Ceps Cup – florbal – krajské kolo

Obrovského úspěchu dosáhlo naše družstvo ZŠ Horní v kategorii žákyň

1. stupně na krajském kole Ceps Cupu, které se konalo v pátek 12. ledna 2018 pod záštitou České florbalové unie. Po jasném postupu z okresního kola čekala na naše děvčata další výzva a to pokusit se o postup do zemského finále. To se nakonec podařilo a po velmi dobrém výkonu jsme nakonec obsadili 2. a postupové místo. Ve skupině jsme nejprve narazili na Holky z Vyhlídky (Vyškov) a po zlepšeném výkonu v 2. části jsme zvítězili 8:2. Ve druhém zápase jsme jednoznačně přehráli Tasandy z Tasovic (10:0) a Sušilku z Boskovic (12:0). Tyto 3 výhry znamenaly postup z 1. místo do semifinále, ve kterém jsme se utkali s Aligátorkami ze Šitbořic. Po velmi nervózním a opatrném začátku jsme v poločase prohrávali 1:2. Po přestávce ale naše děvčata zlepšila svůj výkon lepším důrazem a rychlostí a nakonec zápas otočila v poměru 6:2, což znamenalo již postup do vysněného zemského finále v Olomouci. Ve finále dolehla na naše děvčata únava a určité uspokojení z postupu. Sovičky Žarošice byly nakonec nad naše síly (1:7), ale i přes porážku ve finále zavládla obrovská euforie z postupu do dalších bojů mezi moravskou elitu. Pro naši školu je to obrovský úspěch, za kterým se skrývá již dlouhodobá spolupráce školy s florbalovým oddílem Hornets Brno.

Konečné pořadí: 1. Sovičky Žarošice, 2. ZŠ Horní Brno, 3. Aligátory, 4. Sušilka

Všem žákyním děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

5.A – Nikola Pieczonková, Nikol Kovárníková, Anna Ledererová, Nela Hájková, Nikol

Štočková, Monika Šebelová

5.B – Magdaléna Jeřábková