3. místo v Jihomoravském kraji. Na vynikajícím úspěchu se podíleli: brankář Adam Hošna z 5.B a hráči v poli, David Doleček a Jan Pechan ze 3.A, David Pella ze 4.B, Karel Pechan z 5.A, Patrik Neterder, Lukáš Varo a Vojtěch Mičulka z 5.B.

O dva dny později, 7. února, se na stejném místě utkalo 8 nejlepších jihomoravských dívčích týmů rovněž o 2 postupová místa do národního finále. Děvčata obsadila ve své skupině 2. místo a v klíčovém semifinálovém zápase se utkala s vítězem druhé skupiny ZŠ Tasovice. Naše děvčata předvedla skvělý taktický výkon a po závěrečném hvizdu rozhodčího byl na ukazateli skóre výsledek 1:1. O vítězném a tudíž postupujícím družstvu do národního finále tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Rozhodnutí padlo až ve 4. sérii, kdy naše hráčka proměnila, kdežto soupeřčin nájezd naše brankářka zlikvidovala. Mezi děvčaty i trenérem tak mohla propuknout obrovská radost z postupu. Následná finálová porážka pro nás znamenala konečné 2. místo v Jihomoravském kraji a účast v národním finále, které proběhne 28. března 2019 v Olomouci. Na skvělém úspěchu se podílely: brankářka Julie Keřkovská z 5.A a hráčky v poli, Aneta Neterderová a Denisa Kovárníková ze 3.B, Gabriela Holubová ze 4.A, Kristýna Holubová, Nikola Neužilová a Anna Doležalová z 5.A a Catherine Panclová z 5.B.

Chlapcům i děvčatům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a děvčatům budeme držet palce v národním finále.

Výsledky a informace o ČEPS Cupu naleznete na: www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/


 

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace

Zřizovatelem školy je statutární město Brno městská část Brno-střed Dominikánská 2, 601 69 Brno
tel.: 542 526 111, e-mail: podatelna@brno-stred.cz, www.brno-stred.cz

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia

Brno-střed