Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky - bude otevřen!!!

Leden - duben 2019

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky

ZŠ a MŠ Horní 16 Vám opět nabízí kurz, který pomáhá dětem s přípravou na školní docházku.

Úkolem kurzu budou připravovat děti na školu tak, aby jejich start byl co možná bezproblémový, tj. bez strachu z neznámého prostředí, z neznámých lidí, z pocitu odpovědnosti a strachu z nových úkolů, ale i jistých motorických nešikovností apod.

Přípravný kurz rozhodně nebude sloužit jako první třída, tzn. nebude mít osnovy 1. třídy ZŠ. Bude dětem pomáhat procvičovat jemnou a hrubou motoriku, vycvičit správné držení písemných nástrojů, rozvíjet slovní zásobu, uvolňovat ruku, rozšiřovat předčtenářské dovednosti, rozvíjet názorovou i pojmovou myšlenku, vyvíjet prostorovou a pravou orientaci, rozvíjet hloupé a vizuální percepce, paměť, pozornost, matematické představy atd.

ZŠ BRNO, HORNÍ 16 vypisuje přípravný kurz za období:

LEDEN - DUBEN 2019

Hodinová dotace: 60 minut 1x týdně

Kdy: Středa 14.00-15.00 hod.

Kde: ZŠ Brno, Horní 16, třída I .A

Cena: 600, - Kč (50, - Kč za lekci)

Lektor: Mgr. Radka Zadražilová

Přípravný kurz bude otevřen při minimálním počtu 8 žáků. Bližší informace a přihlášení na emailu zadrazilovar@zshorni.cz.

Přípravný kurz začíná ve středu 16.1.2019! Končí ve středu 10.4. 2019.

Děti si s sebou přinesou psací potřeby (peněženky, peněženky), přezůvky a pití. Sraz ve 14,00 hod. u vrátnice, kde si děti osobně vyzvednu a tamtéž přivedou zpět v 15,00 hod.

Rodiče prosím o zaplacení kurzovného (600, - Kč) u paní ekonomky v den zahájení kurzu, kdy vyplníte i závaznou přihlášku.

Děkuji a těším se na spolupráci.

Radka Zadražilová

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace