Atletický čtyřboj

Krásný začátek atletického školního roku - 2.místo v Brně

V pátek 21. září 2018 se na ZŠ Laštůvkova uskutečnilo okresní kolo Atletického čtyřboje žáků 8. - 9. tříd, kterého se zúčastnilo 12 chlapeckých brněnských družstev. Chlapci musí ve čtyřboji prokázat všestrannost v těchto disciplínách: běh na 60 a 1000 metrů, skok daleký nebo vysoký, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí.

Naše škola se této atletické soutěže zúčastnila poprvé a okamžitě dosáhla skvělých výsledků. I přes drobnou komplikaci před závěrečným během na 1 000 metrů jsme se stali 2. nejlepší brněnskou školou, což pro nás znamenalo postup do krajského finále, které se koná již ve čtvrtek 27. září.

Skvělého úspěchu jsme dosáhli i v soutěži jednotlivců, kterou mezi 56 atlety vyhrál Marek Čermák z 9.A. Mezi nejlepšími se umístili na skvělém 5. místě Pavel Žitný z 9.B a na 12. místě Hynek Martikan z 8.A. Členy úspěšného družstva byli také Šimon Švejda z 9.A a Marcel Dvořák z 9.B.

Děkujeme chlapcům za vynikající reprezentaci školy a ve čtvrtek budeme držet palce v krajském finále v Břeclavi.

Fotografie zde.

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace