Literární soutěže „ S Donem“

V úterý 10. dubna se žáci 2. ročníku zúčastnili vyhlášení výtvarně – literární soutěže „ S Donem",

která probíhala od listopadu 2017. Do soutěže bylo zapojeno 20 brněnských i mimobrněnských škol.

Za část literární získal celý ročník krásnou knihu od Jiřího Vondráka Pohádky z Dobráčkova.

V části literární, ve které děti tvořily příběh ve třech větách, se do finále probojovali tři naši žáci se svými příběhy:

2.A Petra Mahdalová

Housenka

Byla jednou housenka zavřená v sešitě a chtěla být na louce. Potom si jeden kluk vzal ten sešit domů a dal ho na okno. Housenka viděla jak padá hvězda a přála si být na louce.

2.B Anna Musilová

O žabkách

Byly jednou tři žáby, které potřebovaly krále. Pořád se hádaly a záviděly si. Jednou přiletěl čáp a srovnal je. Tak se stal čáp králem.

2.B Rudolf Miňovský

Výprava na Měsíc

Tři astronauti se vydali na Měsíc. Na Měsíci našli něco velkého a zeleného. Vyklubal se z toho malý mimozemšťan.

Výhercům gratulujeme a už se těšíme na další ročník soutěže tř. učitelky 2. ročníku.

Základní škola a mateřská škola Brno, Horní 16, příspěvková organizace