Listopadové sportovní úspěchy našich žáků

Florbal 1. stupeň, házená a šplh 2. stupeň.

1. listopadu 2018 se ve SH Tatran Bohunice konalo chlapecké okresní kolo celostátního florbalového turnaje pro 1. stupeň ČEPS cup. Turnaje se zúčastnilo 10 brněnských škol. Po velmi napínavých bojích, zejména v semifinálovém nájezdovém dramatu proti ZŠ Otevřená a v následném vyhecovaném finále proti ZŠ Janouškova, navázali chlapci na své spolužačky a i oni si díky vítězství vybojovali postup do lednového krajského kola.

Na skvělém úspěchu se podíleli: brankář Adam Hošna z 5.B a hráči v poli David Doleček a Jan Pechan z 3.A, David Pella ze 4.B, Karel Pechan z 5.A, Patrik Neterder, Lukáš Varo a Vojtěch Mičulka z 5.B. Fotky

Informace o ČEPS cupu naleznete na: www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/

15. listopadu 2018 se rovněž ve SH Tatran Bohunice konalo okresní kolo v házené chlapců             2. stupně. Turnaje se zúčastnila pouze 4 brněnská družstva, nicméně s velmi kvalitní předvedenou hrou. Chlapci po úvodních dvou porážkách předvedli v posledním zápase vynikající výkon, za nějž byli odměněni pohárem za 3. místo v okrese Brno – město.

Na týmovém úspěchu se podíleli: brankář Marek Čermák z 9.A a hráči v poli Vojtěch Přichystal ze 7.A, Adam Joukl a Hynek Martikan z 8.A, Tobias Hedtfeld, Marcel Dvořák, Pavel Žitný, Nicolas Lagron, Jan Budík a František Pilát z 9.B  Fotky

Ve dnech 21. a 26. listopadu 2018 se na SŠ polytechnická na ulici Jílová konala kvalifikace a následné finále města Brna ve šplhu na tyči žáků 2. stupně. Naši školu reprezentovali pouze chlapci, kteří předvedli pěkné výkony. V kategorii 6. a 7. tříd nás reprezentovali hoši ze 7.B, Tomáš Tlačbaba, Tomáš Zamarský a Matěj Havránek, který se díky 3. místu v kvalifikaci probojoval do městského finále, kde se umístil na pěkném 10. místě.

V kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentovali Marek Čermák z 9.A, Pavel Žitný z 9.B a Hynek Martikan z 8.A, který se umístil v kvalifikaci na 3. místě a postoupil tak do městského finále, ve kterém si vyšplhal krásné 5. místo. Postup do městského finále si vybojovalo rovněž družstvo starších chlapců a v něm dosáhlo na pěkné 6. místo. Fotky

Všem našim sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a mladým florbalistům přejeme v lednovém krajském kole hodně úspěchů!

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace